Jak odmulic raz a dobrze

AnDrEv
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 27 maja 04, 16:09
Lokalizacja: Chojnice

Jak odmulic raz a dobrze

Postautor: AnDrEv » 2 grudnia 04, 02:44

Witam wszystkich po dluszym czasie mam akwarium ~120 i po poczatkowych malych wydarzeniach pare rybek padlo roslinki niechcialy sie przyjac brudna woda itp. Zostal mi jeden nekajacy mnei problem natomiast dno:( jest doc brudne mimo ze czesto co tydzien jest odmulane zaczelem od wezyka itp zastanawiam sie nad czyms elektrycznym brud jest w calym akwarium po tygodniu jest moze jakis sposob zeby zbieral sie w 1 miejscu bo dojscie do niektorych czesci akwarium to juz nie lada sztuka przez roslinki ktore po 3 miesiacach stania w miejscu wystrzelimy jak diabli nie nadazam ich obcinac:| co tydzien sa wieksze:( . Prosze was o rade czym odmulac i jak zachamowac roslinki:| bo to juz chyba przesada zeby co tydzine obcinac:| Jeszcze jedno zapytanie co zrobic z rybkami malymi narazie ten problem rozwiazuja mi skalary (all male rybcie co sie narodza zostaja zjadane) i czy wogule warto dochowac sie malych rybek bo widze ze bywa pozniej z tym nie lada problem:| I jaki jak juz kotnik jest nabardziej bezpieczny plastkowy siatak czy jakis inny Z gory dziekuej za odp


Ps. Jesli juz taki post byl prosze mnie do niego odeslac (nie odsylac do regulaminu bo go znam) bo widze duze zmiany na forum pozytywne a czytanie czy tez szukanie w tej ilosci postow to.....sami wiecie po przejzeniu 20 stron postow mozna zasnac i nie znalazlem nic moze w innym dziale a tak samo jest ich sporo ( tylko nie wyjezdzac mi z google )

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jak odmulic raz a dobrze

Postautor: Hawk » 2 grudnia 04, 08:54

AnDrEv, Są sposoby na utrzymanie czystego dna:
1) Kupić pompę do akwarium, która będzie nadawała taki bieg wody, że burd będzie się gdzieś zierał.
2) Kupić elektryczny odmulacz Sery i czyścić dno raz na 2-3 dni. ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Artist
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 30 listopada 04, 15:42
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Jak odmulic raz a dobrze

Postautor: Artist » 2 grudnia 04, 09:04

Zgadzam sie z przedmowca, nadanie wodzie obiegu pomaga - u mnie zalatwia to dosyc wydajny filtr.
Osobiscie uzywam nie elektrycznego odmulacza Tetry z regulacja przeplywu i tez jest w porzadku. Najwazniejsze w odmulaczach chyba jest to zeby nie musiec zasysac ustnie, a w Tetrze po kilku ruchach woda plynie i szumi :)
Artur

Awatar użytkownika
Sambor
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 listopada 04, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak odmulic raz a dobrze

Postautor: Sambor » 2 grudnia 04, 09:19

Przepraszam za spam... ale tak czytam temat za tematem i w każdym, każdy ma problem z akwarium, jak nie tragedia z rybkami, to z roslinkami a gdzie indziej z brudem, glonami, slimakami itp, czy to czeka wszystkich młodych akwarystów ? :cry:
Jezus mnie kocha...

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jak odmulic raz a dobrze

Postautor: Hawk » 2 grudnia 04, 14:49

Sambor, jeżeli akwarysta odpowiednio przygotuje się to uniknie tego, tyle że większości na starcie nie chce się zdobyć wiedzy poprzez literaturę i magazyny, a efekty są potem widoczne...
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Jak odmulic raz a dobrze

Postautor: ciosek » 2 grudnia 04, 18:33

Sambor... jeżeli nie masz akwarium jeszcze... to radze ci duuzo poczytać... naprawde! i Hawk dobrze radzi... i kazdy ci to powie. JA zdobywałem wiedze przez okolo 4 miesiące przed zakupem. To bardzo pomaga, wybierasz odpowiednie akwarium, miejsce, obsade... rodzaj, czy chcesz biotop np tanganiki czy holenderskie... czy podejmujesz wyzwanie a'la Takashi Amano. JA zaczynałem od MAgazynu Akwarium... polecam... szczególnie 10 pierwszych numerów (jak masz okazje... to wypozycz lub zakup), możesz zainwestować w dobrą książkę... ale jednak najwieksza kopalnią wiedzy jest internet. Ale pamietaj... NIE oszczedzaj na wiedzy (mowi tu ksiazkach, gazetach itp) bo naprawde nie zaoszczedzisz... szczegolnie jak pozniej bedziesz musial wydawać kase i tracic czas na restart zbiornika lub inne tego typu fanaberie.

Życze wytrwałości i sukcesów :)...

P.S Weź to sobie do serca ;).

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Jak odmulic raz a dobrze

Postautor: Dave » 2 grudnia 04, 18:43

Ja mysle bardzo podobnie, jak ciosek. Przed zalozniem akwarium trzeba sie duzo nauczyc, ja uczylem sie 6 miesiecy ze wszystkich znanych mi zrodel. Denerwuja mnie poczatkujacy akwarysciu, ktorzy skarza sie ze ryby im zdychaja, a sami nic o rybach nie wiedza.

Pozdro

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: Jak odmulic raz a dobrze

Postautor: kuwasa » 2 grudnia 04, 19:56

A to ja was zaskoczę. Przed moją pierwszą wylęgarnią gupików nie czytałem prawie nic. Jakoś tak instynktownie wszystko robiłem i o dziwo wszystko mi się pięknie rozwijało. A to może dzięki temu że mama kupiła roślinkę (którą później i tak musiałem wywalić ze strachu żeby mi rybek nie potruła, bo to diphenbachia była), więc musiałem szybciej startować zbiornik. A podmiany to już czysty instynkt i trochę doświadczenia z poprzedniego, mamy akwarium. I, o dziwo nic mi nie padło. Ale jednak lepiej zawsze mieć coś w głowie zanim się zacznie z akwarystyką. U mnie to był łut szczęścia, a błędów się nie ustrzegłem. Dlatego teraz zanim założę malawi to najpierw wszystko dojrzewa... w mojej głowie i kieszeni :) .

Pozdrowionka
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
Sambor
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 listopada 04, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak odmulic raz a dobrze

Postautor: Sambor » 2 grudnia 04, 20:47

Od tygodnia zdobywam wiedze... a szczątki mej wiedzy siegaja dzieciństwa gdzie mialem akwa 90, 60 i 30 litrów, teraz zaczynam od nowa ale zmienilo sie wiele rzeczy, dlatego jestem na forum i pytam, pytam a kto pyta nie bladzi. Kiedyś nie było internetu, jeden sklep w okolicy to bylo wszystko :) marny wybór rybek, teraz juz co innego.

przepraszam że zrobilem w tym temacie inny wątek ;)
Jezus mnie kocha...

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Jak odmulic raz a dobrze

Postautor: august8 » 2 grudnia 04, 22:55

co prawda to prawda
pare lat temu to było sztuka chodować rybki jeden sklep zero sprzętu a po rybki do innego miasta bo u ciebie nie ma fajnie było :mrgreen:

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak odmulic raz a dobrze

Postautor: Elmo » 3 grudnia 04, 08:52

Polecam ... rozmowe na gg lub priv z kolegą NIEBO który nie tak dawno też rozpoczoł swoją przygodę z akwarystyką i nie powiem przygotował się do tego bardzo dobrze .......

:D

Awatar użytkownika
piotrom
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 1 grudnia 04, 08:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak odmulic raz a dobrze

Postautor: piotrom » 3 grudnia 04, 11:50

Witam
Ja swoją przygodę zaczołem też niedawno, ale muszę przyznać, że interesowałem się akwarystyką od 10 roku życia.
Dopiero 2 miesiace temu kupiłem pierwsze akwarium 112L i juz udało mi się wychodować nowe gupiki a molinezja też wygląda na kotną :P

Ja tak jak Artist używam odmulacza Tetry z regulacja przeplywu i tez jest w porzadku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości