Dziwna smierc rybki :(

AnDrEv
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 27 maja 04, 16:09
Lokalizacja: Chojnice

Dziwna smierc rybki :(

Postautor: AnDrEv » 23 czerwca 04, 20:58

Moj problem polega na tym ze ostnio znalazłem rybke zdechła ale o dziwo była prawie cała oskunana z łuskek :| troszkie mnie to zastanowilo w awkwarium mam :
2 skalary
1 bojownik
3 mieczyki
2 kirski
2 glonojady
3 molinezjie
1 (nie wiem jak sie nazywa )
I własnie sie zastanawiam jaka rybka moze ciagle oskubywac zdechłe rybki w ciagu 2 miesiecy zdechły mi 3 rybki i były oskubane jedna do polowy(mieczyk) a dwie do cna (bojowniczki ) :roll:
I Zastanawaim która rybka moze to robic i co moze powodowac takie zachowanie ?
Prosiłbym o jakas rade zastanawiałem sie czy to czasem nie choroba jakas :|
Wszelkie sugestie mile widziane
Pozdrawiam

Ucek
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 czerwca 04, 12:41
Lokalizacja: Jarosław

Re: Dziwna smierc rybki :(

Postautor: Ucek » 23 czerwca 04, 21:03

Też miałem taki problem. I kiedyś jak mi zdechła następna rybka to postanowiłem ją zostawić i poobserwować co z nią się stanie. Okazało się że każda rybka jaka przepływała koło zdechłej rybki trochę ją obskubywała nawet glonojad.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwna smierc rybki :(

Postautor: Elmo » 23 czerwca 04, 21:56

Niestety ale kazda padnięta rybka jest traktowana przez innych mieszkańców jako potencjalny pokarm więc winowajców może być wielu, no chyba ze chodziło ci o to ze ryby te zostały uśmiercone przez pogryzienie ...... ale z tego co widze ryb agrsywnych nie posiadzasz , ale nie nalezy zapominac ze trafiją się "Indywidualności" miałem przypadek molinezji która wyszarpałą innej bardzo dużo łusek , naszczeście rany na ciele poszkodowanej rybki się zagoiły i teraz nie ma śladu po incydenicie ....

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Dziwna smierc rybki :(

Postautor: suncho » 24 czerwca 04, 23:15

Jesli chodzi o śmierć przez zagryzienie to podejrzewałbym skalary bo czasem mają takie odchyły szczególnie przed lub w czasie tarła ,no i nie możemy zapomnieć ,że przecież należą do pielęgnicowatych.Jeśli jednak ryby zdechły z innego powodu to zgadzam się z moimi przedmówcami gdyż każda ryba będzie podskubywać zdechłe osobniki.W naturze może być to czasem cenne zródło dod. pokarmu(którego czasem brakuje).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości