Co sądzicie o takiej obsadzie???

Piotrek_Gr
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 22 czerwca 04, 12:03

Co sądzicie o takiej obsadzie???

Postautor: Piotrek_Gr » 22 czerwca 04, 12:20

Mam akwa 85l a w nim (nie zwracajcie uwagi na pomieszane biotopy mysle ze ze sobą życ mogą bynajmniej wymagają podobnych parametrów).Akwarium w maire zarośnięte.Są też kryjówki z kokosów więc gdzie sie ukryć mają :)

w akwa pływa :

ramirezki x2 nie wiem jeszcze czy para troche sie ganiają
prętniki parka
kiryski x4
glonek
kardynałki 7szt.(jeden padł :cry: mial jakiegoś guza na pysku)

chciałbym wpuścić może jakiegos proporczykowca parke lub ze 3 ostoski
i do tego kosiarke

czy to nie będzie za dużo :zly1:

Ucek
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 czerwca 04, 12:41
Lokalizacja: Jarosław

Re: Co sądzicie o takiej obsadzie???

Postautor: Ucek » 22 czerwca 04, 12:45

Dla mnie dobra obsada ale słyszałem że ramirezy nie żyją dobrze z kardynałkami.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co sądzicie o takiej obsadzie???

Postautor: Idzikowski » 22 czerwca 04, 14:13

Myślę, że obsada może być. Proponowałby dokupić jeszcze ze 2 kiryski tej samej odmiany oraz z 5 sztuk kardynałka gdyż powinny żyć w większym stadku. Możesz dokupić spokojnie sobie kosiarke jednak jeżeli nie masz glonów nitkowatych i kosiarka jako ozdoba to ja bym wybrał Otoski. Mimo, że mniejsze to bardzo fajne zwierzaki, ale to już kwestia gustu. I jedne i drugie mogą być :ok:

Co do proporczykowców, myślę, że nie powinno być im źle, chyba, że twoje ramirezy ich nie polubią bo żerują także w górnej partii, jeżeli są spokojne to możesz kupić Proporczykowców parkę.

Ps. Jakiego gatunku proporczykowców tą parke zamierzasz kupić ???

Piotrek_Gr
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 22 czerwca 04, 12:03

Re: Co sądzicie o takiej obsadzie???

Postautor: Piotrek_Gr » 22 czerwca 04, 15:30

Te proporczykowce sa bodajze gardnera (nie pamiętam jak sie to pisze dokładnie)

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co sądzicie o takiej obsadzie???

Postautor: Idzikowski » 22 czerwca 04, 17:33

Ładny proporczykowiec - fakt. Szkoda tylko, że dostępność innych gatunków proporczykowców jest u nas tak znikoma. A szkoda bo ciekawe ryby i warte mnożenia.

Awatar użytkownika
Robert
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 13 czerwca 04, 11:42
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co sądzicie o takiej obsadzie???

Postautor: Robert » 25 czerwca 04, 19:40

Zdecydowanie zamiast kosiarek otoski.
Kosiarki rosną duze a jak urosna są leniwe . Przynajmniej te co ja widzialem.
Otoski dorastaja do 4 cm i fajnie wygladaja .
Cenowo podobnie przynajmniej w Częstochowie.
Pozdrawiam :lol:

Cypisek
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 7 lipca 04, 22:27

Re: Co sądzicie o takiej obsadzie???

Postautor: Cypisek » 7 lipca 04, 23:38

A ja mam mały problemik poniekąd związany z pytaniem właściciela tego postu :)
mam zamiar założyć sobie akwarium 60-70 l, wiem że nie chce mieć baniaka jednogatunkowego a także nie interesuje mnie konkretny biotop i tu zaczyna sie mój problem, jak mam odpowiednio dobrać rybki do niego żeby wszystkie żyły w zgodzie i spokoju ze sobą ?? :) Przeglądałem juz mnóstwo stron itp lecz moja wiedza na ten temat jest malutka, podobno RAMIREZKA nie moze być razem z MOLINEZJĄ, ZMIENNIAKAMI, NEONKAMI, zreszta z tymi ostatnimi nie wskazane też są SKALARY i BRZANKI....oprócz tego są rybki które "powinny" być trzymane stadnie - GUPIK, BRZANKA RÓŻOWA, DANIO, BOCJA.... . Wiem jedno że chcę mieć GLONOJADA, nawet nie jednego, jakoś uwielbiam tę rybkę, czy może on żyć z każdym gatunkiem ?? i co sądzicie o posiadaniu malutkiej żabki w swoim baniaku ?? nie ma z niej za dużo pożytku bo cały czas siedzi schowana gdzieś na dnie i wypływa tylko zaczerpnąć powietrza i coś przekąsić :). Napewno nie ma żadnej zasady ani reguły w dobieraniu gatunków rybek jest tylko odpowiednia wiedza na ten temat lecz .... jakoś nie mogę jej posiąść. NO TO JAK ?? ... POMOŻECIE ??
POZDRAWIAM ALL !!

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Co sądzicie o takiej obsadzie???

Postautor: Spaiky » 8 lipca 04, 14:13

Pierwsze słyszę żeby ramirezka nie mogła być z neonkami czy żyworódkami. Sam trzymam je w jednym baniaku i nawet nie są zainteresowane aby na siebie spojrzeć. No chyba, że chodzi o twardość wody to ramirezki powinny mieć miękką a mieczyki i molinazje nieco twardszą (potrzebne jest to najbardziej podczas rozmnażania). Co do skalarów i neonków to racja bo skalary mogą użądzić sobie przekąske, ale jeśli są trzymane od małego z neonkami to raczej nie powinny brać neonków za pożywienie. Brzanki słyną z obgryzania płetw innym rybką więc odradzałbym do wielogatunkowego akwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości