Co na to poradzic?

Nowy2010
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 20 września 10, 22:35
Lokalizacja: Żary

Co na to poradzic?

Postautor: Nowy2010 » 6 listopada 10, 23:17

Mam problem ze swoim zbrojnikiem. Nie jest jeszcze chyba dorosły, ma jakieś 5-6 cm długości. Od czasu do czasu daje mu do zjedzenia wafelki dla glonojadów. Poza nim mam w akwarium stadko gupików. Najpierw karmię gupiki i w trakcie wrzucam wafelek dla glonojada. On sobie smacznie go wcina. Kończę karmić gupiki i odchodzę od akwarium a po kilku sekundach mój glonojad jest przepędzony a wafelka konsumują gupiki ;/ Wasze glonojady też są takie płochliwe? Mój jak stado gupików rzuci się na tego wafla od razu ucieka. Nie wiem już jak mam go karmić żeby sam zjadł tego wafla i żeby gupiki mu nie wyjadały ;/
Macie jakieś sposoby ?

Awatar użytkownika
PAFAWAG
Ryba
Ryba
Posty: 305
Rejestracja: 12 września 10, 01:51
Lokalizacja: WRO / WAW

Re: Co na to poradzic?

Postautor: PAFAWAG » 7 listopada 10, 00:37

Karm go wieczorem albo w nocy ;)
http://www.wroclawska-kolej-ogrodowa.pl.tl
http://www.rail.phototrans.eu/16,600,0.html http://www.phototrans.eu/16,1363,0.html
Botia macracantha, Gnathonemus petersii, Belonesox belizanus, Betta splendens, Poecilidae, H. herbertaxelrodi...

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Co na to poradzic?

Postautor: marrkus85 » 7 listopada 10, 09:04

Jaki jest to zbrojnik? Moje ancistrusy nie dadzą sobie odebrać jedzenia w trakcie posiłku. Są agresywne do każdej mniejszej rybki. I wszyscy mieszkańcy baniaka wiedzą że na dnie rządzi wąsacz.

Nowy2010
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 20 września 10, 22:35
Lokalizacja: Żary

Re: Co na to poradzic?

Postautor: Nowy2010 » 7 listopada 10, 15:32

karmię go w nocy ale to nic nie daje ;/ gupiki i tak go przeganiają tzn. on sam ucieka jak widzi że do wafla leci stado gupików...

to zbrojnik lamparci albo niebieski... ciężko mi je odróżnić a w sklepie powiedzieli mi po prostu "glonojad"... ma ok. 6 cm

Awatar użytkownika
PAFAWAG
Ryba
Ryba
Posty: 305
Rejestracja: 12 września 10, 01:51
Lokalizacja: WRO / WAW

Re: Co na to poradzic?

Postautor: PAFAWAG » 8 listopada 10, 22:07

Jeśli ryba ma jakąś swoją kryjówkę, do której gupiki nie wpływają, spróbuj aplikować jedzenie właśnie tam (najlepiej w nocy)...
http://www.wroclawska-kolej-ogrodowa.pl.tl
http://www.rail.phototrans.eu/16,600,0.html http://www.phototrans.eu/16,1363,0.html
Botia macracantha, Gnathonemus petersii, Belonesox belizanus, Betta splendens, Poecilidae, H. herbertaxelrodi...

Nowy2010
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 20 września 10, 22:35
Lokalizacja: Żary

Re: Co na to poradzic?

Postautor: Nowy2010 » 10 listopada 10, 00:53

Te gupiki wszędzie wpływają ;/ w zeszłym tygodniu musiałem zmienić dno w akwarium. Wcześniej były same kamienie i glonojad śmigał po nich dniami i nocami. Teraz jest dno ze żwirku i kamieni jest kilka tylko i glonojad ma mniej miejsca gdzie może sobie "poskrobać" co wiąże się z tym że ma mniej jedzenia i właśnie dzisiaj zauważyłem jak 1 raz zaczął odganiać gupiki od wafla!!! Zawsze uciekał gdzie pieprz rośnie a dzisiaj zaczął odganiać gupiki i to one uciekały! W końcu mój glonojad zmądrzał :)

Awatar użytkownika
Dyzioo
Ryba
Ryba
Posty: 271
Rejestracja: 9 lutego 10, 23:12
Lokalizacja: Olkusz

Re: Co na to poradzic?

Postautor: Dyzioo » 10 listopada 10, 20:49

Chyba raczej głód zwyciężył heh, gdyby ten problem wciąż jednak występował to daj mu tego wafla gdy będzie całkiem ciemno w akwa a gupiki pójdą spać.
300l, 112l, 45l

Nikt nie urodził się fenomenem,
każdy z nas nawet chodzić
musiał się nauczyć.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Co na to poradzic?

Postautor: Hunter » 10 listopada 10, 22:04

Zbrojniki szaleją w nocy. Karm je jak idziesz spać i gasisz światło w pokoju. Gupiki wtedy będą spały, a zbrojnik szalał na całego :) To nocne ryby.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Nowy2010
Narybek
Narybek
Posty: 54
Rejestracja: 20 września 10, 22:35
Lokalizacja: Żary

Re: Co na to poradzic?

Postautor: Nowy2010 » 12 listopada 10, 14:56

Dzięki za rady :) już go próbowałem karmić przy zgaszonym świetle bo wiem że to ryba nocna i przy zapalonym (żeby sprawdzić jak to robić żeby gupiki mu nie wsuwały karmy). Co prawda dopiero pisałem że mój glonojad w końcu zmądrzał i zaczął odganiać gupiki ale wczoraj znowu uciekał przed nimi na drugi koniec akwarium ;/ On już się wycwanił że kiedy karmie gupiki sam podpływa i się kręci koło szyby bo nauczył się że dostanie wafla. Wtedy mu go wrzucam o on leci z nim w "krzaki" i wsuwa - oczywiście dopóki nie skończę karmić gupików bo potem one zwęszą że glonojad ma wafla i za nim lecą...

Spróbuje znowu karmić go w nocy i zobaczę jaki będzie tego efekt ;)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Co na to poradzic?

Postautor: Hunter » 12 listopada 10, 17:37

Nie karm zbrojnika w dzień. Co skubnie gupikom to skubnie. Nie zwracaj na to uwagi. Zbrojniki są płochliwe, lepiej czują się w nocy gdy jest cisza i spokój, niech wtedy twój zbrojnik żeruje.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości