kotnik oraz ciąża gupika

lildi16
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 9 kwietnia 11, 13:41

kotnik oraz ciąża gupika

Postautor: lildi16 » 9 kwietnia 11, 13:51

Witam.
Zauważyłam, że moje akwarium jest pęknięte, od razu przeniosłam rybki do innego.. mniejszego i do innego pokoju. Zauważyłam że moja rybka gupik jest kotna. Więc poleciałam do zoologika i kupiłam kotnik. Ale w sumie nie popatrzyłam i kupiłam taki w którym wygląda to tak: wkłada się go do akwarium, małe przez kratki przepływają do akwarium i są z innymi rybami. Mam w akwarium jedynie gupiki i neonki.
Co powinnam teraz zrobić? pilnować kotną gupiczkę i przenieść małe do słoika dużego? a może uchowają się jakoś? mam dużo roślinek w akwarium także będą miały gdzie się chować. Kotnik który ja posiadam chyba jest przydatny do oddzielnego akwarium na małe rybki i kotną matke...

PROSZĘ O POMOC. Jeśli napisałam coś nie jasno to prosze pytać.

Pozdrawiam ;-)

-Michael-
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 1 marca 11, 15:05
Lokalizacja: Kowary

Re: kotnik oraz ciąża gupika

Postautor: -Michael- » 9 kwietnia 11, 14:22

kotnik
Masz taki kotnik?? Jak tak to moja rada jest taka. Wyciąć 2 kawałki z pleksji żeby pasowało na boki żeby zasłonić kratki a jednocześnie żeby był mały przelot wody. (Ja zostawiłem 0,3cm z obydwu stron). Bierzesz te 2 kawałki i sklejasz klejem akwarystycznym (tylko daj pleksje z zewnętrznej strony kotnika)
Pozdrawiam mam nadzieję że pomogłem

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: kotnik oraz ciąża gupika

Postautor: Michał.Waw » 9 kwietnia 11, 15:13

-Michael- pisze:kotnik
Masz taki kotnik?? Jak tak to moja rada jest taka. Wyciąć 2 kawałki z pleksji żeby pasowało na boki żeby zasłonić kratki a jednocześnie żeby był mały przelot wody. (Ja zostawiłem 0,3cm z obydwu stron). Bierzesz te 2 kawałki i sklejasz klejem akwarystycznym (tylko daj pleksje z zewnętrznej strony kotnika)
Pozdrawiam mam nadzieję że pomogłem

To nie jest to, taki plastikowy kotnik jak pokazałeś to chiński badziew. Nie dojść że narybek spokojnie przepływa przez kratki to kotnik ogólnie nie poręczny i trudno go wyczyścić. Najlepsze są kotniki z materiału tzw siatkowe zobacz łatwo wyczyścić szkielet i siatkę, można go poskładać i schować. Ja na twoim miejscu kupiłbym taki albo w tym który masz gażą zatkał dziurki. ;-)
Obrazek

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: kotnik oraz ciąża gupika

Postautor: Kaef'son » 9 kwietnia 11, 15:26

Najlepsze to są osobne akwaria ok 25 litrów, w tych plastykach to tylko męczycie ryby.

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: kotnik oraz ciąża gupika

Postautor: Michał.Waw » 9 kwietnia 11, 15:36

Kaef'son pisze:Najlepsze to są osobne akwaria ok 25 litrów, w tych plastykach to tylko męczycie ryby.

Kotniki służą do odchowania najmłodszego narybku do wielkości kiedy inne ryby nie są wstanie ich zjeść, później normalnie młode rybki pływają z dorosłymi i nic im nie zagraża. Ważne by rybki podrosły w kotniku jakieś dwa-trzy miesiące.
Obrazek

lildi16
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 9 kwietnia 11, 13:41

Re: kotnik oraz ciąża gupika

Postautor: lildi16 » 9 kwietnia 11, 16:10

Gdyby kotniki szkodziły rybą to by tak wiele ludzi ich nie używało. A przecież się ich tam nie zostawia na dożywocie tylko do czasu aż podrosną ... kotnik ratuje życie małym rybką :) Musze zakupić nowe duże akwarium a te małe będzie mi służyło dla małych rybek :)

mam dokładnie taki kotnik :
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=8436517

Dzięki za odpowiedzi :)

pozdrawiam ;-) ;-)

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: kotnik oraz ciąża gupika

Postautor: Kaef'son » 9 kwietnia 11, 16:59

Powodzenia. Nie chodzi o to, że szkodzą, tylko po co je kupować i używać?? Co zrobicie z całym narybkiem?? Wątpię, że wychowacie handlówki ze sklepowych kundli.

lildi16
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 9 kwietnia 11, 13:41

Re: kotnik oraz ciąża gupika

Postautor: lildi16 » 9 kwietnia 11, 19:19

a to przepraszam :) Źle zrozumiałam.

No jeśli chodzi o to, to się zgodzę.. w akwarium by się nie pomieściły jakby się wszystkie chowały. Na kolacje się gupiki nie nadają. heh :)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: kotnik oraz ciąża gupika

Postautor: Michał.Waw » 9 kwietnia 11, 19:37

lildi16 pisze:Na kolacje się gupiki nie nadają.

Nadają się ;-) , żaden szanujący się pyszczak nie pogardziłby gupikiem. :mrgreen:
Obrazek

lildi16
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 9 kwietnia 11, 13:41

Re: kotnik oraz ciąża gupika

Postautor: lildi16 » 9 kwietnia 11, 19:59

hahaha :D a no racja :D

a wracając do tematu. jeśli mam dużo roślinek i mam same małe rybki w akwarium czyli neonki i gupiki to jest szansa że jakaś część się utrzyma? pare miesiecy temu nie mialam zadnych roslinek w akwarium bo musialam powywalać i uchowało mi się 5 :P :)

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: kotnik oraz ciąża gupika

Postautor: Michał.Waw » 9 kwietnia 11, 20:04

Zawsze odchowają się jakieś sztuki. Gupiki to takie ryby które zjadają swoje młode. Jeśli chcesz obserwować jak rodzice opiekują się młodymi to możesz rozmnażać labiryntu lub pyszczaki, naprawdę niezapomniany widok. ;-)
Obrazek

lildi16
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 9 kwietnia 11, 13:41

Re: kotnik oraz ciąża gupika

Postautor: lildi16 » 9 kwietnia 11, 20:12

W jaki sposób rodzice zajmują się małymi? :) Zaciekawiło mnie to ;>

Musze pomyśleć nad tymi rybkami. Czy one potrzebują jakiś specjalnych warunków? ;)

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: kotnik oraz ciąża gupika

Postautor: Michał.Waw » 9 kwietnia 11, 20:34

Zobacz sobie jak samica inkubuje młode w pyszczku:
http://www.suephoto.pl/index.php/galeria/index/5/117
Tutaj masz jak w praktyce rozmnażają się pyszczaki:
http://forum.superakwarium.pl/viewtopic ... nik+malawi
http://www.klub-malawi.pl/forum/viewtop ... f210e26306
Najfajniejsze są barwne pyszczaki z grupy Mbuna ;-)
A tu masz mój filmik z tarła labiryntowców, tu akurat bojowników http://www.youtube.com/watch?v=A30qFj-12kE
A tu dokładny opis tarła:
http://zetbe.pl/rozmnazanie.htm
To tak w ramach ciekawostki ;)
Obrazek

lildi16
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 9 kwietnia 11, 13:41

Re: kotnik oraz ciąża gupika

Postautor: lildi16 » 9 kwietnia 11, 20:48

Dzięki wielkie :):):)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości