WYPLAWKI???

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

WYPLAWKI???

Postautor: SZYMON » 10 grudnia 04, 16:57

No wlasnie dwa dni temu w moim zlobku z dwoma miotami breviskow pojawily sie male (do 5 mm.) biale cienkie robaczki. Przypuszczam ze sa to wyplawki. Lub.....
Czy sa jakimkolwiek zagrozeniem dla narybku lub doroslych rybek??
Od czego powstaly??
Czy jest jakis inny sposob na pozbycie sie ich poza wrzucaniem kawalkow miesa do akwa??
375 L. Tanganika.

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: WYPLAWKI???

Postautor: atusia » 10 grudnia 04, 17:53

Raczej stawiam na wypławki :? Czasami też pojawiają się w moim kotniku z narybkiem pielęgniczki kakadu :( Niestety nie wiem skąd się biorą, ale są dużym zagrożeniem dla ikry i narybku niestety :( Słyszałam, że można wrzucić kawałek mięska do akwa i wyłowić go razem z wypławkami......niestety ta metoda u mnie nie skutkuje....codziennie podmieniam wodę w kotniku i staram się wyciągnąć jak najwięcej tych robaczków....zauważyłam także, że w miarę podmianek wody wypławki jednak znikają....pojawiają się znowu, gdy karmię narybek artemią....w sumie nie znam skutecznej metody na pozbycie się tych intruzów :|
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
SZYMON
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 29 października 04, 18:35
Lokalizacja: Stockholm

Re: WYPLAWKI???

Postautor: SZYMON » 10 grudnia 04, 18:23

Czy sadzisz ze artemia moze byc przyczyna powstania wyplawkow??
Jak karmilem tylko artemia to nie bylo tego paskudztwa. Teraz kopilem dodatkowo do artemi jakas nowosc z USA (Baby Star) i po tyg. pojawilo sie to swinstwo.
Dlaczego moze byc zagrozeniem dla narybku i ikry??
375 L. Tanganika.

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: WYPLAWKI???

Postautor: atusia » 10 grudnia 04, 18:50

Nie jestem na 100% pewna, że to wina artemii...ale u mnie tak było :(
Wypławki zagrażają ikrze i narybkowi, ponieważ jest to dla nich smaczny kąsek...wwiercają się w ikrę i uszkadzają ją...natomiast narybek jest również skutecznie przez nie zjadany-ogryzany??? nie wiem jak to nazwać ;)
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: WYPLAWKI???

Postautor: kamila » 10 grudnia 04, 21:27

Z tego co ja sie orientuje to wyplawki nie sa szkodliwe dla ryb, zagrazaja ikrze i narybkowi a biora sie z zaniedbania akwarium i \ lub przekarmiania ryb!!
Moge sie mylic wiec ktos madrzejszy niech sie wypowie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości