Co to za ryba?

Awatar użytkownika
wera5510
Ryba
Ryba
Posty: 151
Rejestracja: 8 marca 11, 15:42
Lokalizacja: Lubliniec

Co to za ryba?

Postautor: wera5510 » 22 października 11, 12:23

Niestety na razie nie dysponuję zdjęciami tej rybki ale może uda się ją rozszyfrować z opisu. Rybka jest młoda podobna do zebry choć pasy ma o wiele grubsze i właściwie zlewają się w jedno. Płetwa grzbietowa jest obrzerzona pomarańczowym paskiem i na wszystkich jej płetwach są równomiernie ułożone dość spore niebieskie połyskujące kropki które można zaobserwować też na głowie. Ogon przy nasadzie jest lekko zabarwiony na pomarańczowo.
Mam pytanie co to za ryba? Podejrzewam tylko że jest to Pielęgnica Niebieskołuska lub Akara Pomarańczowopłetwa.

Pozdrawiam :smile:

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Co to za ryba?

Postautor: Broker » 22 października 11, 13:45

Ojoj :roll: Skoro masz podejrzenia, jaki to gatunek ryb, to czy nie lepiej jest wrzucić tą nazwę w google images i porównać? ;)
Bez zdjęcia, nikt Ci w 100% nie zidentyfikuje.

wera5510 pisze:Ogon przy nasadzie jest lekko zabarwiony na pomarańczowo

Przy nasadzie, czy na obrzeżu płetwy ogonowej?

Awatar użytkownika
wera5510
Ryba
Ryba
Posty: 151
Rejestracja: 8 marca 11, 15:42
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Co to za ryba?

Postautor: wera5510 » 22 października 11, 16:09

Broker pisze:Przy nasadzie, czy na obrzeżu płetwy ogonowej?


Przy nasadzie, ale rybka się zmieniła chyba była zestresowana ponieważ zmieniła ubarwienie na jaśniejsze. Ogółem wygląda jak Barwniak Thomasa tyle że z czarną poziomą pręgą która przechodzi przez 3/4 ciała. Więc może to jednak barwniak ;-)

Mam następną informację, a mianowicie ryba ta co jakiś czas zmienia kolor ;-) raz jest podobna do zebry, raz do barwniaka Thomasa, a jeszcze innym razem jest pośrednia...co to jest :?: ryba kameleon :?: :?: :?:

aga3435
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 23 lipca 10, 22:55
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Co to za ryba?

Postautor: aga3435 » 26 października 11, 17:15

Sądzę, że bez zdjęcia nit nie będzie w stanie Ci pomóc.
Aga

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości