Led dla roślin - SPAM

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina

Led dla roślin - SPAM

Postautor: abiba » 26 listopada 17, 16:29

Hunter pisze: Dioda 3w a 1w to ta sama dioda, tylko inaczej prądem wytresowana - mało kto o tym wie. Często widzę na grupach na fecebooku jak amatorzy chwalą się wykonaniem belek na 3W diodach z wytresowaniem ich na 350mA. Nie mają pojęcia, że z 3w diody zrobili 1w i dlatego nie muszą chłodzić.

Walczysz o tytuł największego heretyka ? :)
Dioda 1W i 3W to zupełnie inne konstrukcje a podobieństwo wynika wyłącznie z identycznej obudowy (podobnie jak miedzy 20W i 50W oraz całym mnóstwem innych komponentów elektronicznych )

To są własnie efekty wzajemnego doszkalania sie na YT przez dyletantów gdzie kilku specjalistów (piekarz, księgowy i ogrodnik ) dokonują epokowego odkrycia w kwestii tresowania diod .
Potem takie brednie sa powtarzane w każdej możliwej mutacji na wszelkiej maści forach i po odpowiednim czasie staje sie kolejnym dogmatem (niekoniecznie w akwarystyce) .

Hunter pisze:Jeśli zastosujesz radiator, zamiast płaskich profili, lub zaprojektujesz dodatkowe chłodzenie wentylatorami to jesteś w stanie wytresować diodę na 3w, jednak to koszty zazwyczaj wyższe niż zastosowanie 1w bez kombinowania z chłodzeniem. Takie moje zdanie :)

Radiator możemy zaprojektować jako płaski lub profilowany a "pałaski" przeczy "profilowanemu" .
Co do kosztów to zależy od kombinacji bo pewnie przy lampce kilka wat do krewetkarium będziesz miał rację ale przy wiekszych zbiornikach i większej ilości diod będzie zupełnie odwrotnie .

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Led dla roślin

Postautor: Hunter » 26 listopada 17, 22:13

abiba pisze:Radiator możemy zaprojektować jako płaski lub profilowany a "pałaski" przeczy "profilowanemu" .

Doskonale wiesz, że chodzi o powierzchnie oddawania ciepła. ;) Nazywaj swoje kawałki aluminiowych profili, ceowników, czy blach "radiatorami". Dla mnie to nadal profil, ceownik, albo blacha jedynie spełniająca zadanie radiatora. Radiator to radiator, kawał aluminium z wystającymi żeberkami oddającymi ciepło. Oferta producenta radiatorów: http://www.hutnik.com.pl/hurtownia-ofer ... -radiatory Na próżno szukać w ofercie radiatorów w postaci profili.

Góra płaska:
Obrazek
Radiator:
Obrazek
Powierzchnia chłodzenia zdecydowanie większa - cena też.

abiba pisze:Dioda 1W i 3W to zupełnie inne konstrukcje a podobieństwo wynika wyłącznie z identycznej obudowy (podobnie jak miedzy 20W i 50W oraz całym mnóstwem innych komponentów elektronicznych )

Zaprzeczysz, że 3w można wytresować na 1W, a 50w na 20w? Sam wcześniej proponowałeś wytresować 1w na 0,8w :D

AQAddl pisze: chciał bym poznać jakąś technikę podłączania ich.

Schemat pod zasilacz 12v różne barwy diod: http://ekoledy.ayz.pl/do%20pobrania/sch ... 0tc420.jpg
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Hunter » 26 listopada 17, 23:30

Obejdzie się bez skanów. Producenta i hurtownika radiatorów mam tuż za rogiem miasto obok. Pytając o radiator prowadzą mnie na magazyn pokazując radiator żeberkowy, bo to są właśnie radiatory. Blacha to blacha, profil to profil. Doskonale wiem, że i tak będziesz obstawiał przy swoim nazewnictwie używając coraz to bardziej elokwentnych słów grzecznie mieszając z błotem ;) Tak, że pisz sobie dalej, tylko błagam - dla bezpieczeństwa użytkownika nie szerz swoich teorii o zasilaniu belki bezpośrednio napięciem 230V jako jedna z metod jakże banalnych i ekonomicznych... Kiedyś kogoś tym zabijesz ;)

Akurat sterownik jest tutaj najmniej istotny. Bez sterownika schemat podłączenia jest ten sam. Nie wiem po co dodatkowo mieszasz w głowie wspominają o nim.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Obrazek
Obrazek

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina

Postautor: abiba » 26 listopada 17, 23:53

Problem w tym że idziesz do hurtownika wyrobów aluminiowych . ale dobra - to w sumie nieistotne .

Co do mieszania :
- bardziej mieszasz Ty z tym ponoć moim patentem a tak naprawdę produkowane i sprzedawane w milionach sztuk a którego z uwagi na ... niewielkie doświadczenie autora tego postu nie proponuję i nie namawiam nawet jeśli o tym wspomniałem ( wspomniałem?)
- czy to nie Ty mieszasz próbując tresować diody ? :) i przeinaczając moje wypowiedzi ?
- wreszcie walnięcie schematu połaczenie sterownika w odpowiedzi na podstawowe kwestie to nie mieszanie ? (a jaki jest bład w schemacie podłączenia tych diod i czego nalezy unikać w każdym przypadku?)

Czerwony kolor nicka usprawiedliwia najwieksze nawet bzdury?

ps
żeby nie mieszać sprostuj/wyjaśnij sprawę tresury diod

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Led dla roślin - SPAM

Postautor: Hunter » 27 listopada 17, 00:14

Problem w tym że idziesz do hurtownika wyrobów aluminiowych .
W gwoli ścisłości to do producenta i hurtownika, co jasno zaznaczyłem. Możesz tego nie wiedzieć, ale Hutnik jest bezpośrednim dystrybutorem Grupy Kenty i spółek córek. Obie firmy funkcjonują tuż obok siebie na zasadzie "Zdzisek zajedź no wózkiem po 100kg radiatorów bo mamy klienta". ;)
abiba pisze:- bardziej mieszasz Ty z tym ponoć moim patentem a tak naprawdę produkowane i sprzedawane w milionach sztuk a którego z uwagi na ... niewielkie doświadczenie autora tego postu nie proponuję i nie namawiam nawet jeśli o tym wspomniałem ( wspomniałem?)

Sam nie wiesz o czym wspominałeś? ;)
Tej wielkości belka idealnie pasuje do układu który kiedyś na tym forum prezentowałem . Bez przetwornicy prawie bezpośrednio z sieci . Koszt elementów to miedzy 5-10zł .

- czy to nie Ty mieszasz próbując tresować diody ? :) i przeinaczając moje wypowiedzi ?

Nic nie przeinaczam :) Pisz bardziej konkretnie, mniej elokwentnie, to wszyscy będą wiedzieli o co Tobie się rozchodzi :)
abiba pisze:- wreszcie walnięcie schematu połaczenie sterownika w odpowiedzi na podstawowe kwestie to nie mieszanie ? (a jaki jest bład w schemacie podłączenia tych diod i czego nalezy unikać w każdym przypadku?)

Było pytanie o schemat, więc kolega dostał wszystko jak na tacy. Jak zechce to sobie wyciągnie z tego wiedzę jaka mu będzie potrzebna. Będzie łączył 6500k z FS to popatrze sobie na schemat. Będzie chciał dołożyć sterownik, to popatrzy na ten sam schemat.

abiba pisze:Czerwony kolor nicka usprawiedliwia najwieksze nawet bzdury?

Na pewno usprawiedliwia sprzątanie na forum ;) Ucinam więc dyskusję i moderuję temat. Zadowolony? Pytanie retoryczne.

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Obrazek
Obrazek