Barwniak Szmaragdowy i Czerwonobrzuchy

Seledynka
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 24 maja 13, 12:41

Barwniak Szmaragdowy i Czerwonobrzuchy

Postautor: Seledynka » 8 września 13, 10:01

Witam od miesiąca mam parke szmaragdowych kompletnie nie trafioną niepokoi mnie fakt że samica jest zaganiana i wygląda że długo tak nie pociągnie jest osowiała siedzi w jednym miejscu przestaje podpływać do jedzenia ,samiec jest bardzo agresywny wobec niej Co moge zrobić w takiej sytuacji czy wchodzi w gre jakaś kombinacja czyli druga samica choć wyczytałam że to nic nie daje więc może druga parka ? No nie wiem co robić szkoda mi samicy bo długo nie pociągnie i jeszcze jedno pytanko czy do szmaragdowych można dodać parke czerwonobrzuchych ?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Barwniak Szmaragdowy i Czerwonobrzuchy

Postautor: osama » 9 września 13, 13:32

Nie wiemy jakie masz akwarium. Ważna jest powierzchnia dna. Jeśli samiec nie zaakceptował samicy, to musisz ją jak najszybciej oddać i możesz próbować zastąpić kolejną.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Seledynka
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 24 maja 13, 12:41

Re: Barwniak Szmaragdowy i Czerwonobrzuchy

Postautor: Seledynka » 9 września 13, 13:50

Akwarium 112l (80x35x40wys) roślinki między innymi: Rotala rotundifolia,Ludwigia,Limnophila,Cabomba caroliniana,pogestemon i troche innych których nie kojarze nazw bynajmniej z tyłu szyby jest gdzie się schować w roślinach oprócz tego 3 kokosy, 2 schowki z kamieni ,kryjówek jest sporo a samica wykazuje strach ruszenia z miejsca że zaraz samiec ją dopadnie.Od wczoraj samiec w kotniku a samica dalej siedzi w roślinach i się nie wynurza pozostaje tylko czekać chyba a jak się nie powiedzie to marna sprawa :(

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Barwniak Szmaragdowy i Czerwonobrzuchy

Postautor: marrkus85 » 10 września 13, 20:59

Takie akwa jest dla jednej pary barwiniaków. Na pewno nie można trzymać w tym baniaku szmaragdowych i czerwonobrzuchych. Dwie pary szmaragdowych też raczej by się nie dogadały.

Możesz podmienić samca lub samicę, albo wpuścić dwie samice do agresora. Jakby dobrała się para to jedną panią trzeba oddać.

Twoja samiczka kiedy się tak cały czas ukrywa to może być chora. Nie ma jakichś inny niepokojacych objawów?

Seledynka
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 24 maja 13, 12:41

Re: Barwniak Szmaragdowy i Czerwonobrzuchy

Postautor: Seledynka » 15 września 13, 16:40

Barwniak był odizolowany 3 dni i nic się nie zmieniło po wpuszczeniu go nadal atakuje samice jak tylko ona wejdzie mu w droge,teraz samica ma dziwne zachowania nie siedzi już tak często ukryta w roślinach a z przodu zbiornika w rogu przy powierzchni,potrafi tak cały dzień bez zmiany miejsca no i do tego znacznie brzuch jej się powiększył wygląda jak napuchnięta :( na potomstwo raczej bym nie liczyła bo raczej samiec jej nie toleruje od początku no i ona jakaś taka przybita zaczyna to wyglądać na zaganianie ,chorobe... :?

Wróć do „Afryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość