POMÓŻCIE!!

neonka
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 8 czerwca 04, 18:17

POMÓŻCIE!!

Postautor: neonka » 9 czerwca 04, 15:41

Bardzo prosze,żebyście mi napisali jakie rybki kupić do 60l akwa i ile ich może być..Ja chciałabym mieć skalary,neonki (niestety skalary je zjedzą wiec nie wiem co wybrać) gupiki,brzanki,labeo,żaby (takie malutkie ryby:)) pomózcie mi wybrać!!
Fanka Neonków,Skalarów i Gupików :)

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: POMÓŻCIE!!

Postautor: ciosek » 9 czerwca 04, 15:53

pierwsza sprawa jest taka, proszę nie spamuj forum... wczoraj załozyłaś podobny post... poczekaj troche bo nawet niektórzy jescze od tamtego czasu nie byli naforum, to nie jest czat że wszystko Live leci i żadko ktos ci odpisze w ciągu paru sekund... proszę nie rób bałaganu bo niedługo wspomnienia zostaną po tym forum.A zakładanie kilku postów o tej samej tematyce nic nie pomoże, a wprowadzi zamęt i bałagan.
Powracajac do tematu to nie wiem, możesz kupić gupiki, fajne tylko mnożą się na potegę, do tego z 10-15 neonów, albo zrobić w ogole akwarium z kąsaczowcami... np 8-10 neonów 8-10 zwinników jarzeńców i np. hmm... czerwonogłówki (też stadko) coś na dno np zbrojniki albo kiryski, wyłóż akwarium ciemnym podłożem, zrób może czarne tło, bo jak sie nie myle to właśnie te rybki dobrze czują sięprzy ciemnym podłożu i ładnie się wybarwiają, do tego parę ładnych roślinek, korzeń no i oświetlenie ładnie wybarwiające rybki i wspomagające wzrost roslin, w standartowych pokrywach masz miejsce na jedna swietlówkę, więc możesz kupić philips aquarelle, chyba że nie planujesz pokrywy.

P.S Kąsacze to jedne z moich ulubionych ryb.
Ostatnio zmieniony 9 czerwca 04, 15:58 przez ciosek, łącznie zmieniany 1 raz.

neonka
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 8 czerwca 04, 18:17

Re: POMÓŻCIE!!

Postautor: neonka » 9 czerwca 04, 15:57

Słuchaj..Tamten post różni sie od tego,bo tam pytam czy taka obsada jest dobra,a tutaj pytam jaką wy byście proponowali..
Fanka Neonków,Skalarów i Gupików :)

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: POMÓŻCIE!!

Postautor: ciosek » 9 czerwca 04, 16:06

Moim zdaniem ostatni twój post w tamacie "WAŻNE!! Jakie rybki i czy za dużo?" jest do złudzenia podobny do tego, no ale cuż, nie mi to osądzać tylko modom, ja już wyraziłem swoją propozycje w poście który znajduje się wyżej.

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: POMÓŻCIE!!

Postautor: Saiqpat » 9 czerwca 04, 16:20

ciosek ma racje. Twoje posty sa identyczne. Co do obsady to w kwesti kasaczy nic wiecej od poprzednika raczej nie napisze. Natomiast co do brzanek to polecam pieciopregie lub odeskie. Mozna oczywiscie trzymac je razem. A na dno polecam bocje pregowane. Wszystkie wymienione przezemnie rybki sa stadne wiec pamietaj aby nabywac po kilka sztuk. Z tymi labeo to bylbym ostrozny bo potrafia byc agresywne. Jest nawet post na forum na ten temat wiec jesli masz ochote to go odszukaj. Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: POMÓŻCIE!!

Postautor: Idzikowski » 9 czerwca 04, 19:55

Ja proponuję zrobić biotopowe akwa dla brzanek z roślinami drewnem itp itd.

Ps. Postu nie wykasuje bo się napisaliście, ale następnym razem rozpisujcie się tym poprzednim temacie to powtórkę zawszę będę mógł wyciąć :ok:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości