Pogryzieni

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Pogryzieni

Postautor: Sieniu » 5 czerwca 04, 18:27

Mam w moim akwa dwa Gurami(jakieś pomarańczowe) straszliwie się gryzą i potem mają poobgryzane łuski.Co mam zrobić czy jedyną radą jest oddanie jednej z nich do sklepu.Prosze o szybką odpowiedz. :|

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pogryzieni

Postautor: Idzikowski » 5 czerwca 04, 18:34

Mogą być to dwa konkurujące samce walczące o samicę bądź o swoje miejsce w akwa. Jeżeli tak faktycznie jest i walkom nie widać końca to lepiej odłów jednego nim go drugi silniejszy zatłucze.

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Pogryzieni

Postautor: atusia » 5 czerwca 04, 19:22

Ostatnio bardzo dużo się słyszy o agresywności gurami. Miałam kiedyś dwa gurami dwuplamiste i niestety silniejszy wykończył słabszą :( Dokupiłam jeszcze jedną rybcię gurami i sytuacja się powtórzyła :( Nie mam pojęcia co jest przyczyną takiego zachowania, ale wiem jedno: nigdy więcej nie kupię gurami :!:
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pogryzieni

Postautor: Idzikowski » 5 czerwca 04, 19:29

Przyczyną jest walka o dominacje...nie koniecznie w obrębie całego zbiornika tylko swojego gatunku.

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Pogryzieni

Postautor: Swamp » 5 czerwca 04, 19:30

hm sam hoduje od paru lat gurami dwuplamki i polecil bym dokupienie jeszcze 2/3 gurami :)wtedy agresywnosc powinna spasc:)Gurami to rybka raczej stadna stadna :)wyjatek to zblizajace sie okresy tarla :)
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Pogryzieni

Postautor: Sieniu » 6 czerwca 04, 09:38

To są dwa samce samicy nie ma.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pogryzieni

Postautor: Idzikowski » 6 czerwca 04, 10:48

Sieniu no to sam sobie odpowiedziałeś...dwa samce pewnie dorosły są gotowe do tarła chcą mieć miejsce w gromadzie w akwa i tyle...lepiej sie jednego pozbądź a temu drugiemu spróbuj załatwić samice i pobaw się w mnożenie..gurami bardzo fajnie się mnozą.

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: Pogryzieni

Postautor: Sieniu » 6 czerwca 04, 10:51

Dziękki Idzikowski.Zrobie tak jak mówisz tylko powiedzcie jak odróżnic samca od samicy ??

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pogryzieni

Postautor: Idzikowski » 6 czerwca 04, 10:59

Wiesz...każdy niby specjalista ma swój sposób na rozróżnienie płci jednak najlepszym rozwiązaniem wydaje się albo naprawdę zaufany sklep gdzie możesz kupić dorosłe gurami albo...dać ogłoszenie na giełdach akwarystycznych, że poszukujesz samicy lub też parki gdyby ktos chciał sprzedać. I czekać, a tymczasem pozbądź się drugiego samca.

Jak znajde coś dokładniejszego to dam znać jednak muszę zapytać znajomego, który je bez problemu mnoży w koło i wtedy postaram się dowiedzieć.

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: Pogryzieni

Postautor: Sieniu » 6 czerwca 04, 12:35

Oki dzęki

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Pogryzieni

Postautor: atusia » 6 czerwca 04, 15:52

Samiec gurami ma ostro zakończoną płetwę grzbietową i odbytową. Samiczka ma płetwę grzbietową zaokrągloną oraz jest mniejsza i bardziej okrągła.
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pogryzieni

Postautor: Idzikowski » 6 czerwca 04, 16:36

atusia właśnie o tym mówię....jak widać każdy hodowca rozpozna sobie inaczej. Dokładnie tak samo mówi się w przypadku pielęgnic. Jednak nigdy się nie ma pewności. Postaraj się kupić od kogoś z jakiejś giełdy samiczkę po udanych tarłach.

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Pogryzieni

Postautor: atusia » 6 czerwca 04, 20:37

Idzikowski sorki,że wtrąciłam swoje"trzy grosze", ale chciałam tylko pomóc w rozróżnieniu płci u gurami. W sumie sposób, który opisałam wyżej jest najprostszy i najłatwiejszy :wink:
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Sieniu
Ryba
Ryba
Posty: 119
Rejestracja: 5 czerwca 04, 18:22
Lokalizacja: Dobra Nowogardzka

Re: Pogryzieni

Postautor: Sieniu » 7 czerwca 04, 15:18

Atusia a czy ty posiadasz gurami dwuplamiste?Jeśli tak to powiedz czy udało ci się doprowadzic rybki do Tarła i czy urodziły małe?

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Pogryzieni

Postautor: Swamp » 7 czerwca 04, 17:17

atusia masz racje :)

chociarz trzeba dodac:P iz w przypadku dwuplamych bardziej rozpoznaje sie po dlugosci pletwy grzbietowej- u samic jest ona krociootka u samcow czasami siega az do samej nasady ogonka,samce sa ogolnie szczuplejsze<ajdnak u malutki gurmai tak do 4 cm odroznienie plci jest praktycznie niemozliwe(niby praktycznie ale mam 85% trafien w odroznianiu u takich maluszkow :D )

A i dodam ,iz w sklepach i na gieldach jest poprostu wciskany kit w zywe oczy : Kupie c podchodzi do akwa i mowi poprosze parke gurami :P ,zazwyczaj sa to malutkie gurami i nawet doswiadcozny handlarz nie potrafi odroznic samica od samca w takim stadjum rozwojowym..a za tem zlapie co sie do sieteczki nawinie i powie ,ze to parka :D no ale wkoncu 2 gurami tu juz para-->parka:P

Pozdroowa:)
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości