Wystrój akwarium biotopowego.

Awatar użytkownika
Rumci
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 7 grudnia 14, 13:36

Wystrój akwarium biotopowego.

Postautor: Rumci » 10 listopada 15, 10:12

Witam. Z racji, że planuję założenie akwarium biotopowego z Afryki, chciałbym się zapytać na co zwrócić uwagę, co warto wrzucić do baniaka, jak to ułożyć, na czym się wzorować, co byście radzili?? Może ktoś posiada jakiś baniak biotopu z Afryki?? Jak tak to mile widziane fotki. :ok:

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Wystrój akwarium biotopowego.

Postautor: Greek » 10 listopada 15, 11:15

Z biotopem może być problem, gdyż zasięg proporców nie pokrywa się z występowaniem reszty (nie ma czegoś takiego jak "biotop Afryki"). No i ich siedliska również się różnią.
Druga sprawa - chcesz tam mieć mchy, a one do tych regionów nie pasują.

Przykładowe foto ze środowiska P. taeniatus (można założyć, że P. pulcher żyje w takim samym)
Obrazek

Tutaj filmik z typowego proporcowego biotopu: https://www.youtube.com/watch?v=tFRp04rW3c4
I zdjęcia:
Obrazek
Obrazek

Różnica jest :)
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Rumci
Narybek
Narybek
Posty: 87
Rejestracja: 7 grudnia 14, 13:36

Re: Wystrój akwarium biotopowego.

Postautor: Rumci » 10 listopada 15, 11:28

Greek pisze: (nie ma czegoś takiego jak "biotop Afryki"). No i ich siedliska również się różnią.


Wiem, źle to ująłem. Myślałem np. o rzece Kongo. :)

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wystrój akwarium biotopowego.

Postautor: slaeer » 10 listopada 15, 23:07

Jak wyzej, rzeka to duzo wody :) Mozna odwzorowac maly odcinek, rozlewisko, bystrza, etc.
Do Twojego akwa oasowalby jakis wysoki przeg, na zakolu, podmywany przez wode, odslaniajacy korzenie.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Wróć do „Afryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość