choroby akwarystów

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: choroby akwarystów

Postautor: majka_kicia » 26 maja 04, 18:41

Fajne urządzonke ! Można to dostać w sklepie zoologicznym ??
Dzięki za wszystkie rady.

AnDrEv
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 27 maja 04, 16:09
Lokalizacja: Chojnice

Re: choroby akwarystów

Postautor: AnDrEv » 28 maja 04, 09:33

Czytajac ten post troszkie naprawde sie wystraszyłem jestem ciekaw czy to jest na serio i czy czasem lepiej nie uzywac rekawiczek . A czy wogule były jakies przypadki zachorowan ludzi ?? chorobami ryb ?? jak tak to w jakim stopniu one wystepuja ? . A co do spuszczania wody to jaki sposób jest nalepszy i najbardziej bezpieczny ? :?

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: choroby akwarystów

Postautor: ciosek » 28 maja 04, 10:47

ważne żebyś nie miał jakichś otwartych ran, (w ogole ran) muszą być zagojone, i musowo po pracach w zbiorniku umyć dokładnie ręce. No można się zarazić ale stosując odpowiednie środki bezpieczeństwa ryzyko spada niemal do zera. Ja osobiscie nie znam nikogo kto by się zaraził... Poruszyłem temat żeby zwrócić uwagę na to że tutaj też trzeba uważać. Jeżeli masz pieniążki możesz sie zaopatrzyc w specjalne urządonko, mozesz także zanużyć węzyk w akwarium, nie musi byc zanurzany cały... mozesz naprzykład zanurzyc lekka ponad połowę, i przytrzymać palcem koniec wężyka który wystaje ponad wodą... potem kierujesz go do wiadra który bedzie poniżej poziomu akwarium... i woda bedzie leciec, grawitacja :).

P.S jestem ciekaw czy możnaby tak zrobić, żeby np odlać troszke wody z akwa... napełnić nią węzyk, zatkać palcami 2 konce (wężyk byłby w środku z wodą) jeden wsadzić do wody a drugi do wiadra... jak myślicie zassałoby wode z akwarium? mi się wydaje że tak

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: choroby akwarystów

Postautor: Hawk » 28 maja 04, 15:45

Działa to bankowo tyle ze nie musisz miec do odlewania wdoy z akwa tylko moze byc kranowa bo ona i tak do akwa nie wpada :)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
majka_kicia
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 22 maja 04, 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: choroby akwarystów

Postautor: majka_kicia » 30 maja 04, 15:08

A czy komuś z was przytrafiła się choroba od rybek :( ??
Dzięki za wszystkie rady.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości