Jadłospis

Ucek
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 czerwca 04, 12:41
Lokalizacja: Jarosław

Jadłospis

Postautor: Ucek » 23 czerwca 04, 17:00

Mam 10 neonków, 5 kardynałków, 5 danio, 4 glonojady i dzisiaj dokupiłem sobie 3 brzanki sumatrzańskie oraz kupiłem żywy pokarm rureczniki i takie coś w takim woreczku nie wiem jak to sie nazywa oraz daje nim 2 razy dziennie pokarm suszony. I zdaje mi się że jest to troche za dużo bo rybki mają coraz większe brzuszki. Czy ktoś mi może pomóc ustalić jadłospis. Pozdrawiam i dzękuje z góry.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jadłospis

Postautor: Idzikowski » 23 czerwca 04, 20:13

Ryby karm 2-3 razy dziennie w porcjach, które ryby zjadają w 2-3 minuty. Nie podawaj im więcej bo się przejedzą a to zdecydowanie nie dobrze. Po drugie...wiesz..kupuj im wodzienia w torebeczkach takich małych żywego i zrezygnuj z tych całych rureczników bo nie są najlepsze. Podawaj np raz dziennie żywe a 1-2 razy suche. Suchy możesz kupić płatki tańsze Tropicala lub np Sery jakiś uniwersalny granulat.

Ucek
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 czerwca 04, 12:41
Lokalizacja: Jarosław

Re: Jadłospis

Postautor: Ucek » 23 czerwca 04, 20:49

Chyba tak zrobie, ale najpierw zrobie dwu dniową głodówke.

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jadłospis

Postautor: Elmo » 23 czerwca 04, 23:17

Ja tylko dodam dlaczego rurecznik nie jest polecany , żeby nie było ze to kaprys idzika że on tak mowi i ze tak m byc :P

Rurecznik jest nie polecany przedewszystkim dlatego zezazyczaj zyje(jest odławiany z ) wód zanieczyszczonych bardzo czesto magazynuje w ciele trujace zwiazki chemiczne , wirusy itp ... Ja z żywych pokarmów stosuję tylko Wodzienia nazywanego potocznie szklarką :)

Pozdrowka

Awatar użytkownika
suncho
Ryba
Ryba
Posty: 141
Rejestracja: 31 maja 04, 14:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Jadłospis

Postautor: suncho » 24 czerwca 04, 23:22

W takim razie ja też dorzucę swoje 3 grosze.Jeśli chodzi o głodówkę to powinieneś ją stosować regularnie raz w tygodniu.To znacznie poprawia kondycję rybek :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości