Znikająca Kosiarka

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Znikająca Kosiarka

Postautor: Sieniu » 6 czerwca 04, 11:08

Nie dawno kupiłem 2 kosiarki."Wrzuciłem"e do akwa na początku zainteresowały sie nimi skalary ale po paru minutach skumały ze to nie jedzenie :D .W moim akwa nie były zbyt agresywne.Pewnego dnia spotkała mnie nie miła niespodzianka przychodze soie ze szkoły do domu a tam w moim akwa nie ma jednej kosiarki :?: Od razu poszukiawnia niestety jej nie znalazłem w żaden sposób.Wyczyściłem całe akwa wraz ze żwirkiem i rybki nie znalazłem.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znikająca Kosiarka

Postautor: Idzikowski » 6 czerwca 04, 11:35

To faktycznie dziwne...nie sądze aby skalary lub inne ryby je całkowicie zjadły to byłoby niezwykle dziwne zachowanie...a co jeszcze masz w akwarium???

Wątpie by wyskoczyła raczej nie są skoczkami...szczególnie gdy akwa przykryte :ok:

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: Znikająca Kosiarka

Postautor: Sieniu » 6 czerwca 04, 12:39

W moim akwa posiadam:
4 skalary
2 gurami dwuplamiste
2 gurami chyba mozaikowe
3 kiryski(każdy inny)
2 glonojady(zbrojniki niebieskie)
1 kosiarke(druga zaginęła :x )

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znikająca Kosiarka

Postautor: Idzikowski » 6 czerwca 04, 16:34

No więc nie mam pojecią czemu tak jest. Jeżeli faktycznie była dzień wcześniej to nawet gdyby padła lub coś ja ogryzło lub zamęczyło to w 24 godziny ciało rybki nie rozloży się całkowicie ... nie ma szans.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Znikająca Kosiarka

Postautor: ciosek » 7 czerwca 04, 20:54

ciekawe zjawisko, może poprostu miałeś głodne zbrojniki, kosiarka padła (może przez skalary) a reszta zajęły się "glonojady"?... no ja nie mam pojecia, nieraz widziałem (m.in w sklepach) jak glonojady czyszczą akwarium z różnych martwiaków, nic innego nie przychodzi mi do głowy...

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znikająca Kosiarka

Postautor: Saiqpat » 9 czerwca 04, 16:26

Mi sie wydaje ze wyskoczyla. Mi tez w tak dziwny sposob zniknela kiedys kosiarka. Jak sie pozniej okazalo wyskoczyla, i to zamiast na biurko to w taka szczeline miedzy szafa a biurkiem i spadla na podloge. Znalazlem ja podczas sprzatania. Poszukaj dobrze bo moze ona gdzies sobie zasuszona lezy
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: Znikająca Kosiarka

Postautor: Sieniu » 11 czerwca 04, 14:38

Mam zakryte akwarium

Awatar użytkownika
chester
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 1 czerwca 04, 13:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znikająca Kosiarka

Postautor: chester » 12 czerwca 04, 18:27

To nic, ze masz zakryte. Cuda sie zdarzaja :)
Ja tez mam zakryte. Jednego dnia zostawilem tylko klapke do karmienia otwarta na 15 minut. Po pol godziny znalazlem czarnego neona obok szafki. Jeszcze byl mokry, ale juz sztywny :(
Pomysl, czy w miedzy czasie nie otwierales pokrywy.

Awatar użytkownika
longy
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 19 maja 04, 23:34
Lokalizacja: POZNAÑ

Re: Znikająca Kosiarka

Postautor: longy » 12 czerwca 04, 18:41

w tej sytuacji zgadzam sie z Cioskiem,ja mialem identyczna sytuacje,jestem tego pewien tylko dlatego ze akurat wrocilem ze szkoly i widzialem juz tylko resztke ogonka kosiarki w "paszczy" glonojada.
P Y R L A N D I A !!!

Piotr Drożdżal
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 04, 13:36

Re: Znikająca Kosiarka

Postautor: Piotr Drożdżal » 14 czerwca 04, 09:21

:czat: Jeżeli nie zakryjesz akwa z góry to zapewne będą ci wyskakiwały każde kosiarki. U mnie wystarczyła mała szczelina i znajdywałem rano kosiarkę na podłodze
piotrek

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znikająca Kosiarka

Postautor: Elmo » 14 czerwca 04, 09:33

Ja miałem jeszcze inny przypadek ze znikającymi rybami , ale tyczyło się to małych rybek badź narybku mianowicie .......

Rybki były poprostu wciągane do filtra i "mielone" brzmi tragicznie ale niestaty to prawda przy czym sytuacja powtorzyla sie przy dwoch identycznych filtrach rodzimej produkcji , wiec nie sądze zeby oba były zwalone , dziwne jest ot ze ryby sie dostają poprzez wylot strumienia wody :roll: teraz na oba te filtry mam zalorzone deszczownie. szkoda tylko ze tak puzno sie pokapowałem bo przez to poszło ok 30 szt narybku :(((((((((((((

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Robert
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 13 czerwca 04, 11:42
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Znikająca Kosiarka

Postautor: Robert » 27 czerwca 04, 12:59

A może do jakiejs muszli wlazła i wyjść nie może.
Ja tak miałem ze zbrojnikiem a później tez tam się chowała bocja wspaniała.
Jednego razu po robieniu porządku , wyrwaniu dość dużej ilości roślin ,bocji nie było 2 dni.
Zrozpaczony poszedłem kupić następną sztukę kiedy wróciłem okazało się ze jest i pływa,
zrobiłem dochodzenie spędziłem przed baniakiem kilka godzin i doszedłem gdzie sie skubana ukryła.Żeby było weselej do jednej muszli wpełzała ona i zbrojnik ale tak sprytnie że nawet ogonek nie wystawał.
Plusy zdarzenia są takie że teraz ma 3 bocje a muszlę wywaliłem żeby sie nie zaklinowały.
Pozdrawiam. :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości