Co powiecie na ekipe w moim baniaku dobra czy coś nie pasuj

Awatar użytkownika
hakon
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 25 listopada 04, 10:59
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co powiecie na ekipe w moim baniaku dobra czy coś nie pasuj

Postautor: hakon » 6 grudnia 04, 09:12

Planuje niedługo zarybienie mojego akwa (116l).
Co sądzicie o następującym składzie:

X x brzanki (X czyli gdizes tak 6-7)
10 x neonki
2-3 x bocje
1x grubowarg (upieram sie na niego bo mam traume z dzieciństwa- był moja ukachaną rybką i podczas wymiany wody zszedł na zeschnięcie :cry: )
2xzbrojnik (już obecne)
1x przylga (obecna i troche kopnieta - zapierdziela czasami w kółko przy powiezchni - nazywa sie bartek bo wybrał ją mój wspólas -akwa jest w biurze :D )
wspolas (bartek :D ) chciałby do tego dodac krewetki fitracyjne bo sa bekowe

A przy okazji pytanie w sprawie roslinek: Mam taką trawę z duzymi liśćmi i ona troche (jak ażda chyba trawa ) gubi takie końcówi liści - czy to dobrze i jaka ryba to moze posprzątac :roll: ?

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Co powiecie na ekipe w moim baniaku dobra czy coś nie pasuj

Postautor: Hawk » 6 grudnia 04, 14:47

hakon, Jakie te brzanki planujesz? Bo jak sumatrzańskie to możesz mieć problemy potem z nimi. One lubią podskubywać współmieszkańców :). I jakie bocje? Bo one dorastają do sporych rozmiarów i powinno się je trzymać w większych grupach, 2-3 ( może to dziwnie zabrzmi) mogą czuć się ospałe, markotne i "samotne". One po prostu potrzebują towarzystwa ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Swamp
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 20 maja 04, 16:29
Lokalizacja:

Re: Co powiecie na ekipe w moim baniaku dobra czy coś nie pasuj

Postautor: Swamp » 6 grudnia 04, 15:47

Hubert u nas w łodzkim zo w jednym baniaczku pływaja sobie brzanki rekinie a sumikami rekinimi z tym ze wszytkie rybki mają ponad 45 cm dlugośc i jeszcze duzo dużo urosną zatem napewno brzanka rekinia nie pasuje do twojego zestawu .Zdecyduj sie na jeden gatunek brzanek jesli juz, ale i tak rowniez uwazam ze tam brzanki nie pasują.Nie staraj sie wypchac akwarium po same brzegi:rybki urosną,a przestrzen w akwa wypełnij roślinami,dekoracją w postaci korzeni,skałek kup pare ładnych ampulari i bedzie piknie.Wierz mi lepiej jest miec 1-3 gatunkow w akwarium niz taki miszmasz jak na jakimś rynku czy coś w tym stylu.Dla przykładu powiem ci ze u mnie np w jednym z 130 litrowych akwariumow plywa 5 akar,4 kosiarki,2 mułojady do tego ampularie i swiderki.

Pozdroowa :)
<--- Niech tHe FiSh będzie z tobą --= :wink: =--->

Awatar użytkownika
hakon
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 25 listopada 04, 10:59
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co powiecie na ekipe w moim baniaku dobra czy coś nie pasuj

Postautor: hakon » 6 grudnia 04, 15:52

No sumatrzańskie :twisted:
A bocje to wspaniałe :roll:
I może coś jeszcze ale to czekam na propozycje co by pasowało?

A co do wielkości to sie nie martwię, bo w ciągu roku założe akwarium w domu (po pewnych doświadczeniach) tak ze 250-300l bo ostatnio wole w biurze siedziec niz w domu (hihihi nawet w niedziele przyjechalem na chwile "bartka" nakarmic :D

Hubert
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 5 grudnia 04, 19:06
Lokalizacja: Okolice Łomży

Re: Co powiecie na ekipe w moim baniaku dobra czy coś nie pasuj

Postautor: Hubert » 6 grudnia 04, 19:17

Swamp pisze:Hubert u nas w łodzkim zo w jednym baniaczku pływaja sobie brzanki rekinie a sumikami rekinimi z tym ze wszytkie rybki mają ponad 45 cm dlugośc i jeszcze duzo dużo urosną zatem napewno brzanka rekinia nie pasuje do twojego zestawu .Zdecyduj sie na jeden gatunek brzanek jesli juz, ale i tak rowniez uwazam ze tam brzanki nie pasują.Nie staraj sie wypchac akwarium po same brzegi:rybki urosną,a przestrzen w akwa wypełnij roślinami,dekoracją w postaci korzeni,skałek kup pare ładnych ampulari i bedzie piknie.Wierz mi lepiej jest miec 1-3 gatunkow w akwarium niz taki miszmasz jak na jakimś rynku czy coś w tym stylu.Dla przykładu powiem ci ze u mnie np w jednym z 130 litrowych akwariumow plywa 5 akar,4 kosiarki,2 mułojady do tego ampularie i swiderki.

Pozdroowa :)


Hm przekonaliście mie odam do sklepu zoologicznego 6 Brzanek Birmańskich, 1 rekinka, i 1 Brzankę Rekinia zostanie:

6 Skalarów
6 Kirysków
2 Glonojady
:D :D
Cos dokupić czy zostawić

Akwarium: 102 L

Awatar użytkownika
Ewek
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 27 listopada 04, 19:09
Lokalizacja: Opole

Re: Co powiecie na ekipe w moim baniaku dobra czy coś nie pasuj

Postautor: Ewek » 6 grudnia 04, 20:00

Mam do ciebie pytanko jak ci sie hoduje ten sum rekini?Bo ja maialam jakis czas temu 2 te rekiny i strsznie sie do nich zrazilam gdyz sa strasznie plockliwymi rybami. Za kazdym razem jak sie zblizalam do akwarium to one wpadaly w szal i tak sie tlukly o szyby ze az ktoregos dnia sie zabily :( . Nie wiem czy to normalne dla tego gatunku bo nie spotkalam jeszcze nikogo kto je hoduje dlatego pytam ciebie?

Hubert
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 5 grudnia 04, 19:06
Lokalizacja: Okolice Łomży

Re: Co powiecie na ekipe w moim baniaku dobra czy coś nie pasuj

Postautor: Hubert » 6 grudnia 04, 20:21

Ewek pisze:Mam do ciebie pytanko jak ci sie hoduje ten sum rekini?Bo ja maialam jakis czas temu 2 te rekiny i strsznie sie do nich zrazilam gdyz sa strasznie plockliwymi rybami. Za kazdym razem jak sie zblizalam do akwarium to one wpadaly w szal i tak sie tlukly o szyby ze az ktoregos dnia sie zabily :( . Nie wiem czy to normalne dla tego gatunku bo nie spotkalam jeszcze nikogo kto je hoduje dlatego pytam ciebie?



Witam
Zachowuje się normalnie podchodziłem do szyby tak samo z jedzeniem też wszystko w porządku z tego, co się orientuje sa bardzo wrażliwe na zmianę temperatury nawet o 1- 2 stopnie C i ogólnie sa wrażliwe mój kolega sąsiad miał takie rekiny też mu z zdechły ( w podobny sposób jak ucebie)
Na razie u mnie wszystko w porządku, ale jak napisałem od środy go nie mam pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ewek
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 27 listopada 04, 19:09
Lokalizacja: Opole

Re: Co powiecie na ekipe w moim baniaku dobra czy coś nie pasuj

Postautor: Ewek » 6 grudnia 04, 20:51

Wiem ze sa wrazlliwe ale jesli chodzi o temperature to w moim przypadku to raczej nie mozliwe bo mam grzalke z termostatem i temp jest stala. A zachwywaly sie strasznie dziwnie zdazalo sie ze odbijalo im nawt jak nikogo nie bylo w pokoju.I to mnie nauczylo zeby juz ich nie kupowac i nie potrafilabym ich nikomu polecic

Hubert
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 5 grudnia 04, 19:06
Lokalizacja: Okolice Łomży

Re: Co powiecie na ekipe w moim baniaku dobra czy coś nie pasuj

Postautor: Hubert » 7 grudnia 04, 11:30

Swamp pisze:Hubert u nas w łodzkim zo w jednym baniaczku pływaja sobie brzanki rekinie a sumikami rekinimi z tym ze wszytkie rybki mają ponad 45 cm dlugośc i jeszcze duzo dużo urosną zatem napewno brzanka rekinia nie pasuje do twojego zestawu .Zdecyduj sie na jeden gatunek brzanek jesli juz, ale i tak rowniez uwazam ze tam brzanki nie pasują.Nie staraj sie wypchac akwarium po same brzegi:rybki urosną,a przestrzen w akwa wypełnij roślinami,dekoracją w postaci korzeni,skałek kup pare ładnych ampulari i bedzie piknie.Wierz mi lepiej jest miec 1-3 gatunkow w akwarium niz taki miszmasz jak na jakimś rynku czy coś w tym stylu.Dla przykładu powiem ci ze u mnie np w jednym z 130 litrowych akwariumow plywa 5 akar,4 kosiarki,2 mułojady do tego ampularie i swiderki.

Pozdroowa :)


Bym dokupił jeszcze 2 pielegniczki i by było

6 Skalarów
6 Kirysków
2 pielegniczki
2 Glonojady

Co wy nato ?

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Co powiecie na ekipe w moim baniaku dobra czy coś nie pasuj

Postautor: Tomekł » 7 grudnia 04, 12:03

a jakie te pielęgniczki ale to chyba niema znaczenia
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Hubert
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 5 grudnia 04, 19:06
Lokalizacja: Okolice Łomży

Re: Co powiecie na ekipe w moim baniaku dobra czy coś nie pasuj

Postautor: Hubert » 7 grudnia 04, 15:10

Tomekł pisze:a jakie te pielęgniczki ale to chyba niema znaczenia


No bo niem juz znaczenia umnie w zoologicznym juz niema pielegniczek :( w takim razie co radzicie czy tak zostawic jak nie to piszcie propozycje wezme pod uwage!!!

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Co powiecie na ekipe w moim baniaku dobra czy coś nie pasuj

Postautor: Tomekł » 7 grudnia 04, 15:25

jak będą znowu te pielęgniczki to kup a jak nie to możesz kupic 2 prętniki karłowate albo jakieś inne
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Hubert
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 5 grudnia 04, 19:06
Lokalizacja: Okolice Łomży

Re: Co powiecie na ekipe w moim baniaku dobra czy coś nie pasuj

Postautor: Hubert » 7 grudnia 04, 15:35

Tomekł pisze:jak będą znowu te pielęgniczki to kup a jak nie to możesz kupic 2 prętniki karłowate albo jakieś inne



a jak bym dokupił 4 -5 Kosiarek ??


6 Skalarów
6 Kirysków
6 Kosiarek
2 pielegniczki
2 Glonojady

Co wy nato? pielegniczek juz nie bendzie predko :(

[ Dodano: 2004-12-10, 16:17 ]
Dzisaj zmieniełm ekipę

6 Skalarów
5 Kirysków
4 Gurami
2 Glonojady
1 Kirysnik czarnoplamy

Akwarium 102 L

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości