pytanko

Artur
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 29 września 04, 09:23
Lokalizacja: Wawa

pytanko

Postautor: Artur » 9 grudnia 04, 11:43

Witam wszystkich!Mam pytanko dotyczące wkładu do filtra, wkładu z aktywowanym węglem a mianowicie jakie związki on usuwa?Czy jak zostanie dodana odżywka dla roślin to czy ją też usunie? kiedy warto go stosować?

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanko

Postautor: kuba!!! » 9 grudnia 04, 12:11

wegiel usowa wszystko zwiazki zle i zwiazki dobre (w tym tez nawozy)
wegiel stosuj tylko po leczeniu ryb.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: pytanko

Postautor: Hawk » 9 grudnia 04, 14:57

Ja wam przytocze wypowiedź Aigela na temat węgla, żeby się ie rozpisywać:
wegiel nic nie niszczy a jedynie wylapuje zwiazki z wody, chemia, garbniki, lekarstwa. Jedyne ujemne dzialanie wegla to takie ze wylapuje rowniez nawoz i witaminy lane do wody, ale jesli nie dodajesz tego to nie ma zadnych dzialan ujemych. Nie ma zadnego ujemnego wplywu na flore bakteryjna, a nawet przeciwnie. Wegiel faktycznie utrzymuje swoje wlasciwosci krotko, ale zalerzy to od sily przeplywu i mysle ze jest on zdecydowanie dluzszy niz 2 tygodnie. Po tym okresie mozna wyjac wegiel, badz go zostawic, co prawda nei ma on swoich wlasciwosci, ale ze wzgledu na swoja duza porowatosc jest bardzo dobrym zlorzem do filtracji biologicznej. Oczywiscie przed wlorzeniem wegla nalerzy go wyplukac, pozbedziesz sie wtedy pylu.

Pozdrawiam
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

bimber8
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 27 listopada 04, 20:32
Lokalizacja: Nowogard

Re: pytanko

Postautor: bimber8 » 12 grudnia 04, 22:30

Węgla aktywowanego urzywa się sporadycznie. Nie urzywaj go częściej niż raz na miesiąc.

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: pytanko

Postautor: august8 » 12 grudnia 04, 23:18

nie wiem czy to nawet nie za często ja używm tylko po dawce lekarstw jeśli sie myle to prosze o komenterz :mrgreen:

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanko

Postautor: kuba!!! » 13 grudnia 04, 09:03

august8,
nie wiem czy to nawet nie za często ja używm tylko po dawce lekarstw jeśli sie myle to prosze o komenterz

Nie Nie mylisz sie Ja wegla juz z rok nie uzywalem, nawet po leczeniu ospy go nie uzywam.
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości