Białe plamki

Awatar użytkownika
BaT
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 04, 20:05
Lokalizacja: Dębno Małapolska*

Białe plamki

Postautor: BaT » 5 czerwca 04, 20:20

moje molinezje, zauważyłem że sie dziwnie i osowiale zahowują, wiec przyglądłem im się bliżej i zobaczyłem białe plamki.. co mam ronic ,wiem ze ten temat juz był, ale nie mogłem go znaleść!! prosze pomozcie, odseparowałem je od innych rybek i teras sa z młodymi.. pomoycy!!
Grupa Miłośników Mniejszych Rybek- zapraszam do członkowstwa

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Białe plamki

Postautor: atusia » 5 czerwca 04, 20:31

Troszkę źle, że odłowiłeś molinezje i dałeś do młodych. Narybek jest bardzo wrażliwy na wszelkie choroby.
Napisz czy Twoje rybki mają białe plamki (punkciki) czy plamki bardziej rozlane. Jeśli są to punkciki to podejrzewam ospę (leczenie Ichtiosanem-Tropicala) Napisz też coś o płetwach (czy są poszarpane,mleczne końcówki itd...)
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe plamki

Postautor: Idzikowski » 5 czerwca 04, 20:33

Prawdopodobnie to rybia Ospa. Kup odpowiedni specyfik jak najszybciej, zaaplikuj i nie powinno sie nic stać. Co do rodzaju leku to właściwie każdy który może zwalczyć Ichtioftirioze będzie dobry, nie musisz inwestować w jakis specjalny. Może być to Zoolek jednak jego marnuje sie na raz, a lek w porządnej butelce starczy ci na przyszłość.
Ostatnio zmieniony 5 czerwca 04, 20:37 przez Idzikowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Białe plamki

Postautor: Hawk » 5 czerwca 04, 20:33

Skoro mówisz białe plamki to nic innego jak Rybia Ospa(ichtioftirioza).
Nie jest choroba trudna do zwalczenia. Zeby ją zwalczyc mozesz podniec troche temp w akwa. Ospa jest choroba zakazna. NIe ma sensu tu odizolowanie ryb bo najprawdopobobniej reszta tez jest zakazona.
Zastosuj SERA Costapur do jej zwalczenia. Kieruj sie instrukcja dawkowania sery i szybko to wyleczysz ;)
Mozesz rowniez dosypac troche soli akwarystycznej.

Nie podawales moze ostatnio DUZO mrozonego lub zywego pokarmu??? Lub nie dokupowales ryb??
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
BaT
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 04, 20:05
Lokalizacja: Dębno Małapolska*

Re: Białe plamki

Postautor: BaT » 5 czerwca 04, 22:13

pokarmik dla zolwi... troszke.. on był grozny?? lece w poniedizalek po pokarm.. inne rybki wygladja na zdrowe
Grupa Miłośników Mniejszych Rybek- zapraszam do członkowstwa

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe plamki

Postautor: Idzikowski » 5 czerwca 04, 22:18

Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że w tej chwili masz oba akwaria zarażone tylko po reszcie jeszcze tego nie widać. Jak tylko zauwżysz coś niepokojącego w akwarium z którego odłowiłeś rybuchy to odraz także zacznij leczenie. Niestety tam gdzie odłowiłeś ryby także musisz zacząć leczenie, szkoda tylko młodziaków, ale co zrobić...one jeszcze łatwiej i szybciej padną niż dorosłe i na dodatek może nie być widać u nich kropek jeżeli są naprawdę młodziaki z nich.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości