Urozmaicenia

Kisiunia
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 29 maja 04, 10:24
Lokalizacja: Warszawa

Urozmaicenia

Postautor: Kisiunia » 29 maja 04, 15:52

Jak można urozmaicić akwarium z bojownikiem ???? Jakie są ceny akwariów, kul dla bojownika ???? :| :| :| :| :| :| :| :|

Awatar użytkownika
pawel1991
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 04, 21:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Urozmaicenia

Postautor: pawel1991 » 29 maja 04, 16:22

najlepiej nie kupuj kul błagam rybki sie mecza w tym dostaja swira najlepiej kup jakies akwa długosc przynajmniej 100 cm szerokosc min 50 cm i wysokosc 20 cm moze nienajładniejeszce ale zato dobre dla bojownikow duzo roslin mije i kryjowek i na 1 samca przypada 3 samice w takim mozesz miec 2 samce ale najlepiej jednego ładnie beda sie rozmnazały w takim akwa ja miałem takie łdanie uzadziłem i było duzo roslin szybka na gorze zeby tmp nie ucikało
Lubie poznawac moje pupile juz od kupna po 2 miesiacach miałem młode

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Urozmaicenia

Postautor: Saiqpat » 29 maja 04, 17:46

Co do tej kuli to tak jak napisal moj poprzednik. Jednak dla bojownikow wystarczy mniejsze akwa, 100 litrow to na 4 rybcie troche duzo:) Chyba ze planujesz poza nimi wieksza ilosc ryb. Co do trzymania dwoch samcow to bym nie ryzykowal. Nawet w tak duzym akwa istnieje mozliwosc ze ryby sie spotkaja i dojdzie do walki. Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

AnDrEv
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 27 maja 04, 16:09
Lokalizacja: Chojnice

Re: Urozmaicenia

Postautor: AnDrEv » 29 maja 04, 19:04

Koledzy maja racjie tylko nie kula dla bojownika ja trzymałem na poczatku bojownika w 30 litrowym akwarium i cos malo ruchliwy był ale jak przełozyłem go do nowego 120 l to jak by sie od nowa narodził i dobrze mozna go podziwiac szczegolnie jego płetwe ogonowa :) . A o rozmnarzaniu to nic nie powiem bo nie mam w tym doswiadczenia :(

Awatar użytkownika
pawel1991
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 28 maja 04, 21:14
Lokalizacja: Lublin

Re: Urozmaicenia

Postautor: pawel1991 » 29 maja 04, 21:04

lepij mic duze akwa niz małe wolnosc nigdy niezawaiele a do rozmnazania to powinna byc temperatura około 30c a 10 cm wody oraz jakies akwa 40 litrow potem buduje pinae w rogu miej jakies roslinki pływajace po wodzie i niezbyt ruchliwa woda ale dobrz napowietrzana jak chcesz miac narybek jak juz bedziesz miał ikre to odłow samice bo ja zabije samiec po jakis 10 dniach samca mozesz dołowic narybek sqam bedzie sie martwił o siebie a samic moze tez byc i 2 tygodnie ale juz wiecej nie

[ Dodano: 2004-05-29, 21:05 ]
10 cm wysokosc wody
Lubie poznawac moje pupile juz od kupna po 2 miesiacach miałem młode

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Urozmaicenia

Postautor: Swamp » 29 maja 04, 21:05

hyhyhhyh no tak tylko ze autorka tematu chce bojownika .....a wy 1 m dlugosci baniak ;/ nie przesadzajmy panowie :wink: ,szegolnie jesli chodzi o bojowniki ktore w naturze zyja na polach ryzowych i przez wieksza czesc zycia nie maja wiekszje przestrzeni do plywania niz sloik 5 litrowy :roll: .

Oczywiscie jesli kisiunia masz duzo przestrzeni na akwarium to kupuj jak najwieksze z tym ,ze IMHO duze akwarium z bojownikami nie da sie najlepiej zagospodarowac :wink:...

Odradzam jak wszyscy bioracy udzial w tym topicu kupowania kul ale mysle ze dla bojownikow wystarczy w spokoju 40 litrowy baniaczek,takie akwarium bez pokrywy wyniesie cie 30 zloty(przynjamniej tyle u mnie kosztuja),pokrywa bedzie drozsza ,ale zawsze mozna samemu zrobic :)

Aby urozmaici mozna by skobinowac jakies rybki przydenne(np:kirysek panda),w sumie kazdy gatunek mniejszej rybki nie kuszacy zbyt pieknym welonem/ogonem samca bojownika.

Pozdroowa :)
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Raffy
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 24 maja 04, 15:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Urozmaicenia

Postautor: Raffy » 29 maja 04, 22:18

dla JEDNEGO bojownika starczy akwa 15 l., pozdr.

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Urozmaicenia

Postautor: majka_kicia » 30 maja 04, 15:04

Cześć. Miło mieć koleżanke kisiunie, z którą siedze w ławce szkolnej. Właśnie ona poruszyła mój problem. Jestem bardzo wdzięczna,ale popieram ostatatni post. Dla mojego bojownika powinno wystarczyć 15l, ale jak zamierzam dokupić mu 3 samice to jakie najbardziej mu by pasowało?? Jakimi robakami mam jego karmić??( napiszcie nazwe ). A czy to nie dziwne że mój bojownik pierwszego dnia jak mu postawiłam lusterko to chciał walczyć, a teraz boi się swojego odbicia ?? on mi nie chce jeść!! Co mam zrobić ?? Ratunku :cry:
Dzięki za wszystkie rady.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Urozmaicenia

Postautor: ciosek » 30 maja 04, 16:03

powinnaś im kupić akwarium z 40-50 litrów... to że nie chce jeść jest spodowane najprawdopodniej stresem, może uznaje że przegrał tą "walkę" i teraz się boi bo mysli że jego odbicie gdzies pływa w akwarium.... powinnas najpierw przemyśleć conieco dopiero pozniej cos zrobic... teraz nie ma sie co dziwic ze bojownik nie chce jeść :zly: :zly: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Urozmaicenia

Postautor: majka_kicia » 30 maja 04, 19:51

aha. Ale on mi nie zdechnie?? :cry:
Dzięki za wszystkie rady.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości