Welonki

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Welonki

Postautor: Hawk » 24 listopada 04, 16:54

2 takie malutkie czrne ryby (nie pamietam jak sie nazywaja,ale jak sobie przypomne to napisze)
- pewnie chodzi Ci o molinezję, masz ją na ZDJÊCIU .

Ogółem to co Ci podano to zbyt dużo jak na 25 litrowe akwarium. :? POza tym neony to ryby standne i 4 sztuki to trochę mało...
A teraz gorsza część posta, która spotka sięz krytyką przedmówczyni:
Jeżeli chcesz aby ryby czuły się dobrze i żeby akwarium wyglądało naturlanie to za chiny nie dawaj tam żadnego stateczka i niebieskiego żwirku. Zdecyduj się na jakieś rybki + no nie wiem... glonojad... Wtedy powiemy Ci ile ich może tam żyć.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Welonki

Postautor: Tomekł » 24 listopada 04, 18:40

neonów musi być 5-8min odmian glonojadów jest dużo więc musisz dowiedzieć się jaka to nazwa musisz podać dokładną nazwę tych malutkich rybek albo opisz ich wygląd a oczywiście [glow=red]grzałkę masz[/glow] :?:

delymbor
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 28 listopada 04, 22:12

Re: Welonki

Postautor: delymbor » 28 listopada 04, 22:25

Sam choduje welony i moge ci dać kilka cennych rad.
Jak wszyscy wiemy im większe akwarium tym lepsze na parę welonów + 2 małe glonojady(które szybko urosną :) powinno starczyć coś ok 40-50l. jednak welony szybko rosną więc najlepszy będzie zbiornik ok 100l (ja w takim choduje 5 welonów i 2 glonojady). Oświetlenie jak u innych jednak nie powinno być zbyt silne i jeżeli nie masz mozliwości zamontowania specjalnych świetlówek, użyj żarówki, która nie nagrzeje za mocno wody. Welony mają bardzo szybką przemianę materii więc będą brudził wodę dość mocno, dlatego warto kupić duży filtr z napowietrzaczem i rozkręcić maxymalnie strumień powietrza gdyż te ryby uwielbiają mocno natlenioną wodę. NIE stosuj grzałki, welonki są rybkami lubiącymi chłodną wodę i jeżeli temperatura w mieszkaniu waha się od 18 do 23 stopni to im całkowicie wystarczy, oświetlenie i pompka wewnętrzna dodatkowo podgrzewają wodę więc u welonów im niższa temperatura tym lepiej (oczywiście w zakresie ich tolerancji). Co do ceny to powiem ci że zwykłe akwarium bez pokrywy moze kosztować ok 80-100zł, pompka ok 70zł, żwirek,zamek itp. 30 zł oraz roślinki. Welony zeżrą wszystkie rośliny, które im włożysz
takwięc kup jakąś ładną sztuczną i włóż moczarki (1zł za sztukę) żeby ci nie było żal jak je niszczą. Moje welony im droższa roślina tym szybciej ją zjadają :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Welonki

Postautor: Dave » 29 listopada 04, 16:29

użyj żarówki, która nie nagrzeje za mocno wody


Wszystkie zarowki nieenerooszczedne mocno nagrzewaja wode. Ja w 25 l akwarium mam pokrywe z zarowka to przestrzen nad zarowka jest nieco wklesla, bo plastik nagrzal sie tak od niej, ze zaczal topniec. Zarowki energooszczedme dzialaja tak, jak swietlowki tylko sa mniej ekonomiczne i gorsze w tak duzych akwariach.

W dodatku zamek nie jest odpowiednia ozdoba w poprawnym akwarium (oczywiscie, ze jesli chce sie sprawic welonkom przyzwoite warunki).

Z welonami mozna trymac bez problemu anubiasy i kryptokoryny oraz "mikrozium" (nie wiem, jak to sie pisze), bo sa twarde i wytrzymale.

Awatar użytkownika
piotrom
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 1 grudnia 04, 08:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Welonki

Postautor: piotrom » 2 grudnia 04, 10:03

Skoro akwarium ma 25 L :ok: to proponuje abyś kupiła 10 neonów, 4 gubiki i glonojada
Tylko pamiętaj, że ryby lubią dużo roślinności naturalnej.

Żwirek proponuje kupić naturalny z przewagą ciemnych kamyków.

gupiki staraj się kupić 2 samce i 2 samiczki lub 1 samca i 3 samiczki. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: Welonki

Postautor: kuwasa » 2 grudnia 04, 17:20

Cóż, glonojad po pewnym czasie przerośnie akwarium. Chyba że masz na myśli otoski, to wtedy zupełnie inna historia, bo wtedy trzeba kupić 2-3 sztuki.

Pozdrowionka
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości