PROSZE O POMOC PROFESJONALNYCH AKWARYSTÓW ;-)

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: PROSZE O POMOC PROFESJONALNYCH AKWARYSTÓW ;-)

Postautor: Idzikowski » 1 stycznia 05, 13:45

Tamte pysie co Dave wymienił są trochę przy duże jak dorosną do takiego akwa. Może być jeszcze pysio co się zwie Saulosi.

cytat: ale to by bylo tylko 6 rybek!!! a ja mam 112 litrow.. bedzie bardzo pusto !!! -----> takie jest malawi i tanga. Nie spodziewaj się, że ryb będzie tak jak gupików czy neonów. 6 ryb na takie akwa to OK, a .... pusto to będzie :ok:, ale my stawiamy na jakość, a nie ilość. Ładna dekoracja plus roslinki załatwią sprawę. Ale jeżeli to dla ciebie faktycznie super mało ... to odrazu zrezygnuj z Malawi ... z Tangi też właściwie i może przejść na mnożenie Neonów :ok: .

Co do pytania o łączenie tych co ja wymieniłem z tymi co wymienił Dave to zapomnij. Będzie tego za dużo, pojawi się agresja i walki o dominację. Teoretycznie jest technika kontrolowanego przerybienia ... ale to akwa będzie i tak przerybione bez jej stosowania :ok: .


Dave: No jasne, zgadzam sie z tym co mowil Hawk. Dla wlasciciela morszczyzny hodowla paletek to blahostka -----> no ... jak morczak nigdy paletek nie miał to nikt nie mówi, że kupi pare i na drugi dzień mu się rozmnożą. Tak to nie wygląda, ale sprawa of cors łatwiejsza o tyle, że morszczak skutecznie potrafi utrzymać odpowiednie warunki wodne...choć przy tej technologii teraz w akwa morskich to nie sprawia to trudności.

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: PROSZE O POMOC PROFESJONALNYCH AKWARYSTÓW ;-)

Postautor: lukas » 1 stycznia 05, 13:47

Wiewiórka powiemtyle, jak władujesz tam za dużo pysi to będzie jeszcze bardziej pusto jak się pozabijają :roll: Poza tym one nie zostaną 4-5cm tylko jeszcze urosną no i pysie są dosyć ruchliwe.
"Bóg widział,że pysie trzymane w awkariach po kilka sztuk,nie będą dobrze widoczne,więc dał im piękne kolory" :wink: :wink: :wink: :wink:
Pozdro
reaktywacja 100 l

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: PROSZE O POMOC PROFESJONALNYCH AKWARYSTÓW ;-)

Postautor: Idzikowski » 1 stycznia 05, 13:49

"Bóg widział,że pysie trzymane w akwariach po kilka sztuk,nie będą dobrze widoczne,więc dał im piękne kolory"

-----> dobre wyjaśnienie ... podoba mi sie hehe :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: PROSZE O POMOC PROFESJONALNYCH AKWARYSTÓW ;-)

Postautor: lukas » 1 stycznia 05, 13:52

Thank you very much :ok:
Pozdro
reaktywacja 100 l

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: PROSZE O POMOC PROFESJONALNYCH AKWARYSTÓW ;-)

Postautor: michal111 » 1 stycznia 05, 13:59

Dasz wapienie i jakieś inne kamyczki i będzie ciekawie.

Nie będzie pusto pyszczaki są bardzo ruchliwe :ok: Poza tym to takie a nie inne ryby
nie mażna ich mieć za dużo :ok:

Awatar użytkownika
wiewiorka
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 31 grudnia 04, 22:25
Lokalizacja: SoPoT

Re: PROSZE O POMOC PROFESJONALNYCH AKWARYSTÓW ;-)

Postautor: wiewiorka » 1 stycznia 05, 14:00

a moge kupic 2 gatunki np. 1 samiec i 3 samice Yellow oraz 1 samiec i 3 samice pyszczaka lombardzkiego ???

mozna wiedziec jakie one beda duze ??? (wiem ze moja pytania sa denerwujace ...sorry :oops: )

czy pyszczaki wymagaja specjalnego pokarmu czy wystarczy im w platkach i mrozone larwy ochotki ???

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: PROSZE O POMOC PROFESJONALNYCH AKWARYSTÓW ;-)

Postautor: Idzikowski » 1 stycznia 05, 16:04

wiewiórka -----> wszystkie informacje znajdziesz na www.malawi.pl włącznie z zasadami trzymania, wystrojem akwa ... dosłownie wszystko. Poczytaj tak, a wrazie jakby coś było nie jasne to pytaj.

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: PROSZE O POMOC PROFESJONALNYCH AKWARYSTÓW ;-)

Postautor: kuwasa » 1 stycznia 05, 17:55

Amoze sprobuj z latwymi w hodowli pyszcakami zlocistymi i lombardzkimi
One są raczej za duże na to akwa. Ogólnie mało które pysie da się hodować w 100l. Dlatego polecam haremik yellow 1+4. Co do ilości- może to i mało, ale więcej by się po prostu pożarło o terytoria, pyszczaki są bardzo terytorialne, i nawet najspokojniejsze z nich, włąśnie yellowy, mogą się nieźle pogryźć.

pozdrowionka
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
wiewiorka
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 31 grudnia 04, 22:25
Lokalizacja: SoPoT

Re: PROSZE O POMOC PROFESJONALNYCH AKWARYSTÓW ;-)

Postautor: wiewiorka » 1 stycznia 05, 18:19

nie 100 l tylko 112 l !!! to jest różnica :D
pomimo ze z pyszczakami to bedzie dla mnie zupelna nowosc to mam jakas szanse aby Yellow mi sie rozmnozyly ???

a co do roslin to Rogatek sztywny sie nie nadaje ??? mam go duzo i zal sie go pozbywac :mrgreen:

a czy oprocz pysi moge miec takze zbrojniki,albo inne ryby zerujace na dnie ???
czy tylko harem yellow i to wszystko ?

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: PROSZE O POMOC PROFESJONALNYCH AKWARYSTÓW ;-)

Postautor: kuwasa » 1 stycznia 05, 18:25

Masz dość dużą szansę. Pyszczaki, o ile zapewni im się dobre warunki dość dobrze się rozmnażają. Więc jak będziesz miała Ph<8.0 i Gh<10 to reczej będziesz miała maluszki :) .
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: PROSZE O POMOC PROFESJONALNYCH AKWARYSTÓW ;-)

Postautor: Idzikowski » 1 stycznia 05, 18:56

Małe to będą napewno .. po pewnym czasie będziesz miała ich tyle, że nie będziesz mogła się już tego wyzbyć :ok: .


Co do roślin to rogatek teoretycznie się nie nadaje bo nie te parametry wody. Ale jest ogólnie wytrzymały więc włóż go .. mimo, że masz go dużo to po pewnym czasie niewiele z niego zostanie bo go pysie zjedzą.

Zbrojniki jakieś możesz wprowadzić choć też wolą one miękką wodę.

Jeżeli myślisz nad kirysami to zapomnij. Całkowiem nie te parametry wody, a ponadto pysie mogą je zaczepiać i może dojść do ogryzienia im płetw nawet :? .

Awatar użytkownika
wiewiorka
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 31 grudnia 04, 22:25
Lokalizacja: SoPoT

Re: PROSZE O POMOC PROFESJONALNYCH AKWARYSTÓW ;-)

Postautor: wiewiorka » 1 stycznia 05, 20:32

a wiec tylko harem pyszczakow 8)
:arrow: wielkie dzieki za rady :!: jak jeszcze bedziecie jakies mieli to prosze podzielicie sie ze mna nimi :ok:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości