MAMA PRZESADZILA!!

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

MAMA PRZESADZILA!!

Postautor: kamila » 2 grudnia 04, 22:44

Dzis wchodze do domu ze szkoly a w mim akwarium 2 nowe platki, 8 neonek i 1 gupik (samiec) . Wszystko to kupila mamusia i wlozyla od razu do akwarium!!! Ale sie wkurzylam!! No i wojna od poludnia.

Akwa 50 l. i obecnie :
14 x neon innesa
4 x razbora klinowa
2 x platka
1 x gupik samiec.

4 x kiryski pandy
1 x glonojad.

Czy to troszke nie za duzo??? Co o tym myslicie??? Nie chce robic mamie przykrosci po tej klutni i wsszystkiego sie pozbyc co kupila bo platki piekne zolto - pomaranczowe a gupik granatowo - bialy ( cudo) . Wcale nie wyglada zeby ryby mialy ciasno no ale co radzicie??

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: MAMA PRZESADZILA!!

Postautor: august8 » 2 grudnia 04, 22:51

nie jest to za dużo ale możesz jeszcze dokupić 2 samice gupika żeby samcowi sie nie nudziło no i będziesz mieć świeży żywy pokarm
pozdrowienia Marcin

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: MAMA PRZESADZILA!!

Postautor: lukas » 2 grudnia 04, 22:56

Zgadzam się że akwa niejest przerybione,no może ciutkę. Ale jak będziesz zdyscyplinowana żołnieżu to wszystko będzie ok:) musisz tylko uważać na czyswtość i tak dalej.
Pozdro
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: MAMA PRZESADZILA!!

Postautor: Aigel » 2 grudnia 04, 23:19

Zgadzam sie z przedmowcami, ryb sporo, ale sa to male rybki wiec przy dobrej filtracji, odpowiednim karmieniu i systematycznym sporzataniu bedzie ok
Obrazek

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: MAMA PRZESADZILA!!

Postautor: Aquagirl » 2 grudnia 04, 23:28

KAMILA - prezent mikolajkowy? ja bym poobserwowala rybki nowe, bo nie wiem czy Twoja mama kupila je zdrowe itp i czy nie bedzie z tegojakiejs draki, np ze szoku dostana po wpuszczeniu ich do akwa np bez "adaptacji"... ale moze Twoja mama jest wtajemniczona we wszystko ;-) jak tak to ok. jaknie - to uwazaj ...

skoro juz mowa o przerybieniu ( kamila wybacz wtargniecie w twoj post) to wlasnie ktos mi odpisal ze do 116l nie nadaja sie sajici :( czy ktos to moze skomentowac? albo w ogole moje obsady akwa, ktore sa wypisane w opisie (dodam tylko ze managuanskie sa w oddzielnym akwa, nie w 116)...
byla bym wdzieczna, bo zaczynam miec watpliwosci... a nie chce ani meczyc ryb ani ich oddawac (sick...)

pozdr!
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: MAMA PRZESADZILA!!

Postautor: Swamp » 3 grudnia 04, 07:08

Aquagirl w 116 mozna spokojnie trzymac Sajici - co prawda nie mam za dlugiego doswiadczenia z tymi rybkami,bo sam mam Sajici od paru tygodni ,ale w ksiazkach jest napisane iz zbiorniki o dl 80 cm sa wystarczajace,po drugie swego czasu mialem sporą hodowle rybek podobnej wielkosci -gurami dwuplamego i wszytkie wyrastaly do pelnych rozmiarow - ok 13 cm.

"Ryba rośnie zawsze pod zbiornik",jesli tylko osiagnie dojrzalosc i gotowosc do rozrodu tzn ,ze zbiornik jest odpowiedni.Ta sama zasada obowiazuje w naturze np. w jeziorach,stawach jesli chodzi o sumy : najwieksze sumiska sa z najwiekszych jezior,to wcale nie oznacza iz te z mniejszych nie czuja sie dobrze w swych zbiornikach.

O ile Sajici beda mialy swoje terytorium bedzie okey :wink: no i jest jeszcze takie cos jak dostosowywanie sie do otoczenia - ryba da se radę 8)
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Awatar użytkownika
Est
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 4 listopada 04, 01:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: MAMA PRZESADZILA!!

Postautor: Est » 4 grudnia 04, 02:18

U mnie platka ( jedna mi zostala) lubi ganiac z gupikami zwlaszcza z jednym . Zabawna sytuacje poniewaz zołty gupik o ktorym mowa nie trzyma sie z reszta gromaty tylko plywa z platka :) hehehe chcialem sie pochwalic.

popieram przedmowcow i uwazam ze powinnas dla swojego gupika dokupic kolezanki albo chociaz kolege :)

Wydaje mi sie ze warto pomyslec o mocniejszym filtrze tzn jezeli masz filtr przystosowany do akwa 50 litrowego... moge sie mylic..

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: MAMA PRZESADZILA!!

Postautor: Aquagirl » 4 grudnia 04, 14:23

swamp, dzieki...
szkoda tylko ze te sajici nie potrafia sie zdecydowac na jakies terytorium i gonia ciagle maroni...
no ale moze sie uspokoi jak cos tam ulepsze w tym akwa...

Est, kolege tomoze niekoniecznie... kolezanki to ze 2 bo gupiki plodne rybki i sie szybko regeneruja i wkurzaja i jedna samica bedzie miala duuuzy problem z odgonieniem samca...
116l: 3*Akara z Maroni, 2*kiryski spiżowe, 2*kiryski Sterby, 3*bocje siatkowane, zbrojnik albinos, zbrojnik niebieski;
52l: neony*10, 1*A.Agassizi,razbora klinowa, Black Molly, 2*kiryski nanusy,3*otoski;

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: MAMA PRZESADZILA!!

Postautor: kamila » 6 grudnia 04, 22:44

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, dodam że filtr to Aqua Shut Senior wiec duuuzy jak do 50 l ( wiec nie powinno byc problemu), karmie malo 2 x dziennie ( nie glodze ryb) ale jedzonko znika w 1 min. Co do sprzatamia to też OK - bardzo lubie porzadki w akwa i robie to systematycznie.

Dzis gupik doastal od Sw. Mikolaja samiczke - chyba sie chlopak stesknil bo spokoju jej nie daje :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: MAMA PRZESADZILA!!

Postautor: Dave » 7 grudnia 04, 21:20

Dokup mu jeszcze ze jedna towarzyszke, bo ci zamorduje ta samiczke.

PS. A ja nie lubie sprzatac, bo mam akwarium na I pietrze, a zlew na parterze, wiec z kazdym wiadrem wody musze przechodzi jakies 25 m (w jedna stronme, a paker to ze mnie do kitu), w dodatku po schodach (ile ja sie juz na nich wywalilem, kiedy na nich rozlalem wode to juz nie licze.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości