tłuste brzanki ;)

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

tłuste brzanki ;)

Postautor: Veronika » 29 grudnia 04, 19:17

Przy każdym karmieniu moich brzanek różowych 2 z nich, które sie najbardziej przepychają i najszybciej jedzą sie tak nażerają ze przez 3-4 godziny później mają ogromne brzuchy, i tak to wygląda jakby je coś wypychało na powierzcnie wody, strasznie z tym walczą i próbują płynąć na dół... wygląda to strasznie śmiesznie, i cała moja rodzina ma radoche z rybek, ale ja sie martwie... :? Nie wiem jak je karmić, bo jak daje mało jedzenia to inne rybki nic nie zjadają, tylko te dwie...
Dlaczego tak je "wyciąga" na góre, czy to jest bardzo szkodliwe dla nich?? :?
Wiem, że te rybki pewnie szybciej zdechną, bo otłuszczenie itp. , ale naprawde nie wiem co z tym zrobić :(
<<<Van Halen>>>

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: tłuste brzanki ;)

Postautor: august8 » 29 grudnia 04, 22:00

jeśli stosujesz karmnik to go zlikwiduj wtedy pokarm rozpłynie sie po całej powierzchni wody i inne rybki będą mogły też się najeść i podawaj pokarm małymi porcjami
powodzenia

Awatar użytkownika
Maciex
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 13 grudnia 04, 23:13
Lokalizacja: KOSZALIN

Re: tłuste brzanki ;)

Postautor: Maciex » 29 grudnia 04, 22:16

możesz zrobić głodówke rybom lub przenieść brzanki do innego akwa (jeśli masz) sorry że tak krótko napisałem ale nie wiem po prostu co mozna by zrobić :niewiem: ja bym zrobił głodówke :?

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: tłuste brzanki ;)

Postautor: Veronika » 30 grudnia 04, 10:02

Często im robie głodówki (ok. 2 razy w tygodniu)... Ale moje rośliny znoszą to z trudem :? Bardzo mi zależy na ładnych roślinach a po takiej głodówce rybki potrafią wyrwać nawet kilka liści naprawde mocnych kryptokoryn ( C. Wendta, C. Blassi, C. Spiralis itp...) :? Karmnika nie stosuje, ale jak dam mało jedzenia to te rybki osiągają takie prędkości pływania i jedzenia ze sie udławić mogą, zjadają wszystko zanim inne rybki sie zbliżą do powierzchni :P :mrgreen:
Do innego akwa raczej sie nie mogą przeprowadzić, chyba ze do ok.16 - 17l w którym mieszka bojownik, ale tam będą miały malutko miejsca i za wysokie temperatury i będą niszczyć delikatne rośliny :?
<<<Van Halen>>>

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: tłuste brzanki ;)

Postautor: kuba!!! » 30 grudnia 04, 10:27

czesc.
brzanki to bardzo łakome ryby i jle im dasz jedzenia tyle zjedza wiec dawaj im mniej
jak stosujesz glodówke to maja mniejsze brzuchy?

PS.right now , jump i moj faworyt ain't talkin' 'bout love :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: tłuste brzanki ;)

Postautor: Veronika » 30 grudnia 04, 17:15

Po głodówce mają mniejsze brzuchy, ale martwi mnie to, ze jak zjedzą za dużo to są takie jakby spuchnięte i je "wyciąga" na powierzchnie... co to może znaczyć??? :?
<<<Van Halen>>>

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: tłuste brzanki ;)

Postautor: lukas » 30 grudnia 04, 18:39

Tak jak było mówione brzanki są łakome i mogą mieć problemy z trawieniem,podaj jakie podajesz pokarmy,bo jeśli nie urozmaicoe lub np tylko suche to może przez to.
Pozdro
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: tłuste brzanki ;)

Postautor: kuba!!! » 30 grudnia 04, 18:40

jakim pokarmem je karmisz?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: tłuste brzanki ;)

Postautor: Dave » 30 grudnia 04, 18:57

To moze wrzucaj jedzenie przed wylotem filtra, by pokarm sie dobrze rozplynal. Ja tak robie, by skosnopregie i sajiki nie zjadaly wszystkiego.

Awatar użytkownika
Veronika
Ryba
Ryba
Posty: 135
Rejestracja: 25 lipca 04, 16:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: tłuste brzanki ;)

Postautor: Veronika » 30 grudnia 04, 19:39

podaje suche: tropical roślinny i jakiś normalny, suszone rozwielitki, wodzienia mrożonego i ochotke, oprócz tego mniej więcej raz w tygodniu surowe mięso, w lecie czasem poluje na dżożownice, czasem łapie muszki owocówki itp. tak ze staram sie podawać rózne pokarmy :P

[
<<<Van Halen>>>

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: tłuste brzanki ;)

Postautor: kuba!!! » 31 grudnia 04, 11:10

O kurcze twoje ryby maja bardziej urozmajconą diete niz ja :D
Chyba sie przejadly bo jesli mieso bylo dobrze przygotowane(nie zawieralo krwi)
to powinno byc ok.
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości