Jak Wyglada tarlo pielegnicy ramirezy??

Awatar użytkownika
glaz
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 20 maja 04, 15:19
Lokalizacja: Piła

Jak Wyglada tarlo pielegnicy ramirezy??

Postautor: glaz » 24 czerwca 04, 14:09

Prosze o pomoc..:-) mozecie napisac czynnosci jakie sa wykonywane przez Ramirezy w czasie tarla??
PoZdRaWiAm :-)

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak Wyglada tarlo pielegnicy ramirezy??

Postautor: Idzikowski » 24 czerwca 04, 15:16

Taniec godowy, stroszenie płetw, czasem może samieć podrygiwać przed samicą prężąc się, uwydatnienie kolorów, czy choćby czyszczenie wspólnie przez parkę wybranego miejsca w akwa bezpośrednio przed tarłem.

Wiesz...w czasie samego tarła to tarło, ale domyślam się, że chodzi ci o to co robią bezpośrednio przed tarłem, czyli to co napisałem wyżej, a ostanią czynnością jest poszukiwanie dogodnego miejsca w akwarium na złożenie ikry i czyszczenie tego miejsca wspólnie przez parkę, a następnie już składanie ikry i potem opieka nad nią i potomstwem.

Ps. u innych ryb jak duże Pielęgnice Amerykańskie może występować powiększenie znaczne guza tłuszczowego jeżeli oczywiście u samców danego gatunku owy występuje.

FANOM PIELÊGNICZEK POLECAM NUMERY ARCHIWALNE MIESIÊCZNIKA "NASZE AKWARIUM" GDYŻ ZNAJDOWAŁ SIÊ TAM CAŁY CYKL O PIELÊGNICZKACH ROZCIĄGNIÊTY NA KILKA NUMERÓW JEDNAK JEST TO BARDZO WARTOŚCIOWA LEKTÓRA, KTÓRĄ DOBRZE JEST POSIADAÆ BO JEST TAM PRAWIE WSZYSTKO CO DO SZCZÊŚCIA POTRZEBA. POLECAM !!! :ok:

Awatar użytkownika
glaz
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 20 maja 04, 15:19
Lokalizacja: Piła

Re: Jak Wyglada tarlo pielegnicy ramirezy??

Postautor: glaz » 24 czerwca 04, 17:09

Danke za mala recenzje :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości