BIOTOPY

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

BIOTOPY

Postautor: ciosek » 26 czerwca 04, 08:37

Witam!
Czy znacie może jakieś dobre stronki z opisami naturalnych biotopów??? Najlepiej jakby była bogata w zdjęcia :), ponieważ chciałbym odwzorować jakiś biotop w mojej 240-tce ale jeszcze nie jestem zdecydowany na 100% na co i jeszcze chyba nie posiadam takiej szerokiej wiedzy o biotopach, wiec proszę o pomoc. Z góry dzieki!

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: BIOTOPY

Postautor: Hawk » 26 czerwca 04, 09:21

240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: BIOTOPY

Postautor: Idzikowski » 26 czerwca 04, 09:31

Ciosek, nie dysponuje w tej chwili linkami, jak je wydobędę z kolekcji to je podrzuce. Jednak co do biotopu to ciężko będzie ci znaleźć w necie fotki robione niestety w naturze, gdzie pokazany jest prawdziwy biotop danych ryb. Należy pamiętać, że akwa BIOTOPOWE to nie tylko odpowiednio dobrane ryby, ale także korzenie i reszta wystroju.

Proponuję wejść na www.google.pl - wpisać akwarium biotopowe lub środowisowe i będzie sporo tego. :ok:

Ps. W zależności od biotopów w niektórych książkach oraz miesięcznikach można znaleźć sporo fajnych zdjęć w naturze robionych nie tylko pod wodą, ale także nad, więc można sobie ułożyć z tego obrazek co i jak powinno być.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: BIOTOPY

Postautor: ciosek » 27 czerwca 04, 20:48

No no, oczywiscie idzik, nie chodzi mi o jakieś ryby tylko w tym poscie bardziej o jakies opisy co powinno sie znajdować, korzenie, jakie podloze itp. a fotki byly by pomocne przy lepszym odwzorowaniu biotopów.
Dzieki wam za pomoc, idzik czekam z niecierliowscia na te linki :) jak kiedys przy okazji ustrzelisz jakiegos to wal na priv

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: BIOTOPY

Postautor: Idzikowski » 27 czerwca 04, 21:23

Ciosek nie mam niestety w tej chwili linków tzn..w necie to zdjęć w naturze to szukać z mikroskopem...elektronowym na dodatek...poprostu praktycznie nie ma ich...a szkoda.

Ale może powiedz jakie chcesz Biotopy znać to ci napiszę co i jak każde z nich tzn każde akwa danego biotopu powinno standardowo wyglądać i jakie są obowiązkowe pozycje wśród dekoracji itp itd. - jak w naturze.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: BIOTOPY

Postautor: ciosek » 27 czerwca 04, 21:37

Dzieki za chęci pomocy, ale umówmy się tak, że ja sobie poczytam co nieco, jeżeli nie będę czegoś wiedział to bede pisał oka?

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: BIOTOPY

Postautor: Idzikowski » 28 czerwca 04, 23:04

OK - w końcu po to tu jesteśmy :ok:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości