Samoistne rozmnożenie Proporczykowca z Kap Lopez

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Samoistne rozmnożenie Proporczykowca z Kap Lopez

Postautor: wespazjan » 24 kwietnia 17, 12:24

Chciałam zapytać, czy może komuś zdarzyło się zjawisko z tematu? Pytanie głownie do posiadaczy Proporczykowców w akwarium ogólnym. Zdarzyło wam się kiedyś pojawienie się pojedynczych sztuk narybku bez jakiejś większej ingerencji z waszej strony? Mają w ogóle szanse na przetrwanie?

Pytam, ponieważ to, co obserwuję w mojej ogólnej 112l między parą Proporczykowca z Kap Lopez wg. wszelkich opisów internetowych i książkowego katalogu ryb jest tarłem. A ja nie posiadam akwarium tarliskowego ani specjalnego do odchowu narybku. Myślicie, że cokolwiek ma szanse z tego wyjść?
Obrazek

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Samoistne rozmnożenie Proporczykowca z Kap Lopez

Postautor: mimo12 » 24 kwietnia 17, 20:47

Nawet, jak się wytrą, to wątpię, że coś przetrwa z narybku w zbiorniku ogólnym. Poza tym, nie wiem, czy w przypadku również tych proporczyków nie trzeba sezonować ikry, ale tego nie wiem.

agatha
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 1 kwietnia 18, 22:09

Re: Samoistne rozmnożenie Proporczykowca z Kap Lopez

Postautor: agatha » 14 kwietnia 18, 12:16

Wyjść coś z tego powinno. Tylko jak przedmówca wspomniał - może być problem ze zbiornikiem ogólnym. A odpowiadając jeszcze na jego zagwozdkę - w tym wypadku musisz zadbać o sezonowanie ikry, nie ma innej możliwości.
Dawaj znać na bierząco :)

Wróć do „Afryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości