czy akwarium może pęc?

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

czy akwarium może pęc?

Postautor: ciosek » 13 czerwca 04, 20:31

Witam!
mam nastepujacy problim, mianowicie dzisiaj poraz drugi zapełniłem baniaczek (240 literków) i co sie okazało??? że stoi krzywo :zly: :zdziwko: :cry: :x :evil: :evil: . Różnica poziomów pomiędzy lewą a prawą stroną (na długości 120 cm) wynosi około 7mm. Proszę powiedzcie czy to nie będzie za duże obciążenie dla bocznej szyby? Normalnie szok, jak bede musiał znowu zlewać całą wodę to się chyba załamie :(

Dzieki z góry

Awatar użytkownika
BaT
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 04, 20:05
Lokalizacja: Dębno Małapolska*

Re: czy akwarium może pęc?

Postautor: BaT » 13 czerwca 04, 20:50

Prawo Pascala (chyba) mówi że woda prze jednakowo we wszystkich kierunkach w małym zbiorniku, radze jednak żeby było prosto, szkoda akwaria
Grupa Miłośników Mniejszych Rybek- zapraszam do członkowstwa

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: czy akwarium może pęc?

Postautor: ciosek » 13 czerwca 04, 20:59

Jeju... załamka, ale poczekam jeszcze z tym troszkę. No woda może prze jednakowo, ale mi się wydaje że jeżeli przeczylona to jest większa masa na jedną ze stron, co wiąże się z większą siłą nacisku, chociaż mogę się mylić... tak średnio mi idzie z fizy, i jeszcze tego nie przerabialem na dodatek.

Chyba jedna znowy zleje cała wodę... świra dostanę ale czego sie nie robi dla hobby :). najgorsze jest to, że nawet nie chodzi to akwarium... ja mam panele, więc w razie (TFU wypluc i zapomnieć) pękniecia baniaka trzeba bedzie pewnie panele wymieniać a dodatkowo jeszcze (mieszkam na 3 pietrze) pewnie pokryć koszty malowania sufitu sąsiada z dołu :(... Załamka :( :( :( :(

ale dzieki BaT za zainteresowanie sprawą

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: czy akwarium może pęc?

Postautor: Aigel » 13 czerwca 04, 22:14

Ja bym nie ryzykowal 7 mm to strasznie duzo, jak mogla powstac taka roznica?
Jak masz krzywa podloge 9jak kazdy :) to wypoziomuj szafke,, jak masz krzywy blat to go zmien :)
Koniecznie pod akwa styropian lub cos podobnego.
Obrazek

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy akwarium może pęc?

Postautor: majka_kicia » 14 czerwca 04, 09:18

A ja az mi wstyd przyznac pekla mi kula. :cry: Ale naszczescie moja siorka przeniosla bojownika do takiego duzego kielicha ( gdzies okolo 3l ). Teraz juz musze kupic jakies dobre akwa. :roll: Ale kasy mam tylko 100zl !! :(
Dzięki za wszystkie rady.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: czy akwarium może pęc?

Postautor: ciosek » 14 czerwca 04, 17:57

Majka... oprucz pieniedzy to żadna strata... nareszcie bojownik doczeka się prawdziwego akwarium, a nie nędznej namiastki.

Aigel trochę się pomyliłem, przed chwilą zmierzyłem i wyszło mi że 3 mm różnicy, ale teraz mierzyłem względem górnej krawedzi szyby (7 mm różnicy wychodziło mi po zmierzeniu poziomu wody względem tego wzmocnienia u góry, widocznie silikon jest jakoś krzywo położony). oczywiście mam styropianik pod spodem (1 cm). 3 mm chyba jeszcze może być no nie? to jest najbardziej wiarygodny wynik (od spojenia do spojenia).

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: czy akwarium może pęc?

Postautor: Sieniu » 20 czerwca 04, 10:57

Ja pod akwa podkładam kawałek wyciętej Karimaty i nie mam żadnych problemów

Awatar użytkownika
BaT
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 04, 20:05
Lokalizacja: Dębno Małapolska*

Re: czy akwarium może pęc?

Postautor: BaT » 20 czerwca 04, 11:06

Styropian, powinno sie dawać styropian.
Grupa Miłośników Mniejszych Rybek- zapraszam do członkowstwa

Ucek
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 22 czerwca 04, 12:41
Lokalizacja: Jarosław

Re: czy akwarium może pęc?

Postautor: Ucek » 22 czerwca 04, 12:53

Ja raz dałem taki niby obrós z wychawtowanymi wzorkami :mrgreen: i pękło mi dno i o 2 w nocy musiałem wszystko wyjmować z akwarium. Teraz wiem że najlepszy jest steropian

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy akwarium może pęc?

Postautor: Idzikowski » 22 czerwca 04, 14:21

Ja pod akwariami mam albo Karimate albo gąbkę o grubości 5mm taką jaką się kładzie pod panele podłogowe. Plusami obu rzeczy jest, że są równe, dość miękkie więc niwelują ewentualne nierówności czy wypukłości na blacie jak np. zagłębienia od śrób no i plusem jest także to, że nie chłoną wody więc szafka nie sypnie się od wody zbytnio szybko. :ok:

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: czy akwarium może pęc?

Postautor: basia » 22 czerwca 04, 17:57

Czy styropian to tylko przy dużych aqua (powiedzmy od 100l) czy przy mniejszych tez stosować. Ja mam jakieś 55-60l :?

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy akwarium może pęc?

Postautor: Idzikowski » 22 czerwca 04, 17:59

Lepiej stosować jakiś podkład pod każdy. Trafi się jedno ziarenko piasku na stoliku i postawi się tam akwa i już po zabawie. Lepiej nie ryzykować!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości