jak najlepiej walczyc z nitkami

widgett
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 17 stycznia 18, 12:37

jak najlepiej walczyc z nitkami

Postautor: widgett » 17 stycznia 18, 22:49

W jednym akwarium od mchu zaczely odchodzić mi nitki. Jak skutecznie wyeliminować to na początku? Jakies porady? Na korzeniu mam make krasnorosty. Inne rośliny i wszystko inne zdrowe. Wole się tym zająć id razu żeby dalej nie poszlo

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: jak najlepiej walczyc z nitkami

Postautor: kodzaj11 » 17 stycznia 18, 23:25

Uciac nozyczkami trzeba :)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: jak najlepiej walczyc z nitkami

Postautor: Hunter » 18 stycznia 18, 00:25

Spróbuj lać Carbo bezpośrednio ze strzykawki na glony i mchy. Glony powinny padać, mchy (te popularne i wytrzymałe a nie delikatne jak np Phoenix Moss) powinny wytrzymać.
Jednak myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłyby krewetki. Mech hoduj w krewetkarium :) Krewetki mało brudzą i lubią skubać glony, to idealne połączenie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MeGa
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 18 listopada 17, 18:19

Re: jak najlepiej walczyc z nitkami

Postautor: MeGa » 19 stycznia 18, 22:48

Nie wiem, może będę mało orginalny w moim stwierdzeniu, ale ja proponuję:
1. Wyciągać ręcznie jak najwięcej glonów(dobre są do tego patyczki drewniane do szaszłyków - takie długie wykałaczki).
2. Skontrolowałbym zawartość makro składników wszystkich jak masz możliwość. Podejrzewam zachwianie równowagi stąd glony.
W okresie, kiedy sam przeżywałem walkę z nitkami to poradziłem sobie w ten sposób, że właśnie wyciągałem mechanicznie jak najwięcej glonów nitkowatych. Dodatkowo skorygowałem nawożenie - zwiększyłem nawożenie makro, zmniejszyłem mikro. Widzę, że nawozisz jedynie potasem w wg mnie na tym etapie rozwoju akwarium to już za mało.
Dodatkowo do walki dorzuciłbym na powierzchnię wody coś szybko rosnącego. Szkoda, żeby się ukorzeniało; chodzi tylko o to, by pochłaniało nadmiary. Możesz nawet pędy sznurkiem związać i umieścić tak, żeby zasadzonym roślinom nie zabierały światła.
No i w momencie, gdzie zwiększysz nawożenie obowiązkowo zwiększ podmiany wody do 1/3 tygodniowo. Proponowałbym w stosunku 2:1 kran-RO.

Nie chciało mi się to samemu pisać wiec skopiowałem z takiego jednego forum :D

Źródło : http://podforak.rzeszow.pl/printview.ph ... 2927803791

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości