Gurami całujący

rafcik123
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 22 października 04, 21:51
Lokalizacja: Mława

Gurami całujący

Postautor: rafcik123 » 25 października 04, 18:28

Witam,mam pytanie.Bardzo :P spodobały mi sie gurami całujące.Moje akwa to 112l.Mam w nim juz 4 gurami mozaikowe,8 danio,2 kiryski.Moge kupić sobie 2 gurami całujące do mojego akwa :?:

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: Gurami całujący

Postautor: kuwasa » 25 października 04, 18:50

Lepiej nie. Całuśce są dość agresywne. Poza tym w literaturze fachowej jest napisane że minimum to 200 l.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Gurami całujący

Postautor: Locter » 25 października 04, 19:01

Gurami całujące dorastają do 30 cm, czy wyobrażasz sobie hodowlę tych ryb w akwa 112l ??
Chyba nie. Ponadto, tak jak powiedział kuwasa - sa to ryby agresywne i muszą być hodowane w specjalnym, wielkim, jednogatunkowym akwa :wink:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gurami całujący

Postautor: Saiqpat » 26 października 04, 12:41

no a na dokladke z tego co sie orientuja dosc chetnie wcianaja roslinki w akwa. Co do zachowania natomiast pozwole sobie zacytowac ksiazke "Slodkowodne Ryby Akwariowe" pana Stefana Kornobisa "Cechy zachowania: gatunek zgodny, plochliwy, ruchliwy; o charakterystycznych grubych wargach, ktorymi jakby caluja sie dwie ryby. Nie jest to jednak pocalunek a proba sil. Pomimo znacznych rozmiarow z reguly nie atakuje innych ryb". Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Gurami całujący

Postautor: Dave » 26 października 04, 14:29

Oj, niezgodzę się, że gurami całujace to agresywne ryby. Mój tata trzyma jednego 15 cm, który nie atakuje żadnych innych ryb. Biją się tylko samce. W dodatku 30 cm rośnie tylko w swojej ojczyźnie, albo gdy są specjalnych tajlandzkich basenach, gdzie się je rozmnaża. Ale przyznam, że do 112 l akwarium "całuśniki zupełnie się nie nadają.

rafcik123
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 22 października 04, 21:51
Lokalizacja: Mława

Re: Gurami całujący

Postautor: rafcik123 » 26 października 04, 16:57

Wiecie że jestem początkujący i proszę o wyrozumiałość :) Wszędzie czytam że trzeba odmulać dno :wink: Jak to sie robi i czym :?:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Gurami całujący

Postautor: Dave » 26 października 04, 17:02

Można to robić rurką do spuszczania wody, wtedy należy pousza się nieco żwirkiem i wciąga się ten muł, albo kupuje się urządenie zwane odmulaczem. Ja wolę pierwszą opcję, bo wężyk ma większy "ciąg".

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 91 gości