Brudne akwarium???

andzik86
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 3 lutego 08, 14:46

Brudne akwarium???

Postautor: andzik86 » 8 lutego 08, 14:38

Mam akwarium w nim roślinki, zamek, pielęgnice, gupiki, mieczyki, żałobnicę. Od pewnego czasu na ściankach akwarium pojawiają mi się glony. po ich usunięciu pojawił się nalot tak jakby szyba był brudna (jest taka mętna) :neutral: . Można sobie w jakiś sposób z tym poradzić albo od czego może być taki problem?
pozdrawiam :grin:

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Brudne akwarium???

Postautor: Jaro69 » 8 lutego 08, 14:45

andzik86 pisze:Mam akwarium w nim roślinki, zamek, pielęgnice, gupiki, mieczyki, żałobnicę.

Zamek wyjmij,papugę wypuść z akwarium ;-) ,żartowałem,ale żałobnica to gatunek papugi,a Ty masz pewnie żałobniczkę,i dlaczego tylko jedną?!?
Jakie masz akwarium,jaka filtracja,jakie pielęgnice,ile poszczególnych ryb?

sabotage
Narybek
Narybek
Posty: 58
Rejestracja: 21 stycznia 08, 00:29

Re: Brudne akwarium???

Postautor: sabotage » 8 lutego 08, 14:53

Atak okrzemkow lub zielenic, 100 powodów tegoż ze zjawiska.
Parametry wody (chociaż pH, no3)
Filtracje ,obsadę (ilosc sztuk w poszczególnym gatunku), litraz, nazwy gatunkow, juz widze, ze moze byc niekolorowo.
jakieś zdjęcie?

Jak poprzednik wyjmij zamek proszę... :dzieki:

andzik86
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 3 lutego 08, 14:46

Re: Brudne akwarium???

Postautor: andzik86 » 8 lutego 08, 15:08

OK OK OK wyciągnę zamek, akwarium 80L, mam filtr do takiego litrażu przeznaczony firmy aQua... cóż więcej mam napisać.Pływają 2 pielęgnice sajica, 6żałobniczek, 4mieczyki, 3głupolki, glonojad zloty. Może to od jedzonka? Ale na kwiatkach tez się jakieś włoski pojawiły!!!!!!! :shock: Ratunku

sabotage
Narybek
Narybek
Posty: 58
Rejestracja: 21 stycznia 08, 00:29

Re: Brudne akwarium???

Postautor: sabotage » 8 lutego 08, 15:20

To "nowe" Świerze akwa czy stare odstałe?
Obsadę masz zła. Ze względu na litraż jak i połączenie gatunków.
Stawiam na wysokie NO3 (sa pożywką dla glonków), jak często robisz podmiany wody i w jakich proporcjach?
Musisz badać parametry i zmienić obsadę.
Btw 3x głupolek to gupik tak?
Jak u Ciebie z filtracja, jak pluczesz gabke od filtra, a moze masz filtr biologiczny? :grin: Jestem pewien ze nie zachodzą u Ciebie prawidłowo procesy nitryfikacjynje jak i denitryfikacyjne.

andzik86
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 3 lutego 08, 14:46

Re: Brudne akwarium???

Postautor: andzik86 » 8 lutego 08, 15:53

To nowe świerze akwa. Do tej pory czyściłam je dwa razy, raz w miesiącu i było wszystko super dopóki nie dostałam pielegnic. filtr mam taki z gąbką i jak go czyściłam to był zazwyczaj lekko zabrudzony. a wody to tak podmieniałam trochę więcej niż pół akwarium. acha i sorki za frykas gupolki to gupiki. Ico teraz? Są jakieś środki! :neutral: Czym się bada parametry wody?I gdzie to kupić?

DelfiN
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 8 lutego 08, 17:20
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Brudne akwarium???

Postautor: DelfiN » 8 lutego 08, 17:41

Kiedy zakładamy akwarium powinniśmy je zaszczepiś by reakcje biologiczne były zbliżone do środowiska naruralnego. Można kupić takie preparaty w sklepach akwarystycznych. Jakiego kolotu jest ten nalot? Jeżeli brązowago jestem pewny że są to okrzemki. Radził bym wyczyścić całe akwarium i na nowo je założyć (użyć preparatu zaszczepiającego wodę). Okrzemki mogą się pojawić przez nieodpowiednie oświetlenie.

sabotage
Narybek
Narybek
Posty: 58
Rejestracja: 21 stycznia 08, 00:29

Re: Brudne akwarium???

Postautor: sabotage » 8 lutego 08, 17:42

Jak masz młode akwa (około miesiąca,dwóch) to atak okrzemkow przy ph większym niż te 7,5 to norma..
Wodę podmieniaj raz na tydzien 15-20% nie więcej, żadne pól akwarium !!
Skoro czyścisz filtr "na gąbkę" dokladnie w kranówce to juz widzę, ze w Twoim akwarium została zakłócona równowaga biologiczna. Cykl azotowy nie zachodzi poprawnie, płukaniem tej gąbki zabijasz bakterie nitryfikacyjne. Minimalny wydatek to choćby FZN-1 badz FZN-2 gdzie można stworzyć warunki do filtracji biologoiczno - mechanicznej(kaskada ma sporo miejsca na media filtracyjne takie jak ceramika badz biobale) a na rurkę ssącą można założyć pre filtr, to przy niezbyt "brudzacej" obsadzie powinno wystarczyć. Testy wody kupisz w kazdym akwarystycznym skelpie, polecam testy Sery bądź JBL'a. Nie kupuj żadnych testow typu 5w1 bo to gówno.
Jestem pewien, ze w akwa masz wykywalny stężenie NO2 moze nawet amoniak, co jest bardzo neibzepieczne dla ryb.
Daj sie ustabilizować akwa, nie podmieniaj tyle wody na raz, i jeszcze raz od poczatku to co napisalem wyzej :grin:
Koniecznie sprawdz parametry na poczatek pH, NO2 i NO3, i podziel sie z nami wynikami, wiem ,ze testy sa drogie, ale to wydatek, który może pomoc ocali wszystkie ryby.
Mam nadzieję, że akwa dojrzewalo minimum te 2 tygodnie zanim wpuściłas tam ryby? Oczywiscie dodalas bakterie zaszczepaija nimi wodę?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 76 gości