Filtr mechaniczny.

acer2244
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 19 października 11, 17:54

Filtr mechaniczny.

Postautor: acer2244 » 19 października 11, 17:58

Witam zakupiłem filtr zewnętrzny tetra Ex 700 i mam pytanie.Chciałbym używać go jako mechanik mam drugiego biologa.Włożyłem oryginalne wkłady tak jak na zdjęciu i na rurkę założyłem pre filtr. Mam pytanie czy takie ułożenie mediów będzie dobre. A może zdjąć pre filtr. Proszę o opinie i rady??.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Filtr mechaniczny.

Postautor: polak.krk » 19 października 11, 18:28

Zdjac prefiltr i wsadzic tylko gabki do srodka, rozne grubosci. Czysc ten filtr czesto bo to mechanik.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

acer2244

Filtr mechaniczny.

Postautor: acer2244 » 19 października 11, 18:43

Właśnie się boję że jak zdejmę pre filtr to cały syf mi do kubła będzie leciał.Czyli mówisz żeby wyjąć ceramikę i biobale??

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Filtr mechaniczny.

Postautor: polak.krk » 19 października 11, 19:23

:|
To chcesz miec mechanika samego czy nie? Zdecyduj sie.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

karlos69kgb
Narybek
Narybek
Posty: 58
Rejestracja: 13 października 11, 19:04
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Filtr mechaniczny.

Postautor: karlos69kgb » 1 lipca 12, 11:25

Witam.

Sam mam Ex700 na 200 litrow, jest jako biolog (wypelnienie: ceramika x2 kosze, keramzyt x2 kosze) ustawiony na minimum przeplywu bez prefiltra, jako mechanik mam 2x Aqua Szut Turbo N 750.

Jesli chcesz miec mechanik to jak sugerowali przedmowcy: zdejmij prefiltr i wypelnij gabka roznej "gradacji", oczywiscie na samej gorze najdrobniejsza gabka + wloknina.

Pozdrawiam :)

Patrz na datę ostatniego postu: "Wysłany: 19 Październik 11, 20:23". Nie baw się w górnika ;) /Hunter

Ok. Przepraszam. Zasugerowalem sie pozycja tematu "na gorze listy". Moj blad.
Ostatnio zmieniony 1 lipca 12, 11:42 przez karlos69kgb, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Afryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości