Mętna woda

Arcymag
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 20 października 04, 05:50
Lokalizacja: Stalowa Wola

Mętna woda

Postautor: Arcymag » 20 października 04, 16:15

Witam wszystkich moje akwamalawi to:

-akwa 100x35x30
-Aqua El FZKN1 z standardowymi wkładami (gąbka, CarboMax, BioCeraMax UltraPro)
-Aqua El FAN2
-Aqua El grzałka 150w
-pokrywa z plexi własnej roboty
-oświetlenie Hagen Power Glo 30w
-oświetlenie nocne na diodach led
-5 yellow 3cm
3 auratusy 5cm
3 maingano 5cm
3 maylandia greshakei 7cm
1 glonojad
-2 anubias affzeli, 1 cryptocoryna
-kokos
-żwirek akwarystychny jasny (chyba najzwyklejszy) 5-7mm
-dwie sterty twardych skałek w kolorze ceglistym które koleś przywiózł mi z gór świętokrzyskich (nie znam nazwy)

Mam problem z wodą, mianowicie jest mętna,jakby mleczna, a żwirek pokrywa się brązowym nalotem. Poszukuję sposobu na ten problem. Będę wdzięczny za wszelkie rady.
Problem trwa od dłuższego czasu. Poszukuję skutecznej metody
akwa 100x35x30
FZKN1 + FAN2
Aqua El 150 w
14 pyszczaków z malawi

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mętna woda

Postautor: Elmo » 20 października 04, 16:23

hmm .... fajnie podałeś paramtry sprzętu ale zapomniałeś o najważniejszej sprawie przy twoim problemie .... mianowicie :

- jak długo egzystuje to akwarium
- jakie podmiany wody i w jakiej częstotliwości
- ewentualnie ile czasu już trwa zmętnienie wody ....

Ps. Brązowe naloty to prawdopodobie glony .. a zmętnienie to zakwit pierwotniaków ... jednakże napisz o tym co pisałem bo to dużo wyjaśni ....

Pozdrawiam :)

Arcymag
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 20 października 04, 05:50
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Mętna woda

Postautor: Arcymag » 20 października 04, 16:49

To akwarium mam od ok 4 mies i od czterech miesięcy walczę z tym problemem wode podmieniam min co 2 tyg czasami częściej, 2-3 duże wiadra .Dwa razy w tym czasie w akcie desperacji wymieniłem 100% całą wodę ostatnio nawet wygotowałem wszystko w akwie, ale problem powraca jak bumerang. Niedawno zmniejszyłem obsadę do obecnej i wsadziłem roślinki, a filtr zewnętrzny pracuje od wczoraj. Zametnienie trwa praktycznie od początku z przerwami po kompletnych wymianach wody.Raz jak mi gość w zoologicznym dał preparat który miał pomóc to mi woda kompletnie zzieleniała. Wcześniej miałem piaskowce ale wywaliłem bo myślałem że to ich wina , ale to nie to. Teraz przychodzi mi do głowy że to może żwirek ale to też chyba nie to bo jak zlewam wode do białego wiadra to zauważam że jest zielonkawa. Nie mam już pojęcia co to może być.
akwa 100x35x30
FZKN1 + FAN2
Aqua El 150 w
14 pyszczaków z malawi

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Mętna woda

Postautor: august8 » 20 października 04, 18:36

cześć witam
twój problem może być spowodowany tym że po prostu twoje akwa jeszcze nie dojżało.
nie wymieniaj nigdy 100% wody bo po takiej akcji masz "surowe" akwa i cały proces zaczyna sie od nowa
a może masz jakieś skały wapienne w baniaku i ci się rozpuszczają
przyczyn twojej bolączki może być masa nie ma złotego środka
próbuj dalej z tym walczyć
powodzenia :ok:

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mętna woda

Postautor: Spaiky » 20 października 04, 21:19

Pamiętaj aby dodawać odstaną wodę do akwarium min 24 godziny. Jesli dodasz wodę, z której nie uleciał chlor możesz się spodziewać,że zabije on pożyteczną florę bakteryjną w filtrze, na której miejsce przychodzą pierwotniaki, które to właśnie powodują mętny zakwit. Tak jak mówił august 8. Nigdy nie wymieniaj 100% wody!!! Zmieniasz drastycznie środowisko, co jest często śmiertelne dla ryb!!! Podmieniaj co tydzień 20% i będzie wszystko w pożądku. Oczywiście wody odstanej.
powodzenia

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Mętna woda

Postautor: ciosek » 21 października 04, 10:51

Ja mam sprawdzony przepis... Silnie napowietrzaj, i ogranicz pokarm (możesz napowietrzać nawet dwoma brzeczykami), wydaje mi sie że obsadzie nie powinno to zaszkodzic, nadmiar tlenu jest szkodliwy na bakterii wywolujacych to zmetnienie, mozesz nawet zrobic parodniowa glodówke, nic sie nie stanie obsadzie (jeżeli są to zdrowe, dorosłe, dobrze odzywnione osobniki) no i przez 3-4 dni silnie napowietrzaj, powinno przejść. Jeżeli chodzi o podmiany to weź do serca rady poprzedników :)


POwodzenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości