Kilka pytań .....

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Kilka pytań .....

Postautor: Elmo » 14 czerwca 04, 17:25

Witam nazbierało mi się kilka pytań oto one :

Pierwsze dotyczy Zbrojnika niebieskiego , czy ryba ta ma zdolonci do zmiany ubarwienia ??? pytam dlatego gdyz przy podoawaniu pokarmu zauwazylem gdy zbrojkik wyplywa po pokarm (przedtem siedział w grocie) w pierwszych skundach ok 10 sek jest o wiele jasniejszy i ma wyblakły kolor!!!! po chwili ma znowu zywe kolory , a moze z nim cos jest nie tak ???????

Drugie pytanie dotyczy Bojownika a dokladnie samic ... Wczoraj bylem swiadkiem walki samic, wszedzie sie czyta o agresywnosci samcow a tu samice sie tłukły ,oddzieliłęm je bo jedna straciła płetwe , nie ukrywam ze obserwacja teog zdazenia była bardzo interesująca , samice kręciły sie w kołko patrzc na siebie po czym nastepowało starcie zakleszczały sie pyskami i miotały w rozne stony po czym puszczały i znowy sie kreciły w koło ... i teraz czy łaczyc je ponowie ???? czy znowy beda sie tłukły?, przy czym wczesniej nic takiego sie nie zdarzył bynajmnije ja teog nie widziałem

Trzecie pytanie :

W filtrze mam możliwośc zamiast jednej gabki filtrującej zastosować inny wkład co byś cie mi polecili ??? (akwarium towarzyskie Ph 7,2) i chcialbym zeby ten ewentualny wklad nie zmienial PH . ogolnie nie znam sie na tych wkladach całkowiecie wiec mam nadziej ze mi troche objasnicie .. :)

Pozdrawiam Artur

Awatar użytkownika
delta
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 5 czerwca 04, 23:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Kilka pytań .....

Postautor: delta » 14 czerwca 04, 21:48

Zbrojniki niebieskie bardzo często zmieniają ubarwienie w zależności od nastroju, oświetlenia i innych czynników. W akwarium mam ok 30 zbrojników (większość młodzież) i zmiany intensywności ubarwienia widzę na codzień.
O bojownikach nic nie napiszę, ponieważ nigdy nie hodowałem tych ryb.
Musisz podać rodzaj filtra - wewnętrzny czy zewnętrzny, jaka pojemność?
delta

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
chester
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 1 czerwca 04, 13:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań .....

Postautor: chester » 15 czerwca 04, 08:03

O zbrojnikach nie wiem za duzo, ale kolega delta juz Ci odpowiedzial.

Panie bojowniczki tez bywaja agresywne wobec siebie, czy beda sie nadal zarly... trudno powiedziec, ale moim zdaniem raczej tak. Polecam super opis bojownika ... link ponizej

http://strony.aster.pl/faolan/bojownik.htm

Jesli chodzi o wklad do filtra, to moze jakis ceramiczny...

Pozdr.
Pozdr.
chester

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań .....

Postautor: Idzikowski » 17 czerwca 04, 13:43

Zbrojniki tak zresztą i jak właściwie wszystkie ryby moga w bardzo szybkim czasie zmieniać ubarwienie. Uwarunkowane jest to różnymi parametrami wody, kolorem tła czy też zastosowanego podłoża oraz oświetlenia.

Co do wkładu to ja proponuję CERAMIKE lub może Eheim Efi-Substrat Pro. Nie jestem pewien co do poprawności nazwy tzn tego "EFI" ale reszta jest ok. W sklepie będą wiedzieli :ok:

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kilka pytań .....

Postautor: Spaiky » 18 czerwca 04, 22:46

Pozwolicie, że się wtrącę. Jeżeli zamieni się wkład gąbkowy ceramiką to będzie ona tak skuteczna jak gąbka? Sama ceramika choć ma lepsze warunki do rozwiju bakterii nitryfikacyjnych to jednak chyba jednak nie oczyści mechanicznie wody. Jeśli się mylę to proszę o korektę.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań .....

Postautor: Idzikowski » 22 czerwca 04, 17:37

Tzn Spaiky ja np. nie wyobrażam sobie filtra, w którym chodzi sama ceramika w filtrze i nic innego tzn bez gąbki przed czy po niej. Na niej nei zatrzymają się większe "śmieci" a na gąbce tak. Te dwa wkłady działają bardzo dobrze, ale razem lub jeżeli już to gąbka sama, ale jak dla mnie nie będzie dobrze się sprawowała sama ceramika bez niczego innego pod względem filtracji czysto mechanicznej. Przynajmniej w moich akwariach nie zdało by to egzaminu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości