deszczówka

Awatar użytkownika
Kew1
Ryba
Ryba
Posty: 474
Rejestracja: 12 marca 10, 22:19
Lokalizacja: toruń

deszczówka

Postautor: Kew1 » 3 lipca 10, 15:47

Co sądzicie o deszczówce, czy można w niej rozmnożyć neony inessa?Chodzi o deszczówke zebranej po dłuższym deszczu żeby była już czystrza.

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: deszczówka

Postautor: Michał.Waw » 3 lipca 10, 15:56

A kwaśne deszcze? Osad i wszystko co wylatuje z kominów miałbyś w akwarium, zdecydowanie NIE!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Kew1
Ryba
Ryba
Posty: 474
Rejestracja: 12 marca 10, 22:19
Lokalizacja: toruń

Re: deszczówka

Postautor: Kew1 » 3 lipca 10, 16:01

Michał.Waw pisze:Osad i wszystko co wylatuje z kominów

Wode bym "zebrał" pod dłuższym deszczu np po 5 godzina kiedy pyłki zostały już zmyte.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: deszczówka

Postautor: Michał.Waw » 4 lipca 10, 08:13

Tak, ale pozostaje jeszcze kwestia kwaśnych deszczy, czekać cię będzie szereg testów, podwyższania jak i zmniejszania parametrów wody. Ludzie z wodociągów robią to już za nas, a jeśli przeszkadza ci chlor to możesz kupić butelkę antychloru bodajże 5 zł. mała buteleczka kosztuje. A jeśli chodzi ci o idealną wodę do akwarium to tylko woda źródlana taka która została pobrana przez nas a nie ta w butelkach ponieważ ta jest już uzdatniana. ;-)
Obrazek

Zielonooka
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 29 maja 10, 09:09

Re: deszczówka

Postautor: Zielonooka » 4 lipca 10, 08:30

Deszczówka? absolutnie nie. Dla mnie za duże ryzyko-mimo wszystko.

Ruki
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 674
Rejestracja: 4 sierpnia 09, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: deszczówka

Postautor: Ruki » 4 lipca 10, 08:44

Przy obecnych stężeniach zanieczyszczeń w powietrzu to nawet 5 godzin byłoby zbyt mało(chmury i tak mogą je przenieść setki kilometrów).
Ale, przykładowo drugiego dnia ciągłych opadów, już byś mógł zebrać deszczówkę, ale i tak dla świętego spokoju przepuścił bym ja przez węgiel aktywny.

Michał.Waw pisze:a jeśli przeszkadza ci chlor to możesz kupić butelkę antychloru bodajże 5 zł. mała buteleczka kosztuje.

Jak ma wydać te 5 zł to niech lepiej kupi mi za nie doładowanie na komórkę. Antychlory itp to bujda. :!:

Michał.Waw pisze:A jeśli chodzi ci o idealną wodę do akwarium to tylko woda źródlana taka która została pobrana przez nas

A idealna woda do akwarium to woda z filtra RO odpowiednio uzdatniona solami.
pozdrawiam, Łukasz
Obrazek

dotti89
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 20 lipca 21, 06:54

Re: deszczówka

Postautor: dotti89 » 31 lipca 22, 13:35

Zbieranie wody deszczowej to dla mnie naprawdę spoko pomysł, ale nie wiem, co to się ogólnie kupuje. Sprawdzam na przykład takie https://zbiornikinadeszczowke.com/39-de ... deszczowke zbiorniki na deszczówę, które mają być dekoracyjne do tego. Może jednak to dobry pomysł do ogrodu?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości