Stelaż i problem z dużym akwarium

noucamp
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 12 października 11, 16:59

Re: Stelaż i problem z dużym akwarium

Postautor: noucamp » 19 stycznia 12, 17:26


Aublet
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 686
Rejestracja: 3 grudnia 11, 22:45

Re: Stelaż i problem z dużym akwarium

Postautor: Aublet » 19 stycznia 12, 17:59

noucamp pisze:oczywiście, cichla zrobi to samo, i mam zamiar karmić je żywcem. Co do paletek będą tylko ozdobą, jak je ktoś zje płakać nie będę ale mam nadzieje ze jakoś sie uchowają , co do motoro to są do zdobycia bez problemu

Dziwi mnie troszkę Twoje podejście no ale cóż - takie masz prawo, nie mniej troszke drogi ten żywy pokarm.

noucamp pisze:według obliczeń wyszło max 6mm, ale jak już pisałem dam podporę na środku

Ja bym tam jednak wziął poprawkę na obliczenia i pomnożył to razy 2 :) dla czystego sumienia. Nie mniej jak będzie podpora powinno być dobrze.

noucamp pisze:nie przesadziłeś trochę ??

Takie sa normy budowlane :) nie ja je wymyślałem.



noucamp pisze:miałem okazje żeby ją kupić :) ale nie podoba mi się

Także miałem okazję dość tanio kupić ale jednak myślę realnie bo za 2 lata nie miałbym jej gdzie zmieścić :)

noucamp pisze:Dokładnie, ludzie hodują je w standardowym 720L i to jest słabo

Tu masz rację, pozostawię to bez większego komentarza ...

noucamp pisze:Co do suma, jak urośnie do metra oddam go do oceanarium gdyńskiego tak samo z motoro

Ehhh i znów to dziwne podejście ... a gdzie przywiązanie się do naszych pupilków?

Awatar użytkownika
panaque
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 559
Rejestracja: 21 lutego 09, 22:24

Re: Stelaż i problem z dużym akwarium

Postautor: panaque » 19 stycznia 12, 19:12

Aublet pisze:Czyli już w lotnictwie w tym przypadku obliczeniowe obciążenia nominalne musimy pomnożyć przez 3.
Stary ale tu była mowa o stropie w domu/bloku a nie podłodze w samolocie, tak więc nie porównuj tych 2 tematów.

Pokaż mi gdzie masz coś takiego w budownictwie jak mnożnik bezpieczeństwa. I pokaż gdzie się to stosuje. Stosuje się tak jak pisałem ju współczynniki bezpieczeństwa które z kolei mogą zostać zmniejszone w kombinacjach obciążeń.

Aublet pisze:Takie sa normy budowlane :) nie ja je wymyślałem.

Mógłbyś mi napisać jaka konkretnie? Ja Ci napisałem o EC jak chcesz mogę podać nawet więcej załącznik A1 do PN-EN 1990 strony 38 - 40. Prosiłbym o aktualne normy.

Zresztą w tym momencie nie wiem co te współczynniki i mnożniki wszystkie dadzą gdyż strop nie jest projektowany tylko jest już wykonany. Teraz pasowałoby wiedzieć na jakie obciążenie stałe i użytkowe został zaprojektowany, podzielić to przez współczynnik bezpieczeństwa i otrzymamy szacunkowe bezpieczne obciążenie stropu jakie można położyć na nim. Jednak i tak nie będzie to tak do końca dobre ponieważ nie wiadomo jak z wykonaniem, ze stalą zbrojeniową.
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 12, 19:23 przez panaque, łącznie zmieniany 1 raz.
150l - krewetki Yellow, Tiger
150l - krewetki Orange Sakura
500l - krewetki Blue Pearl
40l - 10 x CB SS, 20 x CR S

lukaszp2201
Ryba
Ryba
Posty: 204
Rejestracja: 27 września 09, 20:23

Re: Stelaż i problem z dużym akwarium

Postautor: lukaszp2201 » 19 stycznia 12, 19:14

Nie szkoda ci pieniedzy na te ryby a potem darmowe oddanie ich do oceanarium???
Przemyśl to dobrze, stado altumów wyglądało by w nim rewelacyjnie do tego kilka motylowców, może jakiś gibiceps??? Uwielbiam te ryby (moje marzenie posiadanie dużego zbiornika i gibicepsa ;-) ) pływa niczym rekin :mrgreen:

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Stelaż i problem z dużym akwarium

Postautor: polak.krk » 19 stycznia 12, 21:56

Przeciez to jest 3 metrowe akwarium na dlugosc i szerokie na metr, szkoda tego akwa na skalary, dyskowce i inne male rybeczki, ktore mozna trzymac w 500-800l bez problemu.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

noucamp
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 12 października 11, 16:59

Re: Stelaż i problem z dużym akwarium

Postautor: noucamp » 19 stycznia 12, 22:37

Dokładnie :)

Musi być agresywnie, to podstawa :)
Moje ryby zjedzą Twoje :D

Aublet
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 686
Rejestracja: 3 grudnia 11, 22:45

Re: Stelaż i problem z dużym akwarium

Postautor: Aublet » 19 stycznia 12, 23:14

polak.krk pisze:szkoda tego akwa na skalary, dyskowce


Wybacz, ale nie porównuj skalarów i palet do altumów i dyskowców ... każdy skalar przy altumie wygląda jak plebs przy szlachcie ... podobnie ma się z dyskowcami (dzikusami) i paletami ...

Altumy mają 30 cm wysokości więc nie jest to taka mała rybka ale jak mówimy tu o sumie czerwonopłetwym to rzeczywiście, przy nim wygląda jak drobnica.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Stelaż i problem z dużym akwarium

Postautor: polak.krk » 19 stycznia 12, 23:35

Aublet pisze:
polak.krk pisze:szkoda tego akwa na skalary, dyskowce


Wybacz, ale nie porównuj skalarów i palet do altumów i dyskowców ... każdy skalar przy altumie wygląda jak plebs przy szlachcie ... podobnie ma się z dyskowcami (dzikusami) i paletami ...

Altumy mają 30 cm wysokości więc nie jest to taka mała rybka ale jak mówimy tu o sumie czerwonopłetwym to rzeczywiście, przy nim wygląda jak drobnica.


Dzikie dyskowce ma yorki a dzikie altumy ma AquaDreams (jesli nicki nic nie mowia to trudno) i oboje trzymaja je w kilkuset litrach... i nie robia jakiegos super wrazenia. Co innego cichle czy doze pielegnice z CA albo SA.
Mam nadzieje noucamp, ze dobrze to polaczyc i bedzie to mialo rece i nogi...
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

noucamp
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 12 października 11, 16:59

Re: Stelaż i problem z dużym akwarium

Postautor: noucamp » 19 stycznia 12, 23:43

polak.krk pisze:Mam nadzieje noucamp, ze dobrze to polaczyc i bedzie to mialo rece i nogi...

zobaczymy :) na wielu forach zagranicznych łączy się arowany z paletkami, zobaczymy co sum na to.
Czas pokaże, może od małego jak będą pływać to się dogadają... a jak nie to będę się martwił

Lepiej trzymajcie kciuki, bo na pewno będzie ciekawie ;)
Moje ryby zjedzą Twoje :D

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Stelaż i problem z dużym akwarium

Postautor: polak.krk » 19 stycznia 12, 23:51

Arowany to pol biedy, one wola lapac ptaki, owady, malpy itd. Sum to bedzie mial wyzerke bo palety to nie sa male rybki dla niego. ;)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

noucamp
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 12 października 11, 16:59

Re: Stelaż i problem z dużym akwarium

Postautor: noucamp » 19 stycznia 12, 23:56

wciągnie jak rolmopsy :D
Moje ryby zjedzą Twoje :D

Aublet
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 686
Rejestracja: 3 grudnia 11, 22:45

Re: Stelaż i problem z dużym akwarium

Postautor: Aublet » 20 stycznia 12, 22:12

noucamp pisze:wciągnie jak rolmopsy :D


Dziwne podejście i nie ukrywam, że go nie popieram ale ... zrobisz jak będziesz uważał. Przynajmniej ryby będą z jednego biotopu i wrogów będą miały jak w naturze.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości