Welony do akwa głównego??

rafcik123
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 22 października 04, 21:51
Lokalizacja: Mława

Welony do akwa głównego??

Postautor: rafcik123 » 26 grudnia 04, 15:41

Witam, mogę wpuścić welony do akwarium ogólnego na 4dni?Welony pływają w kuli i codziennie im zmnieniam wode i jak nie będe im zmieniał przez tyle czasu to nie będą miały za wesoło.W akwarium nie ma żadnych agresywnych ryb typu pielęgnice, są (gurami,danio, kiryski i inne)

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: Welony do akwa głównego??

Postautor: michal111 » 26 grudnia 04, 15:47

Możesz je wpuścić do ogulnego tylko one wode brudzą :twisted:

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Welony do akwa głównego??

Postautor: Monikaaa » 26 grudnia 04, 15:47

O Boże!!! :czacha: :czacha: :czacha: :czacha: :czacha: :czacha: :czacha: :czacha: :czacha: :czacha: :czacha: :czacha: :czacha: :czacha: :czacha: To odnośnie warunków trzymania welonek. Co do pytania - to nie możesz, a musisz, tzn. powinieneś. :roll:

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Welony do akwa głównego??

Postautor: Idzikowski » 26 grudnia 04, 16:27

Przełów je tam ... i może faktycznie pozostaw albo pomyśl nad akwarium (dla mnie kula to nie akwarium :twisted: ) dla Welonów. :twisted:

meziol
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 24 listopada 04, 19:37
Lokalizacja: Dębe Wielkie

Re: Welony do akwa głównego??

Postautor: meziol » 26 grudnia 04, 17:50

proponuje kupic nowe akwa poniewaz wkuli mecza sie a w sarym akwa moga pozjadac roslinki :roll: :roll: :roll: :roll:

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Welony do akwa głównego??

Postautor: Tomekł » 26 grudnia 04, 20:13

kula to pojemnik na cukierki, ile ma to akwa gdzie chcesz je przełożyć?? jak ma mniej niż 60l to chyba będziesz musiał je oddać albo kupić nowe akwa jeszcze jedno ile masz tych welonek??
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
Jędrzej
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 11 grudnia 04, 10:37

Welony do akwa głównego??

Postautor: Jędrzej » 26 grudnia 04, 20:49

Oj dajcie biedakowi spokój... niezawsze jest możliwość zamiany kuli na akwarium, które się już ma- wiem coś o tym. Jest trochę nieodpowiednia, ale są gorsze przypadki okrucieństwa... np trzymanie Bojownika w kubku niewiele większym od niego. Dla takiej ryby zmiana pojemnika na kilkulitrową kulę jest znaczną poprawą sytuacji :D

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Welony do akwa głównego??

Postautor: lukas » 26 grudnia 04, 21:50

Tzn rozumiesz od bezwzględnego sadyzmu do"tylko" dużego dręczycielstwa :| Jabym był twoją tow Wigilję bym ci coś powiedział : *@!$%^&)&%#@%!# !!!!!!!!!!
Pozdro

[ Dodano: 2004-12-26, 21:51 ]
twoją rybą oczywiście :lol:
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
mala_lady_pank
Narybek
Narybek
Posty: 51
Rejestracja: 20 maja 04, 11:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Welony do akwa głównego??

Postautor: mala_lady_pank » 27 grudnia 04, 10:44

Rada z mojej strony: przełów welony na razie do ogólnego akwa, a kulę wykorzystaj do innych celów(absolutnie nie trzymaj w niej już więcej żadnych rybek!!). Najlepiej kupić osobne akwarium dla welonów(to ryby zimnowodne i z rybkami tropikalnymi nie będzie im najlepiej). Poza tym jak już ktoś tu mówił, mogą pozjadać i podkopywac rośliny, będą też mącić wodę.
By the way- ile litrów ma to Twoje ogólne akwa??


Co do kubeczków i kul :twisted: : zarówno trzymanie bojowników w kubeczkach, jak i welonów(czy jakichkolwiek innych ryb) w kulach powinno być zabronione!!!!!!! I mam nadzieję, że kiedyś będzie. Bo zarówno 1 jak i 2 przypadek jest sadyzmem i męczeniem zwierząt.
ktoś znów wczoraj mówił mi: "trzeba przecież KOCHAÆ coś by ŻYÆ!"

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Welony do akwa głównego??

Postautor: Monikaaa » 27 grudnia 04, 14:42

Mam propozycję - do modów. :mrgreen: Czy nie można by było zrobić postu przyklejonego związanego z trzymaniem welonek (jakie akwa, temp., co dawać jeść etc.)? Jeszcze trochę i co trzeci post będzie dotyczył welonek. :roll: Nie wiem może to zły pomysł...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Welony do akwa głównego??

Postautor: Dave » 27 grudnia 04, 16:26

Jesli chodzi o produkcje kul, to jestem bezwzglednie przeciw. Najlepiej, niech ktos napisze list toobroncow przyrody i opisze w nim, jak te ryby w sloikach cierpia to zamkna wszystkie zaklady, w ktorych produkuje sie takie pseudo-akwaria, albo chociaz beda pilnowac by na kazdej kuli byl napis: "Nie sluzy do hodowli ryb".

PS. Jestem za pomyslem Moniki. Jesli chociaz jedna osoba dzieki temu powstrzyma sie od maltretowania welonkow to ten trud sie odplaci.

Awatar użytkownika
Monikaaa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 668
Rejestracja: 4 lipca 04, 15:23

Re: Welony do akwa głównego??

Postautor: Monikaaa » 27 grudnia 04, 16:49

To fakt, ale przynajmniej na forum zrobi sie porzadek.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Welony do akwa głównego??

Postautor: Hawk » 27 grudnia 04, 17:44

No ok, pomyślimy nad zrobioniem takiego FAQ na temat welonek i innych tym podobnych. W ogóle pomysł taki już wyszedł od Idzika ale jakoś przestaliśmy o tym rozmawiać. A ten temat zamykam. :)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości