Rozdzielenie bojowników- rozpoznanie płci.

ala29
Ryba
Ryba
Posty: 110
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:39

Rozdzielenie bojowników- rozpoznanie płci.

Postautor: ala29 » 23 listopada 10, 09:35

Witam. Jakiś czas temu udało mi się odchować 4 malutkie bojowniki, które pływają same w 45 litrowym akwarium. Rodzice pływają w drugim akwarium. Z moich obserwacji wynika, że są to 2 samce i 2 samiczki (chociaż tej jednej samiczki nie jestem pewna :roll: ). Młode mają kilka miesięcy(niestety nie pamiętam ile ale jakoś od połowy sierpnia), największy ma ok 4 cm. Zauważyłam ostatnio, że zaczynają się przeganiać i podgryzać.
I teraz moje pytanko, kiedy należy rozdzielić młode bojowniki. Czy w akwarium 45 litrowym mogłabym trzymać rodziców i zostawić jedną młodą samiczkę, czy lepiej poczekać aż podrośnie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :dzieki:
Ostatnio zmieniony 23 listopada 10, 16:52 przez ala29, łącznie zmieniany 1 raz.
ala

Kuro
Ryba
Ryba
Posty: 360
Rejestracja: 22 sierpnia 09, 10:27

Re: Rozdzielenie bojowników- rozpoznanie płci.

Postautor: Kuro » 23 listopada 10, 10:08

gdy
zaczynają się przeganiać i podgryzać.


Zainwestuj w dwa akwaria dla tych samców, samice możesz zostawić bądź do rodziców wpuścić wg mnie. O ile to drugie akwarium jest większe od 45L

ala29
Ryba
Ryba
Posty: 110
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:39

Re: Rozdzielenie bojowników- rozpoznanie płci.

Postautor: ala29 » 23 listopada 10, 16:51

Jak już mowa o moich bojowniczkach, to może ktoś dałby radę rozpoznać płeć tych 4 rybek. Zdjęcia są słabawe a bojowniki jeszcze młode, ale może już coś da radę obczaić :mrgreen:

Fotka
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6f9 ... a0cf8.html
ala

Awatar użytkownika
yorki111
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 955
Rejestracja: 21 czerwca 07, 07:29

Re: Rozdzielenie bojowników- rozpoznanie płci.

Postautor: yorki111 » 23 listopada 10, 17:18

Jak dla mnie wszystkie to samice, ale przydałyby się lepsze zdjęcia.
Na samce mają za krótkie ogony przy wielkości ok. 4cm, no chyba że ojcem był plakat albo HMPK.
160l-mcharium
56l-mchowa kostka

ala29
Ryba
Ryba
Posty: 110
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:39

Re: Rozdzielenie bojowników- rozpoznanie płci.

Postautor: ala29 » 23 listopada 10, 17:35

Jutro postaram się o lepsze fotki. To fotka tatusia:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/60f ... 5e12c.html
A czy samiczki też się tak "puszą" , zapomniałam jak się to nazywa, ale stawiają taki kołnierz :roll: ? :roll:
ala

Awatar użytkownika
yorki111
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 955
Rejestracja: 21 czerwca 07, 07:29

Re: Rozdzielenie bojowników- rozpoznanie płci.

Postautor: yorki111 » 23 listopada 10, 17:55

Stawiają jak najbardziej ;)
Ja nadal podtrzymuję wersję że to same samiczki - krótkie płetwy i inna budowa ciała niż u samca.
160l-mcharium
56l-mchowa kostka

ala29
Ryba
Ryba
Posty: 110
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:39

Re: Rozdzielenie bojowników- rozpoznanie płci.

Postautor: ala29 » 14 grudnia 10, 08:34

Witam, miałam wstawić lepsze fotki, ale wychodzą jeszcze gorsze. Ale już jestem przekonana, że nie są to same samiczki. Wszystkie mają płetwę ogonową krótką, więc myślałam że rzeczywiście to samiczki. Jednak wczoraj rybcia złożyła ikrę a samiec pilnie jej strzeże. Wątpię, żeby coś z tego wyszło, bo w akwarium są jeszcze dwa bojowniki. I teraz już sama nie wiem co z tymi dwoma kolejnymi, czy to samice, czy samce :roll: Czy je rozdzielać, czy nie.Zastanawia mnie tylko to, jak to możliwe, że ten młody samczyk ma taki ogon, a nie jak jego tatuś :niewiem:
ala

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Rozdzielenie bojowników- rozpoznanie płci.

Postautor: polak.krk » 14 grudnia 10, 12:53

ala29 pisze:Witam, miałam wstawić lepsze fotki, ale wychodzą jeszcze gorsze. Ale już jestem przekonana, że nie są to same samiczki. Wszystkie mają płetwę ogonową krótką, więc myślałam że rzeczywiście to samiczki. Jednak wczoraj rybcia złożyła ikrę a samiec pilnie jej strzeże. Wątpię, żeby coś z tego wyszło, bo w akwarium są jeszcze dwa bojowniki. I teraz już sama nie wiem co z tymi dwoma kolejnymi, czy to samice, czy samce :roll: Czy je rozdzielać, czy nie.Zastanawia mnie tylko to, jak to możliwe, że ten młody samczyk ma taki ogon, a nie jak jego tatuś :niewiem:


Genetyka :) Nie wszystkie cechy dzieczy sie po rodzicach, bardzo duzo cech odpowiadajacych za wyglad dzieciczy sie po dziadkach. :)

ala29
Ryba
Ryba
Posty: 110
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:39

Re: Rozdzielenie bojowników- rozpoznanie płci.

Postautor: ala29 » 14 grudnia 10, 14:27

Dzięki za odpowiedź, czyli teraz idzie mi tylko poobserwować resztę bojowników i w razie czego rozdzielić (jeszcze jednego bojka podejrzewam, że jest samcem :roll: ).
ala

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości