Pielęgnice Ramireza

piciu_g
Ryba
Ryba
Posty: 100
Rejestracja: 11 sierpnia 12, 21:16
Lokalizacja: Poznań

Pielęgnice Ramireza

Postautor: piciu_g » 22 sierpnia 12, 21:01

Za kilka dni zamieszkają u mnie (między innymi) 2 Pielęgniczki Ramireza (parka). Czy ktoś, kto też je posiada mógłby mi doradzić czym najlepiej karmić te rybki i który pokarm najbrdziej lubią? :)

Oprócz Ramirezek będę miał 15 neonów czerwonych, 5 kirysów spiżowych i zbrojnika (żółty z wąsami - nie pamiętam łacińskiej nazwy).

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Pielęgnice Ramireza

Postautor: szosa » 22 sierpnia 12, 21:12

Ramirezy można karmić wszelkiego rodzaju mrożonkami(z wyjątkiem bardzo drobnego pokarmu - oczlik, artemia itp; zauwazyłem, że niechętnie jedzą mrożoną dafnie, a na żywą z upodobaniem polują), jednak pokarmy ciężkostrawne, takie jak ochotka, rurecznik, podawać nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Najchętniej jedzą pokarm żywy - moje dostawały żywe rureczniki, dafnie, ochotki... warto urozmaicać im dietę pokarmami suchymi, w tym zawierającymi spirulinę.
Co lubią? Jedni wolą ruskie a drudzy z borówkami. Z ramirezami jest podobnie :)

piciu_g
Ryba
Ryba
Posty: 100
Rejestracja: 11 sierpnia 12, 21:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Pielęgnice Ramireza

Postautor: piciu_g » 22 sierpnia 12, 21:30

Rozumiem ;) Czyli mrożony wodzień powinien być ok? :) On nie należy do ciężkostrawnych, prawda?
Pokarm suchy ze spiruliną pewnie w formie płatkowej, nie? Czy tabletką dla zbrojnika/kirysów nie pogardzą? :)

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Pielęgnice Ramireza

Postautor: szosa » 22 sierpnia 12, 21:33

będzie ok, ale urozmaicaj, a ochotka i rurecznik są prze moje dużo bardziej lubiane niż wodzień (coś jak sałatka i kiełbacha smażona - co byś wybrał? ;) )
tak, płatkowanej... u mnie tak ją poskubią, poskubią i zostawią.

piciu_g
Ryba
Ryba
Posty: 100
Rejestracja: 11 sierpnia 12, 21:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Pielęgnice Ramireza

Postautor: piciu_g » 22 sierpnia 12, 21:37

OK. To zaopatrzę się w ochotkę lub rurecznik no i do tego wodzień (posiadam go już, bo moje neony go lubią :D ). Jeśli chodzi o to, co bym wybrał, to zdecydowanie kiełbacha ;)
Dzięki za szybką odpowiedź i mądre rady :)

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Pielęgnice Ramireza

Postautor: Killifish » 22 sierpnia 12, 21:38

szosa pojęcie masz o pielęgniczkach, nie ma co... karm dalej ochotkę.

piciu_g oczlik, artemia świeża, jaja krabów, wodzień. Do tego granulat NF <reklamę masz na dole forum na banerku, to sobie wybierzesz karmę>
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Pielęgnice Ramireza

Postautor: szosa » 22 sierpnia 12, 21:39

ta? a na przykład co się dzieje od niej? bo karmię tym od początku (oczywiście z umiarem) i nigdy żadna ryba u mnie nie była chora na nic z układem pokarmowym. Nigdy.
Edit: mówiąc o artemii miałem na myśli naupliusy. dorosłe postaci jedzą jak najbardziej, zapomniałem wspomnieć.
Edit2: jak dawałem oczlika, to nie raczyły nawet na niego spojrzeć. coś tam próbowały pojeść, a reszte zostawiły. A co do ochotki: sam wiesz, ze opinie sa bardzo podzielone. Jedni mówią a padających rybach, inni nigdy nie mieli problemów. Ja nie mam nic przeciwko ochotce, nigdy nic mi się nie stało. Nie wiem jak Ty.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Pielęgnice Ramireza

Postautor: Hunter » 22 sierpnia 12, 22:01

szosa pisze:Jedni mówią a padających rybach, inni nigdy nie mieli problemów.

Właśnie dlatego lepiej odpuścić. Nigdy nie mamy pewności czy kupiona ochotka jest czysta. Skoro Tobie ryby nie padały, to widocznie miałeś szczęście. Nigdy nie wiadomo kiedy to szczęście Cię opuści, więc po co ryzykować? :P
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

piciu_g
Ryba
Ryba
Posty: 100
Rejestracja: 11 sierpnia 12, 21:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Pielęgnice Ramireza

Postautor: piciu_g » 22 sierpnia 12, 22:04

Apropos tego granulatu NF, to który byłby najlepszy dla Ramirezek? :) Bo tam są różne rodzaje i nie za bardzo wiem, który dopasować (patrzyłem na allegro) :)

tatakuby1
Ryba
Ryba
Posty: 218
Rejestracja: 3 listopada 11, 17:38

Re: Pielęgnice Ramireza

Postautor: tatakuby1 » 22 sierpnia 12, 22:14

Killifish pisze:szosa pojęcie masz o pielęgniczkach, nie ma co... karm dalej ochotkę.

Chyba koleżka jednak nie ma pojęcia o pielęgniczkach :neutral:

Jak najbardziej artemia(solowiec) jak kto woli. Moje się zabijają o niego.
ale to na wieczór.
A rano suchy pokarm w płatkach JBL.
To, co warto zrobić, zasługuje też na to, aby zrobić to dobrze.

Obrazek

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Pielęgnice Ramireza

Postautor: szosa » 22 sierpnia 12, 22:16

Hunter, od czterech lat mam nieustannie szczęście? . a co do zatruć: zdarzyło Ci się kiedyś? bo jak dla mnie to sprawa jest troszkę rozdmuchana.
tatakuby1 a czym pielęgniczki tak różnią się od innych ryb, ze trzeba je karmić inaczej? są aż tak wrażliwe? a Ramirezka najbardziej? no nie żartuj.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Pielęgnice Ramireza

Postautor: Hunter » 23 sierpnia 12, 09:06

szosa pisze:a co do zatruć: zdarzyło Ci się kiedyś?
Nie bo nie karmię ochotką :D Tłuste to, ciężko strawne i śmierdzi.

Żywego pokarmu nie kupuję, bo hoduję swój, a jak idę do sklepu po mrożonki to mając do wyboru ochotkę, artemię i wodzeń, to wybieram te dwa ostatnie. Ochotki nie kupuję z prostych przyczyn. Za długo jestem tutaj na forum i czytam tematy z działu choroby na temat problemów z układem pokarmowym, gdzie jednym ze źródeł pożywienia jest ochotka. To właśnie moje zdanie na temat ochotki, możesz ustawić się po drugiej stronie barykady i ją zachwalać :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Pielęgnice Ramireza

Postautor: Killifish » 23 sierpnia 12, 10:02

szosa karm dalej, twoja sprawa, a ta pielęgniczka jest jedną z najbardziej wymagających, ale też skąd też masz to wiedzieć, prawda?

piciu_g te które na opakowaniu mają pielęgniczkę i w opisie są dla nich dedykowane ;)
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

piciu_g
Ryba
Ryba
Posty: 100
Rejestracja: 11 sierpnia 12, 21:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Pielęgnice Ramireza

Postautor: piciu_g » 23 sierpnia 12, 14:02

Killifish powiedz mi, proszę, który z NF będzie najlepszy dla (już niedługo moich) dwóch ramirezek :)

to: http://allegro.pl/naturefood-premium-ci ... 36223.html

to: http://allegro.pl/naturefood-cichlid-pl ... 36196.html

czy może to: http://allegro.pl/naturefood-cichlid-s- ... 72435.html

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Pielęgnice Ramireza

Postautor: szosa » 23 sierpnia 12, 18:05

Hunter pisze:możesz ustawić się po drugiej stronie barykady i ją zachwalać

tak chyba zrobie ;) smażona kiełbasa też tłusta, ciężkostrawna i śmierdzi, ale mimo to ją jesz, prawda?
Killifish pisze:karm dalej, twoja sprawa, a ta pielęgniczka jest jedną z najbardziej wymagających

moje doświadczenia tego nie pokazują. według mnie opinia przesadzona i to mocno.
Przepraszam, jeśli mogłem źle doradzić piciu_g . jednakże nie uważam, żebym źle powiedział i będę się trzymał mojej wersji.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości