Wyłupiaste oko u brzanki

cina
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 12 listopada 06, 21:03

Wyłupiaste oko u brzanki

Postautor: cina » 12 listopada 06, 21:14

Witam,

Mam brzanki (sumatrzańskie, mszyste, różowe) i ostatnio u jednej zauważyłem że zaczyna puchnąć jej jedno oko. Profilaktycznie wlałem środki bakteriobójcze i dezynfekujące ale nic nie pomogło. Było to jakieś 3 dni temu. Teraz to jedno oko jest już tak spuchnięte że jest większe od pyszczka rybki :( . Nie ma innych żadnych niepokojących symptomów. Rybka je, kolorów nie straciła, tylko trochę stroni od innych. Pozostałe rybki są w dobrej formie i nie widać żeby coś im dolegało. Nie jestem początkującym hodowcą, ale z czym takim jeszcze się nie spotkałem. Nie mogę znaleźć żadnego pasujące opisu choroby tej brzanki. Proszę jeśli ktoś ma jakiś pomysł co to może być i czym to leczyć niech się podzieli swoją wiedzą.

Pozdrawiam

Edit: Temat przeniesiony, proszę o umieszczanie tematów w odpowiednich działach. - Elmo
_____Michał

arturo12345
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 18 lutego 19, 14:10

Re: Wyłupiaste oko u brzanki

Postautor: arturo12345 » 18 lutego 19, 14:20

I jak u Ciebie z tą brzanką i jej okiem?
U mnie właśnie jest taka sama sytuacja zaczęło się od jednego oka a teraz to już jest drugie oko które wcześniej było zdrowe a teraz tak szybko napuchlo i do tego się zakrwiło :? wygląda to tak że oboje oczu wylupiaste jak by miało wypaść z orbity. Nie jestem pewny czy teraz cokolwiek widzi. Ciężki temat z tym będzie coś mi sie wydaje.
Jeśli chodzi o historię to dostałem już taka rybę "w spadku" z innymi było to juz co najmniej pół roku temu. Więc powód choroby ciężko teraz stwierdzić. Może ktoś ma jakieś info z przyczyny lub ewentualnie leczenie o ile się zdarzy...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości