Odrastające płetwy

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Odrastające płetwy

Postautor: Dave » 20 października 04, 17:44

Kupiłem dziś cztery (żeby dobrała się para) pielęgnicę skośnopręgie. Podczas długiej podróży jedna straciła wydłużone promienie płetw brzusznych. Mam, więc pytanie, czy takie płetwy odrastają?

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Odrastające płetwy

Postautor: Hawk » 20 października 04, 17:58

Dave, otóż wszystkie płetwy odrastają. Niektóre szybciej, niektóre dłużej ;) Poczekaj a na pewno Twojej pielęgnicy odrosną płetwy.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Odrastające płetwy

Postautor: august8 » 20 października 04, 18:00

cześć
wiesz to jest różnie raz odrośnie a raz nie. to zależy od warunków w twoim akwarium.
o tym gatunku akurat mało wiem ale mówie to z własnego doświadzczenia z innymi rybami.
zakóp sobie jakiś płyn wspomagający regeneracje tkanki, to może dużo pomóc. :ok:
powodzenia :mrgreen:

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Odrastające płetwy

Postautor: Locter » 20 października 04, 18:03

Dokarmiaj ryby jakimś pokarmem witaminowym, powinno pomóc. Rybom odrastaja płetwy, tylko nie raz szybciej, a nie raz wolniej, więć uzbrój się w cierpliwość.
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Odrastające płetwy

Postautor: Dave » 20 października 04, 20:18

Dzięki, za rady, na pewno skorzystam. Mam takie jedno pytanko, dotyczące skośnopręwgiej: Czy te ryby łatwo dobierają się w pary? Jak jest szansa, że z moijej czwórki wyrośnie dobrana para. Za tydzień jadę do Płocka, więc jeśli byłoby ich za mało lub szansa na parkę byłaby znikoma to moze dokupię jeszcze kilka sztuk. Z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Odrastające płetwy

Postautor: Locter » 20 października 04, 21:44

Hmmm... nie wiem za duzo o skośnopręgich, ale z tego co przeczytałem to nie należą do najłatwiejszych w rozmnażaniu. Tzn. właśnie dosyć ciężko dobieraja się w pary. Wątpię, żeby dobrała się jakaś para z 4 ryb, no ale z pielęgnicami nigdy nic nie wiadomo. Ja kiedys kupiłem 4 Zebry i miałem z tego dwie pary :wink:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Odrastające płetwy

Postautor: Dave » 22 października 04, 16:01

No to dokupię jeszcze z 3, 4 skośnopręgie. Na stronie AkwaFoto znalazłem opis tej ryby, w której piszę, że para dobiera się jedna z średnio 5-6 ryb.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości