Identyfikacja płci Czerwieniaka Dwuplamego

Arkadius
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 12 października 08, 16:29
Lokalizacja: Leszczyny

Identyfikacja płci Czerwieniaka Dwuplamego

Postautor: Arkadius » 26 listopada 09, 15:09

Witam

Wreszcie po długim okresie bezskutecznych poszukiwań udało mi się dostać 6'tkę młodych czerwieniaków dwuplamych. Problem jest taki że nie potrafię odróżnić ich płci bo praktycznie niczym się nie różnią... Ponoć samiec ma zaostrzoną płetwę odbytową moje mają wszystkie takie jak na zdjęciach... Czyżbym trafił na same samice???

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi
Arek

Mateunio
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 09, 21:07
Lokalizacja: Ostr/KrK

Re: Identyfikacja płci Czerwieniaka Dwuplamego

Postautor: Mateunio » 26 listopada 09, 15:26

Na obu fotkach samica. Miałem kiedyś parkę czerwieniaków. Samica jest mniejsza. Dominują kolory jakrawoczerwony, pomarańczowy, żółty. Samiec jest większy i ma bledsze kolory. Do tego dochodzi różnica w płetwach. U samic płetwy są węższe niż u samców. Pozdrawiam

Arkadius
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 12 października 08, 16:29
Lokalizacja: Leszczyny

Re: Identyfikacja płci Czerwieniaka Dwuplamego

Postautor: Arkadius » 26 listopada 09, 15:44

No tylko mi nie mów że mam 6 samic w akwa... xD A po jakim czasie dyformizm jest widoczny??

Mateunio
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 09, 21:07
Lokalizacja: Ostr/KrK

Re: Identyfikacja płci Czerwieniaka Dwuplamego

Postautor: Mateunio » 26 listopada 09, 15:59

Już przy wielkości 3-5 cm da się zauważyć różnice. Nie wiem jak wygląda pozostałem 4 sztuki, ale skoro mówisz, że niczym się nie różnią to wygląda na to, że masz stado samic :). Zwróć jeszcze uwagę dokładnie na płetwę odbytową, u samca jest bardziej zaostrzona.

Awatar użytkownika
Polypterus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 505
Rejestracja: 21 listopada 06, 16:18

Re: Identyfikacja płci Czerwieniaka Dwuplamego

Postautor: Polypterus » 1 grudnia 09, 22:44

No niestety tak wlasnie jak przypuszczalem... To sa C. kongijskie, czyli Hemichromis lifalili. Czerwieniaki dwuplame (Hemichromis bimaculatus) zupelnie inaczej wygladaja.
Czerwieniaki dwuplame sa praktycznie niedostepne.
Twoje H. lifalili to piekne panny.
Marcin!

Arkadius
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 12 października 08, 16:29
Lokalizacja: Leszczyny

Re: Identyfikacja płci Czerwieniaka Dwuplamego

Postautor: Arkadius » 2 grudnia 09, 00:49

Hmm... Jak mam być szczery to mnie nie zmartwiłeś a wręcz przeciwnie xD Zależało mi na IIfalili ale nikt nic o nich nie wiedział i sprzedawca sprowadził te jako "Czerwieniaki Dwuplame". Dla mnie super tylko gdzie ja znajdę teraz samca... Rozumiem że na Twoje rybki nadal mogę liczyć ;)

Wróć do „Afryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości