Analiza mojego planu.

Furuss
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 04, 23:54
Lokalizacja: Z piekła rodem :)

Analiza mojego planu.

Postautor: Furuss » 29 grudnia 04, 10:41

Czesc od mniej wiecej miesiaca czytam sobie o akwarystyce i nadchodzi tn dzien kiedy wreszcie akwarium kupie. Wiem ze sa tu juz tysiace takich tematow i przepraszam, ze zaczynam nowy ,ale naprawe kazdy szuka czego innego i na inne pytania odpowiedzi mimo iz dotycza praktycznie tego samego. :) Napisalem sobie taki plan i chce was prosic abyscie go przeanalizowali i ewentualnie poprawili. Nie wiem czy jest dobry wiec prosze o pomoc was - fachow.

1. Kupuje akwarium 112 l , filtr aquaszut wewnetrzny Turbo 8W 500l/h, grzalke z termostatem, pompke i odmulacz.

2.Wlewam do akwarium wody, wsypuje 5 cm zwirku 3 mm, i wlaczam wszystko oprocz odmulacza ( bo po co jak stoi puste narazie ;p ).

3.Czekam 3 dni podczas gdy wszystko caly czas chodzi.

4.Wsadzam pierwsze rosliny, wrzucam jakis korzen, kamien, kokos i jakies inne duperele.

5.Po tygodniu obserwacji wsadzam jescze kilka rosli, ew. przycinam stare lub jesli sie nie przyjely..usuwam.

6. Po 10 dniach wpuszczam 5 kosiarek.

7 Po 14 dniach wpuszczam stadko 15 neonkow inessa.

8. Po 16 dniach wpuszczam 4 kiryski pstre.

9.Po 18 dniach wpuszczam ze 4 mieczyki.

10. Jesli wszystko poszlo zgodnie z planem to po 20 dniach mam wspaniale akwarium <lol>

Aha i jescze jedno pytanie, tego sie na forum nie doszukalem. Czy w czasie dojrzewania akwarium powinienem wymieniac te 30% wody ? np 7 dnia ?

P.S Te punkty po x dniach to nie znaczy ze od poprzedniego punktu tyle mija, ale od 1 dnia kiedy kupielm akwarium ;p To takie slowo wyjasnienia na wszelki wypadek :D
P.P.S Z gory thx za wyczerpujace odpowiedzi i poprawki.

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Analiza mojego planu.

Postautor: Tomekł » 29 grudnia 04, 10:59

plan prawie ok grzałke 100W filtr najlepiej kubełek a jak niemasz kasy to moze wystarczy ten aquaszut (nieznam się na aquaszutach) jak kupisz kubełek to musisz mieć napowietrzacz(brzęczyk) no chyba że zamontujesz teszczownice :mrgreen: mozesz dozucić jeszcze troche rybek np jeszcze z 5/10 neonków ze 4 kiryski i moze być z 5 zmienniaków (chyba nieprzesadziłem :mrgreen: )
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Analiza mojego planu.

Postautor: Hawk » 29 grudnia 04, 11:18

Aha i jescze jedno pytanie, tego sie na forum nie doszukalem. Czy w czasie dojrzewania akwarium powinienem wymieniac te 30% wody ? np 7 dnia ?
- no robisz w tym okresie standardowe podmiany wody przyjmijmy 20-25 % co tydzień, oczywiście woda odstana i z podobną temp. ;)
Tomekł,
jak kupisz kubełek to musisz mieć napowietrzacz(brzęczyk) no chyba że zamontujesz teszczownice
-
1. Deszczownicę ... :czacha: o "TESZCZOWNICY" to jeszcze nie słyszałem :lol:
2. I tu się nie zgodzę! Nie trzeba mieć brzęczyka jak masz kubełek bo woda wystarczająco dobrze natlenia się poprzez jej ruch... Nie musisz widzieć pęcherzyków powietrza w wodzie aby była ona dobrze natleniona...
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Analiza mojego planu.

Postautor: Dave » 29 grudnia 04, 13:56

Tylko kup jeszcze pokrywe z dobrymi swietlowkami (np. Philips Aquarelle). Jesli chcesz miec ladne roslinki to dokup jeszcze nawoz w plynie Tropicala lub Planta Gainer Classic.

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Analiza mojego planu.

Postautor: Saiqpat » 29 grudnia 04, 14:29

Co do nawozow tych polecanych przez Dave to ja polecam ten drugi. Natomiast na poczatek proponuje jakis nawoz w tabletkach pod korzenie nowo posadzonych roslin. Jak kupisz ten filtr aquaszuta to odpusc sobie pompke. Co do samego aquaszuta to z tego co slyszalem to porzadna firma.
Masz juz moze pomysl co do roslinek ktore chcesz miec w swoim akwa???
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Furuss
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 04, 23:54
Lokalizacja: Z piekła rodem :)

Re: Analiza mojego planu.

Postautor: Furuss » 29 grudnia 04, 16:07

Cos tam z tymi roslinkami wymyslalilem, mam gdzies spisane, nie chcialem tu zasmiecac jak mam juz wybrane :) To jak, jest mi w koncu potrzebna ta pompka? A i mam pytanko jescze jedno przy okazji, jak kupie grzalke 150 W do akwatium 112 l to cos sie stanie zlego? A i ile taka swietlowka moze kosztowac?

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Analiza mojego planu.

Postautor: Hawk » 29 grudnia 04, 16:24

A i ile taka swietlowka moze kosztowac?
- sprawdź na www.um-um.pl ;)
To jak, jest mi w koncu potrzebna ta pompka?
- niekoniecznie tak jak już pisałem wyżej :)
A i mam pytanko jescze jedno przy okazji, jak kupie grzalke 150 W do akwatium 112 l to cos sie stanie zlego?
hmm niepowinno jeżeli grzałka będzie z termostatem to szybciej nagrzeje wodę lecz jej nie przegrzeje ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Furuss
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 04, 23:54
Lokalizacja: Z piekła rodem :)

Re: Analiza mojego planu.

Postautor: Furuss » 30 grudnia 04, 13:44

No na 100% bedzie z termostatem, to chyba kupie mocniejsza, na wypadek gdybym wieksze akwa kiedys kupowal :D Yhx all za pomoc w analizie :)

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Analiza mojego planu.

Postautor: Saiqpat » 30 grudnia 04, 14:48

No ja pytalem o rosliny poniewaz musisz dobrac moc oswietlenia do akwarium. Jesli np posadzisz rotale wspaniala to przy oswietleniu np 1x18W to ona szybko Ci zmarnieje. POzdrawiam serdecznie.
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Analiza mojego planu.

Postautor: Dave » 30 grudnia 04, 18:57

Co do nawozow tych polecanych przez Dave to ja polecam ten drugi.

To prawda, ze Planta Gainer Classic jestlepszy od nawozow Tropicala, podalem te drugie tylko dlatego, bo nie wiedzialem, ile zainteresowany moze wydac na ten cel.

Nie zgadzam sie, by na um-um mozna dobrze sprawdzic ceny sprzetu. Swietlowki tam sa o wiele drozesze, niz w sklepach akwarystycznych, szczegolnie wlasnie Philps Aquarelle, ktory mozna kupic o polowe taniej w sklepie elektronicznym.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Analiza mojego planu.

Postautor: Hawk » 30 grudnia 04, 19:17

Dave pisze:Nie zgadzam sie, by na um-um mozna dobrze sprawdzic ceny sprzetu. Swietlowki tam sa o wiele drozesze, niz w sklepach akwarystycznych, szczegolnie wlasnie Philps Aquarelle, ktory mozna kupic o polowe taniej w sklepie elektronicznym.
:lol: podałem pierwszy lepszy internetowy sklep akwarystyczny jaki mi przyszeł na myśl ( i najbardziej zaufany) Oczywiście, że nikt tam nie kupi aquarellki bo pójdzie do elektronika ale to nie miało być żadne wyróżnienie lecz sugestia sprawdzenia w sklepie internetowym...
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Furuss
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 04, 23:54
Lokalizacja: Z piekła rodem :)

Re: Analiza mojego planu.

Postautor: Furuss » 30 grudnia 04, 20:59

Ja mam zamiar 2x40W kupic. W sklepie akwarystycznym kosztuja one cos kolo 50zl sztuka

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Analiza mojego planu.

Postautor: Hawk » 30 grudnia 04, 21:23

Furuss, Jak odpowiednio dobierzesz 2 świetlówki o tej mocy to będą rośliny ładnie rosły. na przód daj Aquarelle Philipsa, a na tył daj Hagen Flora Glo. Powinno być fajnie :)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Furuss
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 28 grudnia 04, 23:54
Lokalizacja: Z piekła rodem :)

Re: Analiza mojego planu.

Postautor: Furuss » 31 grudnia 04, 12:01

Ten Aquarelle Philipsa jest chyba troche drozszy, a tej drugiej wogole nie widzialem ;/ Jest tu moze ktos z Wawy kto doradzi gdzie zakupy robic? Najlepiej zakupy wszystkiego, lacznie z rybkami i roslinkami :)

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Analiza mojego planu.

Postautor: Idzikowski » 31 grudnia 04, 23:20

Jestem z Wawy. Przy ulicy Broniewskiego ... właściwie to jest skrzyżowanie Broniewskiego z czymś tam ... tak jak jedzie się tramwajem np. 22 do Leclerca na Aspekcie (jeżeli wiesz gdzie to jest :mrgreen: ) to to jest właśnie bodajże 1 czy 2 przystanki przed tym supermarketem, a na przeciw jest EuroShop. Tam jest koło Chińskiej restauracji sklep firmowy Philipsa. Tam jest pełny wybór oświetlenia.

Ps. Aquarelle jak kupowałem ostatnio kosztowała 30 zł z groszami i jest to zdecydowanie mniej czasem 2 a czasem i 3 krotnie mniej niż jarzeniówki Hagena czy innych drogich firm, a Aquarelle jest jedną z lepszych.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości