Akwarium 7 dni i problemy

Awatar użytkownika
Sambor
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 listopada 04, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium 7 dni i problemy

Postautor: Sambor » 1 grudnia 04, 09:38

Możecie mi wytłumaczyć co to biostarter ? Może jakiś link do strony, poczytałbym o tym ;)
Jezus mnie kocha...

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium 7 dni i problemy

Postautor: kuba!!! » 1 grudnia 04, 10:30

Są to kultury bakteri kture przyspieszaja wytworzenie rownowagi biologicznej. Tu masz
troche opisane o nich i masz kilka produktow do wyboru. http://www.zoosfera.pl/dol.php?kat=26
Obrazek

Awatar użytkownika
Sambor
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 listopada 04, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium 7 dni i problemy

Postautor: Sambor » 1 grudnia 04, 13:34

Dzieki serdeczne, a możesz mi podpowiedzieć który z tych biostarterów jest bardziej odpowiedni na 25l akwa, temperatura wody 24-25 stopni, obsada to rybki z ameryki srodkowej, filtr AquaEl mini :)
Jezus mnie kocha...

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Akwarium 7 dni i problemy

Postautor: Hawk » 1 grudnia 04, 13:52

Sambor, do Twojego akwa wystarczy opakowanie 50 ml ;) . Z firm to Hagen, Sera, JBL lub Tetra

Pozdrawiam
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Sambor
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 listopada 04, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium 7 dni i problemy

Postautor: Sambor » 2 grudnia 04, 08:58

Ba i takie tez kupiłem (Sera Nitrivec 50ml), wczoraj o 21:00 wlałem 2,5ml na 25 l ale mialem wlać 5ml, dzis z rana dolałem brakujace 2,5ml... mam nadzieje że nic się nie stanie ?

Dawkowanie tego preparatu to 20ml na 100 (u mmnie 5mm na 25l)
kolejne dziesieć dni po 10ml na 100l (u mnie 2,5ml na 25l)

Myślę że przygotuje taka wode dla swoich rekinów że głowa mała :) i mam tez nadzieje że po 7 dniach mi nie pozdychaja tak jak kolezance :(

Na ulotce jest napisane że przedawkowanie jest nieszkodliwe :ok:
Jezus mnie kocha...

Awatar użytkownika
arturo
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 12 grudnia 04, 21:41
Lokalizacja: Pozek

Re: Akwarium 7 dni i problemy

Postautor: arturo » 13 grudnia 04, 22:57

Nie bójcie się biostarterów, choć woda po nich na początku może dziwnie pachnieć... Ale to naprawdę szybki i bezpieczny sposób szczepienia bakterii. Poza tym dajcie sobie przynajmniej 2 tyg. zanim wpuścicie rybcie, będzie bezpieczniej. Wszelkiego rodzaju żwirki kupowane w sprawdzonych sklepach akwarystycznych! są najczęściej tylko do wypłukania, ale wygotować nie zaszkodzi, tyle tylko że żwirek się wyjaławia i przed lub po zasadzeniu roślinek dajcie im jakiegoś kopa nawozowego, inaczej będą długo startowały. Co do zachowania rybek... często tak się zachowują po wpuszczeniu, pamiętajcie że rybcie stadne bardzo źle znoszą samotność. Mimo to do takiej mętnej wody bym na razie nic nie wpuszczał i jak słusznie zauważyli przedmówcy NIGDY nie wyłączajcie filtra :zdziwko:

Awatar użytkownika
Sambor
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 listopada 04, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium 7 dni i problemy

Postautor: Sambor » 16 grudnia 04, 09:20

No właśnie jeste problem, może nie po 7 dniach ale jest :) , czy ktoś jest w stanie powiedzieć co się mogło stać... no więc, jakiś czas temu kupowałem 9 rybek, 2x miecz, 3xguby, 5x ne innesa, 1x glon - a problem lezy w tym że jedna ryba mi zagineła. Na pewno jej nie wyczyścił glonojad bo to własnie glonojad mi znikł!!! Kurcze przeszukałem ręcznie akwa, poruszałem kazdy zakątek i nic, nie ma go! Glonojad miał jakies 2 do 2,5 cm, od dwóch dni go nie widze.

Ostatnio samica mieczyka, która jest najwieksza w akwa, zachowuje sie agresywnie, gania wszystkie ryby w tym samca, tzn gania kiedy któras z ryb wpłynie na jej terytorium. Myslę że to ona mogła go zjesć, czy to mozliwe? Czy może komus taki przypadek juz się przytrafił?

Kupie większego glonożerce :)

akwarium to tylko 25 l
Jezus mnie kocha...

Awatar użytkownika
Sambor
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 listopada 04, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium 7 dni i problemy

Postautor: Sambor » 16 grudnia 04, 16:21

Puki co mieczyki są małe około 4 - 5 cm a glonojad nie urosnie mi przez rok do kolasalnych rozmiarów, tymczasem odkładam kasiorke na większe akwa. Zdecydowanie pytanie było inne michale :P
Jezus mnie kocha...

michal111
Ryba
Ryba
Posty: 342
Rejestracja: 7 grudnia 04, 16:55

Re: Akwarium 7 dni i problemy

Postautor: michal111 » 16 grudnia 04, 17:11

Częściowo odpowiedziałem na pytanie napisałem, że mieczyki mogą być agresywne bo akwa za małe[ I może one go zjadły.Pewnie przy odmulaniu znajdziesz szkielecikile tych kirysków u mojego brata wsiąkło i znalazły się przy odmulaniu]

Ale jak przeszukałeś akwa :idea: , może w filtrze jest, albo wyskoczył :?: :?: :?: :P


ps. tem glonojad wogle nie urośnie bo skarłowacieje :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
arturo
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 12 grudnia 04, 21:41
Lokalizacja: Pozek

Re: Akwarium 7 dni i problemy

Postautor: arturo » 16 grudnia 04, 22:09

Taki mały świrus mógł wleźć do muszli, jeśli masz w akwa, heh, a wtedy raczej.... :lol:

Awatar użytkownika
Sambor
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 listopada 04, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium 7 dni i problemy

Postautor: Sambor » 21 grudnia 04, 15:39

Muszli nie ma, szkielecika tez nie, jeszcze nie odmulałem :)
Glonojad jaki teraz u mnie mieszka ma może z 5 - 6 cm, czasem jak sie zatrzyma i nic nie robi to gubikowa lub mieczykowa potrafią go dziubnąć a kiedy sie poruszy to odpływają ? Czy to normalne, czy moze tak jak powiedział Michał są agresywne z powodu małej przestrzeni?

Michał odnośnie skarłowacenia: przeczytaj tu kilka moich postów, wejdz w linki i zobaczysz ze glonojad potrafi urosnąć nawet w korku od butelki ;)

http://www.akwarium.zv.pl/viewtopic.php?t=1422
Jezus mnie kocha...

Awatar użytkownika
arturo
Narybek
Narybek
Posty: 28
Rejestracja: 12 grudnia 04, 21:41
Lokalizacja: Pozek

Re: Akwarium 7 dni i problemy

Postautor: arturo » 21 grudnia 04, 17:52

To może faktycznie dokładnie przeszukaj podłogę, one potrafią nieźle wywędrować po podłodze :lol: , ale mogłeś go już wessać odkurzaczem, jeśli czasami sprzątasz :wink:

Awatar użytkownika
Sambor
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 29 listopada 04, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium 7 dni i problemy

Postautor: Sambor » 22 grudnia 04, 09:26

Przepraszam fotek już na podanym linku nie ma. A z tamtym glonem dałem sobie spokój, mam nowego i ten wydaje się zadowolony i zamieszkał w kokosie.
Jezus mnie kocha...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości