jaka woda?

kawaldi
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 2 stycznia 05, 15:32

jaka woda?

Postautor: kawaldi » 2 stycznia 05, 15:33

Witam. Mam pytanie: zalozylem oststnio akwarium slodkowodne 54 litrow i nie wiem czy dobrze zrobilem stosujac wode ktora kupilem w sklepie (5l banki oczywiscie nie gazowana tylko zródlana).Po tygodniu wszystkie neonki innesa mi zachorowaly (tak mysle) na ospe (biale plamki).Dlaczego tylko one , a nie inne.W ostatnie fazie choroby zaowazylem ,ze inne rybki choc z tego samego gatunku (bystrzyk czerwony -5 szt.) podgryzaly te chore neonki (5 sztuk).Czy to normalne,ze podczas choroby i oslabienia rybek , inne zdrowe ryby podgryzaja te chore?

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: jaka woda?

Postautor: Hawk » 2 stycznia 05, 15:39

Po tygodniu wszystkie neonki innesa mi zachorowaly (tak mysle) na ospe (biale plamki).
- jeżeli plamki były rzeczywiście białe a nie złotawe oraz miały około 1 mm to ospa na bank ;).
Dlaczego tylko one , a nie inne.
- nie martw się jeżeli ospa zaatakowała tylko neonki to niedługo zaatakuje inne ryby po przenosi się przez wode, czyli jest chorobą zakaźną. Musisz zastasować Sera Costapuri będzie ok.
W ostatnie fazie choroby zaowazylem ,ze inne rybki choc z tego samego gatunku (bystrzyk czerwony -5 szt.) podgryzaly te chore neonki (5 sztuk).Czy to normalne,ze podczas choroby i oslabienia rybek , inne zdrowe ryby podgryzaja te chore?
Tak to normalne, że ryby osłabione są zazwyczaj obgryzane i atakowane...
Witam. Mam pytanie: zalozylem oststnio akwarium slodkowodne 54 litrow i nie wiem czy dobrze zrobilem stosujac wode ktora kupilem w sklepie (5l banki oczywiscie nie gazowana tylko zródlana).
Podaj skład tej wody jak możesz, bo słyszałem mieszne opinie co do dolewania wody z butli chociaż wiem, że pewien gatunek wody dolewają moi znajomi do akwari8m morskiego.
A no i podaj jakieś szczegóły o akwa , a nie tylko litraż :)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: jaka woda?

Postautor: Dave » 3 stycznia 05, 17:21

Taka wode mozna z powodzeniem dolewc do akwarium morskiego, bo jest bardzo czyta i dosc twarda i lekko zasadowa (ponad 7.0 ph). Lepiej moim zdaniem nie dolewc jej do akwarium slodkowodnego. oczywiscie, moge sie mylic.

PS. Przeczytaj dokladnie temat "Choroby Ryb Akwariowych".

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaka woda?

Postautor: Idzikowski » 3 stycznia 05, 17:33

Uh ... Dave mylisz sie zdecydowanie :!: ....


Możesz ją spokojnie wlewać do akwa słodkowodnego ... ale nigdy do morszczaka ... przecież morskie muszą mieć wode z fitlra RO lub destylke robioną poza miedzianą instalacją !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości