Led dla roślin - SPAM

AQAddl
Ryba
Ryba

Led dla roślin - SPAM

Postautor: AQAddl » 15 stycznia 18, 21:57

Witam
Po krotkiej :) przerwie moge pokazac wam co zrobilem
Bylo pare bledow,niespodzianek oraz konieczne poprawki lecz oglolem poszlo dobrze i jestem zadowolony. Oststecznie mam 20 led fs i 20 bialych 10/65...
I pare fotek

Ile moze liczyc ze bd mial w na l? liczac ze ledy w takim stosunku fs do bislych 0.5 czyli z tych 40 w na 100 l liczac leda 0.8 w wyvhodzi okolo 0.7w/l?

https://zapodaj.net/160752cfa3164.jpg.html

https://zapodaj.net/160752cfa3164.jpg.html

https://zapodaj.net/16d0bc89f7c3c.jpg.html

Mirjsce na drivery jedt z blaszki i uszczelnione klejem sylikonowym
Plexe zamierzam pomalowac (o ile moge to zrobc? )
tak aby widoczne byly ledy
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 18, 07:47 przez AQAddl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina

Re: Led dla roślin

Postautor: barttsw » 15 stycznia 18, 22:07

na co chcesz malowac plexe ?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Hunter » 15 stycznia 18, 22:13

AQAddl jeśli chcesz zachować powyższy post to go popraw, bo nie wiadomo co tam jest napisane... Jeśli nie, to jutro poleci do kosza. Niedbalstwo i niechlujstwo nie może być tolerowane. Choć trochę się postaraj...
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina

Postautor: abiba » 15 stycznia 18, 23:29

Można Twoje szacunki od biedy przyjąć . Piszę od biedy bo nie wiem jakim prądem to zasiliłes i jakie napięcie finalnie odkłada sie na diodach więc brak danych i pozostają domysły /szacunki

Zrozumiałem że chcesz pomalować aby ukryć te kabelki zostawiając okienka na diody . Mozna tak zrobić ale to nie jest zalecane rozwiązanie ponieważ obnizysz sprawność układu. Chodzi o to że w takim układzie jak masz zmontowane PRAWIE całe światło zostanie skierowane do akwarium a surowe aluminium wprawdzie średnio estetyczne ale będzie odbijać światło . Po pomalowaniu plexy i zostawieniu okienek część śwaitła "ugrzeźnie" miedy plexą a obudową

Jeżeli drażni Cie widok "bebechów" i są one w zasięgu wzroku np z powodu wysokości montażu belki (domyślam sie widząc te śruby ) rekomendowanym rozwiązaniem stają sie soczewki/kolimatory czy temu podobne wynalazki .

Belkę dobrze pomalować zwnątrz na czarno nie tylko ze względów estetycznych lecz w celu poprawy wymiany cieplnej . Jak będziesz malował zadbaj o to aby warstwa farby była jak najcieńsza i najlepiej matowa . Spray w Twoim wypadku wydaje sie być właściwym wyborem

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta

Postautor: kodzaj11 » 16 stycznia 18, 01:08

Sporo tych FSów nawaliłeś, nie będzie za dużo? Ja mam 30% i już spotkałem się z opiniami, że mogę mieć za dużo :P
Ja bym też nie malował, jak abiba napisał, aluminium będzie odbijać światło a i niczym bym nie przykrywał, żadną szybą czy plexi, testowałem jedną i tą samą belkę z plexi i zaraz po ściągnięciu jej, o wiele lepiej świeci bez, wiele osób tutaj to doradza i ja to zrobię bo widać różnicę. Też palę LD niebieskie :P

AQAddl
Ryba
Ryba

Postautor: AQAddl » 16 stycznia 18, 07:52

Zeby wam przyblizyc bebechy tej lampy to mam to na 3 driverach. na jednym 15-20 sz mam 20 i na dwuch 8-12 mam po 10
Trovhe kombinowane ale tek musialo byc :)
Co do malowania chyba z tego zrezygnuje bo nie bd to widoczne

Duzo fs, chyba nie.. rohilem testy to barwa swiatla byla ok zobacxymy jak bd z glonami

PS. LD to tyljo dodatak do wansow jezeli czaisz :mrgreen:

AQAddl
Ryba
Ryba

Led dla roślin - spam

Postautor: AQAddl » 17 stycznia 18, 11:14

Jasnie oswiecony szsnowny pan andinistrator byl rad uznac iz moje posty sa karygodne i postanowil usunsc czesci tego tematu...

No cos jego sprawa

Ja chcial bym powitac was ponownie i odnowa nakreslic co udslo mi sie osignsc
Zdjecia widzieliscie niestety nie wszyscy ale narazie (żegnasz się z nami?) je pomine. dokladnie mam to na 3 drwierach. na driv 15-20 mam 18 sz i na dwoch 8-12 po 10 sz

Stosunek fs do bialych 50/50 pod wzgledem wizualnym wyglda ok a nawet bardzo ok zobacxymy jak bd z glonami

Moje literowki a nawet nie literowki a zamienione litery nie sa niedbalstwem
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 18, 13:38 przez Hunter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kubota
Narybek
Narybek

Postautor: kubota » 17 stycznia 18, 11:54

Twoje literówki, a nawet nie literówki a zamienione litery są niedbalstwem.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Hunter » 17 stycznia 18, 13:31

AQAddl, byłeś już nagradzany ostrzeżeniami przez kolegę moderatora Dhuz dnia 11 stycznia, 2 lutego i 13 marca, gdyby nie fakt, że ostrzeżenia w aktualnej wersji forum ulegają przedawnieniu to nadal byś je miał, a przypominam, że 3 ostrzeżenia = blokada wypowiedzi na forum. Widzę, że zaczynasz zbierać nowe do kolekcji. Tylko znowu nie wyżalaj mi się na PW. Naucz się życia forumowego, a co najistotniejsze to naucz się wypowiadać jasno i zrozumiale.

Dalej chcesz sobie zaśmiecać temat?
Dalej chcesz tu wprowadzać swoje zasady pisowni, czy dostosujesz się do obowiązujących zasad kontynuując merytorycznie temat?
Zainstaluj sobie plugin do przeglądarki poprawiający błędy, albo pisz sobie w Wordzie jeśli nie potrafisz inaczej...
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek