Co to jest

Awatar użytkownika
ufik
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 04, 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Co to jest

Postautor: ufik » 3 czerwca 04, 05:47

mam pytanie co to może być za choroba ryba apatycznie pływa to znaczy prawie lerzy na dnie i ma coć białego na płetwach piersiwych mam zakarzone dwie ryby Molinezje ostropyskie złote.To jkby nalot na płetwy czasem tylko torche zaczynają pływać.Prosze o odpowiedz

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to jest

Postautor: Elmo » 3 czerwca 04, 05:56

Witam

Jeżeli ten nalot to cos w rodzaju "warty" a do tego płetwy są postrzepione to jest to prawdopodobnie plesniawka :((((( , a od kiedy to zaobserwowałes ????? . Takie coś wykoczyło mi 3 rybki ....... Obejrzyj dokładnie reszte rybek i obejrzyj te płetwy choc jezeli jest to poczatek choroby to pletwy mogą miec jeszcze ok , ale z drogiej strony jak mowisz ze nie chca juz plywac to jest im ciezko , ja to leczyłem bactopurem firmy sera ..... poczekaj jeszcze na wypowiedz kogos innego , ale wydaje mi sie ze mam racje

Pozdrawiam Artur

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Co to jest

Postautor: Aigel » 3 czerwca 04, 11:19

Zgadzam sie z Elmo, poczytaj TO
Obrazek

Awatar użytkownika
ufik
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 04, 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to jest

Postautor: ufik » 3 czerwca 04, 16:27

dzieki wielkie

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Co to jest

Postautor: Swamp » 3 czerwca 04, 20:38

bactopur-na bakterie.mucopur-na grzyby-plesniafka jest grzybem,moim zdaniem zle sie leczy bactopurem ....no ale da sie wyleczyc.Poczytajcie o chloraminie i trypoflawinie zamiast wydawac kupe kasy na leki typu bactopur.Ostatnio sie taka moda zrobila na ten bactopur widac doszczetne wybijanie bakteri nitryfikacyjnych rownierz w modzie sie zrobilo :mrgreen: ....

Ps plesniafka nierzadko jest wskaznikiem zly warunkow w awariumie lepiej ZAPOBIEGACniz leczyc.Silna rybka to zdrowa rybka :P
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to jest

Postautor: Idzikowski » 3 czerwca 04, 21:03

Moda nie moda...fakt faktem, że jest to w tej chwili jeden z najskuteczniejszych leków dostępnych w Polsce na całą gamę chorób. Działa szybko i sprawnie. A w połączeniu (direct) z lekami ludzkimi (metronidazol) tworzy także jedyny prosto dostępny w Polsce lek na BLOAT kochanych Trofci. Więc wszystko już jest jasne :wink:

Ps. Każdy ma swoje sprawdzone leki i ich się trzyma, a rozmowy na temat, który lepszy kiedy większość ma tą samą chemię tylko z dodatkami jest bezsensu. Wróćmy do tematu chorób i tego jak się przed nimi bronić
Ostatnio zmieniony 5 czerwca 04, 15:58 przez Idzikowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Co to jest

Postautor: Swamp » 3 czerwca 04, 21:24

yyyyyyy a to myslisz ze po srodkach typu bactopur bakterie nitryfikacyjne przerzywaja??? (((Bactopur nie wybiera,wybierz pikera :D )yhyhyh Wiekszosc srodkow do zwalczania chorub wybija przecierz b.nitryfikacyjne to normalka.Wybija sie wtedy cala dobra oslone microflory i microfauny -rownierz odpowiedzialna za zdrowie rybek.Czesto jesli sie wposci swierze rybki do takiego akwarium,,pochorobowego" dochodzi do ponownego rozpetania sie jakiegos chorubska.Bactopur nie jest najskuteczniejszy tylko najpopularnijeszy ,a to dwa rozne pojecia-mozna by ujac ze ejst najbardziej przystepnym lekiem dla ogolu.Jednak IMHO jest to niepotrzebne wyrzucanie pieniedzy(bactopur u mnie ejst po 13 zyta,a trypoflawine juz po 2 kupie podobnie zielen malachitowa..).Bactopur to jest taki miszmasz srodkow odkarzajacych(min trypoflawiny chyba).Wlewanie go za kzdym razem jak sie zaobserowuje plesnawke,rozne naloty czy nawet wytrzescz oczu moze uczynic z akwa po paru miesiacach niezly cmentarz.Lepiej sie leczy skladnikami podstawowymi np chlaramina czy wspomniana juz trypoflawina czy zieleniia malachitowa -ale to juz trzeb lubic zabawe w domowego chemika :mrgreen: .
Ps: Ufik bacznie obserwoj teraz rybki jesli choroba po leczeniu bactopurem ni ustapi lub wroci(i bedzie wracala) w odstepach tak co 2 miesiace to poczytaj sobie o Ichtiofoniazie i zaniesc jedna rybke na sekcje do weterynarza(jesli ci sie to oplaci).Ale w 99% nie masz co myslec o wystepieniu tej choroby.
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Awatar użytkownika
BaT
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 04, 20:05
Lokalizacja: Dębno Małapolska*

Re: Co to jest

Postautor: BaT » 4 czerwca 04, 20:07

ja proponuje wlac wrzatek do akwarium, wszystkie bakterie poznikaja, i rybki beda sie inaczej niz zwykle zachowywac, tzn. beda plywaly chwilke potem na plecach. tak serio to mam nadzieje ze nigdy mi sie takie cos nie zdarzy, jak moge sie przed tym bronic??
Grupa Miłośników Mniejszych Rybek- zapraszam do członkowstwa

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to jest

Postautor: Idzikowski » 4 czerwca 04, 20:15

Boże...chcesz się bronić przed tym aby nie wlewać wrzątku do akwa :?: :?: :?: :mrgreen: nie wlewaj :mrgreen:

Ogólnie jak się zabezpieczać przed każdą chorobą:
- nie stresuj ryb
- zachowaj odpowiednie parametry wody
- podmieniaj określoną ilość wody
- utrzymuj dobrą filtracje w zbiorniku
- dbaj o dobry pokarm dla rybek
- odmulaj dno jeżeli jest to możliwe a szczególnie gdy pokarm wpada ci w nie spowodu grubego żwirku
- nie lej niepotrzebnie chemii do wody
- utrzymuj przy tym ryby w dobrej kondycji gdyż w akwa towarzyskich gdzie pływa dużo różnych rybek z różnych biotopów o niebo łatwiej o choroby i całe plagi niż w akwariach o ścisle określonym biotopie y odpowiednio dobranych rybach
- chore ryby odławiaj do oddzielnego zbiornika chyba, że jest za późno to lecz w ogólnym. Tzn ogolnie jest tak, że jeżeli choroba zaraźliwa to leczysz odraz wszystkie a jeżeli nie no to odławiaj i leczysz konkretne egzemplarze osobno
- pamiętaj o odpowiedniej temperaturze uśrednionej tak samo jak i pH i reszta odczynów dla wszystkich rybek w akwarium

.....

Tego można dużo wymieniać, ale to przedewszystki warunki fizyczno-chemiczne wody.

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Co to jest

Postautor: Swamp » 5 czerwca 04, 18:47

no to ja poraz drugi :roll: dopisze by uwarznie kupowac rybki gdyz 70% chorób nie powstaje w akwariumach tylko jest przynoszona z gield ,sklepow itp :)
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 24 gości