moje 170l, wszystko ok?

Awatar użytkownika
rafał
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 6 listopada 04, 20:24
Lokalizacja: tychy

moje 170l, wszystko ok?

Postautor: rafał » 10 grudnia 04, 21:19

witam, niewiem czy dobrze trafilem z tym pytaniem, jak zle to moderator przenisie....heh
wiec tak: mam akwa 170l, oswietlane jest dwoma zwyklymi zarówkami po 40W, mam grzałke która utrzymuje mi temp okolo 28-29C, SĄ tez 2 filtry, jeden wewnetrzny aqua-el na 100l, i zewnetrzny kaskadowy aqua-el mini, (tez na 100l,) , oprocz tego mam niezbyt duzo roslin,
ryby: 5 duzych skalarów (2 samice, 3 samce) lub odwrotnie, 2 guraminy chyba parka, 3 mieczyki ,1 samiec,2samice, 1 zbrojnik niebieski, 1 sum rekini, 1 brzanka rekinia, (glonojad,sum i brzanka dosyc duże), mam jescze 3 małe molinezje black molly, to czyba wszystko, CZY JEST COS CO POWINIENEM ZMIENIC????? PROSZE O OPINIE, (czytalem ze jak skalary sie rozmnazaja to warunki są ok, a mi ikrw\e skladaja regularnie) bardzo prosze o szczere sugestie, dziekuje

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: moje 170l, wszystko ok?

Postautor: michal111 » 10 grudnia 04, 21:28

Ten sum rekini i brzanka troche nie pasują :!: :!:
Sumów powinno być więcej brzanek chyba też :?: :?:

Awatar użytkownika
Elfka
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 9 grudnia 04, 15:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: moje 170l, wszystko ok?

Postautor: Elfka » 10 grudnia 04, 22:13

musisz koniecznie oddac brzanke bo po 1 : one sa stadne po 2 : kochaja obgryzac płetwy innym spokojnym ryba takim jak skalary,molly,mieczyki, sumy rekinie tez sa stadne. proponuje oddac sumika lub kupic jeszcze z 4 , moze zastapic iinymi rybami je oraz black molly ? lub tez kupic jeszcze z 2 molly. Brzanke musisz oddac , suma tez bym wymieniła

[ Dodano: 2004-12-10, 22:21 ]
ogolnie sum nie pasuje , brzanki koniecznie sie poznbadz akwarium jest duze i mozna jakies ładne ryby jeszcze wpuscic , moze jakies denniaki :o kto ma jakies pomysły ?:)
Brnac wciaz głebiej
życia otchłan czarnej dziury odkrywajac ....

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: moje 170l, wszystko ok?

Postautor: Tomekł » 10 grudnia 04, 22:48

więc tak suma i brzanke won molinezji jeszcze ze 4 mieczyki są raczej stadne więc może jeszcze ze 2,3 a co do dennych rybek to mogą być bocje wspaniałe ze 4 ale niewiem czy nieprzesadziłem z tymi bocjami bo mogą być 5 kirysków

[ Dodano: 2004-12-10, 22:51 ]
więc tak suma i brzanke won molinezji jeszcze ze 4 mieczyki są raczej stadne więc może jeszcze ze 2,3 a co do dennych rybek to mogą być bocje wspaniałe ze 4 ale niewiem czy nieprzesadziłem z tymi bocjami bo mogą być 5 kirysków a oświetlenie za slabe przydałoby się ze dwie świetlówki 20W i więcej
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: moje 170l, wszystko ok?

Postautor: Dave » 11 grudnia 04, 15:21

A wiecio co to jest brznka rekinia? Jest to jedna z najwiekszych brzanek, rosnie do 30 cm. Bez problemu zatlucze tego suma, wiec koniecznie oddaj obydwie ryby.

Awatar użytkownika
rafał
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 6 listopada 04, 20:24
Lokalizacja: tychy

Re: moje 170l, wszystko ok?

Postautor: rafał » 11 grudnia 04, 15:36

ta brzanka nie jest wogole agresywna, jest coprawda bardzo zywa i ruchliwa, ale napewno nic nigdy zadnej rybie zlego nie zrobile, tak samo sum jest niegrozny......

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: moje 170l, wszystko ok?

Postautor: Hawk » 11 grudnia 04, 16:29

rafał, to, że jeszcze się nie zabiły nie znaczy że tego nie zrobią. W końcu ich natura będzie silniejsza i co wtedy? Weź je oddaj zamiast męczyć ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
rafał
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 6 listopada 04, 20:24
Lokalizacja: tychy

Re: moje 170l, wszystko ok?

Postautor: rafał » 11 grudnia 04, 16:45

COS mi sie wydaje ze jakies nieporozumienie.,,,,, czy brzanka rekina ia sum rekini to te ryby?? na zdjeciach w ponizszych linkach......

http://clan.pl/~slawek/moja_strona/akwa ... kinia1.jpg

http://www.akwafoto.pl/andrzejz/reporta ... kini_n.jpg

mam takie wlasnie identyczne ryby ja kte na fotkach. i czy one mogą byc naprawde grozne??

Awatar użytkownika
Elfka
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 9 grudnia 04, 15:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: moje 170l, wszystko ok?

Postautor: Elfka » 11 grudnia 04, 17:05

tak to te ryby , oddaj brzanke ona sa agresywne naprawde , a sum poprostu nie pasuje chyba ze naprawde chcesz go miec to kup jeszcze 3
Brnac wciaz głebiej
życia otchłan czarnej dziury odkrywajac ....

Hubert
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 5 grudnia 04, 19:06
Lokalizacja: Okolice Łomży

Re: moje 170l, wszystko ok?

Postautor: Hubert » 11 grudnia 04, 17:22

Nie przesadzajcie:) Brzanka i sum mogą razem żyć znam dużo osób, które tak mają z reszto ja tez chdowałem i było wszystko w porzo a nie były i nie sa agresywne ale zgodzę się z kolegami że nie pasują do twego akwa zdecydują się lepiej na Skalary i będzie fajnie spokojne akwarium i zostaw jeszcze gurami ja tesz miałem tak jak ty suma i brzanke no chyba ze masz akwarium o długości 120cm lub wiecej to dokup Brzanki rekinie z 2

Moja propozycja to :
5 Skalarów
3 mieczyki
2 guraminy
1 zbrojnik niebieski

Awatar użytkownika
rafał
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 6 listopada 04, 20:24
Lokalizacja: tychy

Re: moje 170l, wszystko ok?

Postautor: rafał » 11 grudnia 04, 20:52

narazie niebedze ich przenosił nigdzie bo niemam gdzie, musiałbym je oddac do sklaepu zoologicznego ale za bardzo sie do nich przywiązłem (sa ze mna ponad rok), jezeli bede musial (np, kiedy brznka zabierze sie za płetwy skalarów) to oddam....... dzieki za informacje,
ps, pomyliłem sie mowiac ze mam gurami, to są pretniki, sorki (zawsze mi sie myla) i zapomniałem o dwóch teczankach., są małe mimo ze dorosłe, caly czas do siebie dobijają i mają juz zmazdrzone pyszczki. nadodatek gonia za brzanką a są 3 razy mniejsze)

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: moje 170l, wszystko ok?

Postautor: Tomekł » 12 grudnia 04, 09:07

musisz oddać do sklepu de ryby bo to niechodzi o to że jak się teraz nieatakują to tego niezrobią a pozatym one się męczą :zly: :zly:. A ja też się przyzwyczaiłem do moich skalarów i je oddałem widać było po nich że się męczą a mam 30litrów :zly: :zly:
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
arturo
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 12 grudnia 04, 21:41
Lokalizacja: Pozek

Re: moje 170l, wszystko ok?

Postautor: arturo » 12 grudnia 04, 21:47

Nie martw się, mam akwa od 20 lat, przez przynajmniej 10 miałem brzanki rekinie i...NIC. To bardzo fajna, przyjazna i wesoła rybka, ale najlepiej czuje się w grupie, pozdrawiam :ok:

Awatar użytkownika
rafał
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 6 listopada 04, 20:24
Lokalizacja: tychy

Re: moje 170l, wszystko ok?

Postautor: rafał » 12 grudnia 04, 21:58

Tez tak sądze,i raczej nie bede zmieniał narazie obsady,,,, ewentualnie kupie cos na dno....

bimber8
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 27 listopada 04, 20:32
Lokalizacja: Nowogard

Re: moje 170l, wszystko ok?

Postautor: bimber8 » 12 grudnia 04, 22:12

tylko musisz wiedzieć że sum rekini ci wielki urośnie, trochę za duży i on terz woli yć w towarzystwie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości