[200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

gspufferpl
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 20 kwietnia 12, 05:28
Lokalizacja: Białystok

[200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: gspufferpl » 25 czerwca 12, 22:16

Witam jestem nowy na forum chciałbym zaprezentować moje akwarium

Wymiary zbiornika

100x40x50

Oświetlenie

2x30W - na chwilę obecną jedna świetlówka osram L30/840

Filtracja

Aqua-el FZN2 + Tetra ex700

Ogrzewanie

Tetra HT200

Obsada

Dwa Kolcobrzuchy Zielone (Tetraodon nigroviridis)

Parametry wody

Temp - 25stopni
NO3 - 10mgl/l
PO4 - 1mgl.l
Gęstość wody - 1.002 (planowana 1.015)

Wiek zbiornika

5tygodni od ostatniego restartu spowodowanego sinicami, niestety znowu zaczynają się pojawiać(wszelkie rady w tej kwesti mile widziane)

Dekoracje

Korzenie(chwilowo przyciśnięte kamieniami), skałki wapienne,lawa, imitacja tufu, otoczaki

Podłoże

piasek kwarcowy 1mm

Roślinność

brak

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: [200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: Fatty » 25 czerwca 12, 22:28

Ryby przepiękne, co za usteczka :D
Are you sure, you want to exist?


gspufferpl
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 20 kwietnia 12, 05:28
Lokalizacja: Białystok

Re: [200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: gspufferpl » 25 czerwca 12, 22:44

:) Dodaje również filmik poniżej link

http://youtu.be/wnBOhyYwzO4

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: [200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: tetra » 26 czerwca 12, 04:57

Ja poproszę filmik z karmienia moimi ślimakami :D Słodkie są, no i te mordki ^^ Agresywne są względem Ciebie jak coś robisz w akwarium?

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: Killifish » 26 czerwca 12, 06:54

Na dłuższą metę 2 sztuki odpadają w tak małym akwarium.

Posadz rośliny, nurzańce świetnie dają radę i zmien oświetlenie oraz zadbaj o biologię, bo w słonawych to trochę inaczej wygląda i problemy z sinicami znikną. O ile masz sinice.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

gspufferpl
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 20 kwietnia 12, 05:28
Lokalizacja: Białystok

Re: [200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: gspufferpl » 26 czerwca 12, 14:32

tetra pisze:Ja poproszę filmik z karmienia moimi ślimakami :D


Nie ma sprawy jak tylko dojdą postaram się nakręcić:)

tetra pisze:Agresywne są względem Ciebie jak coś robisz w akwarium?


Nie są, czasami nawet są trochę płochliwe i chowają się gdzieś razem co innego jak widzą pokarm szczególnie ślimaki

Killifish pisze:Na dłuższą metę 2 sztuki odpadają w tak małym akwarium.


Trzymam je razem jakieś 1,5-2lat i nie zauważyłem żeby coś było nie tak, co do zbiornika jest odpowiedni na dwie sztuki(30g na jedną rybę), możliwe że są to dwie samice dlatego jest spokojnie.Jeżeli nawet coś by się działo zostaną rozdzielone ale szczerze wątpię w że będę musiał.

Killifish pisze:Posadz rośliny, nurzańce świetnie dają radę i zmien oświetlenie oraz zadbaj o biologię, bo w słonawych to trochę inaczej wygląda i problemy z sinicami znikną. O ile masz sinice.


Niestety rośliny się nie utrzymują od razu są podziurawione i pogryzione szczególnie nurzańce właśnie im smakują.Więc zmiana oświetlenie w tym wypadku nie ma chyba sensu.Sinice niestety kontratakują od ostatniego restartu źle zrobiłem że nie wygotowałem kamieni tylko potraktowałem je parą.Robię podmianę co tydzień 30-40% usuwam je mechanicznie.Moim błędem po powrocie z zagranicy była wymiana dwóch świetlówek od razu zamiast jednej i możliwe że wkłady na PO4 w kubełku siedziały za długo.Stosunek NO3-10 do PO4-1 wygląda w porządku mam nadzieje że bez roślin też sobie jakoś poradzę.
Pozdrawiam

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: Killifish » 26 czerwca 12, 19:17

Zatem masz je bardzo krótko, zobaczysz potem ;)
500 litrów bywa mało. Płeć nie ma nic do zachowań.

Jeśli jedzą rośliny to podaj mi wszystko co im podajesz do jedzenia.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

gspufferpl
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 20 kwietnia 12, 05:28
Lokalizacja: Białystok

Re: [200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: gspufferpl » 26 czerwca 12, 20:13

Czas pokaże jak na razie żyją w zgodzie:) Myślę że zależy też od charakteru ryby raz się trafi spokojna innym razem bandyta. Karmię: suszoną krewetką, mrożoną krewetką,kryl, ślimakami,ochotka,jeżeli chodzi o pokarmy roślinne jedzą je niechętnie czasami mały skubnie spiruilne tropicala dużemu głownie smakują niestety rośliny, próbowałem z sałatą i ogórkiem ale nie bardzo chcą jeść.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: osama » 27 czerwca 12, 09:38

gspufferpl pisze:ochotka
Lepiej odstawić ochotkę.

Brokuły, kalafior i brukselki większość ryb wszystkożernych zjada bez problemu.

W akwarium brakuje trochę roślin, nurzańce powinny dać radę jak Kill napisał.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

gspufferpl
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 20 kwietnia 12, 05:28
Lokalizacja: Białystok

Re: [200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: gspufferpl » 27 czerwca 12, 14:37

Brokuły, kalafior i brukselki większość ryb wszystkożernych zjada bez problemu.

-spróbuję dzięki za radę:)

W akwarium brakuje trochę roślin, nurzańce powinny dać radę jak Kill napisał.

-Jeżeli zaczną jeść warzywka spróbuje posadzić nurzańce ale jak pisałem wcześniej zasolenie będzie podnoszone do 1.015(1.002na tydzień), a później jako dorosłe ryby możliwe że będą pływały w typowo morskim akwarium co o tym sądzicie?. Ale na pewno na tą chwilę rośliny pomogą mi w walcem z sinicami.Dzięki za zainteresowanie tematem i pomoc.Dam znać czy udało mi się przekonać je na dodatek wegetariański w ich diecie. Pozdrawiam

gspufferpl
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 20 kwietnia 12, 05:28
Lokalizacja: Białystok

Re: [200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: gspufferpl » 4 lipca 12, 16:08

Tak jak obiecałem filmik z karmienia:

http://youtu.be/3F2ytcpAOGo

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: Killifish » 4 lipca 12, 18:37

Zatem:
Teraz dopiero mam skalę porównawczą :D Ten dużo większy nie wygląda naturalnie, moje takie otyłe nie były i takich nie widziałem nigdy - nie wiem czy ochotka nie wychodzi bokiem ;) Mały ok. Teraz jasne czemu spokojnie masz, póki co, poczekaj niech mały urośnie.
Samo karmienie - super, przywołałeś wspomnienia, dziękuję :)
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

gspufferpl
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 20 kwietnia 12, 05:28
Lokalizacja: Białystok

Re: [200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: gspufferpl » 4 lipca 12, 19:22

Killifish pisze:Teraz dopiero mam skalę porównawczą :D Ten dużo większy nie wygląda naturalnie, moje takie otyłe nie były i takich nie widziałem nigdy - nie wiem czy ochotka nie wychodzi bokiem ;) Mały ok. Teraz jasne czemu spokojnie masz, póki co, poczekaj niech mały urośnie.


Duży jest starszy od małego i szczerze mówiąc on zjada większość tego co dostają dlatego wygląda jak wygląda:) po za tym to w końcu Tetraodon nigroviridis a one jednak są okrągłe szczególnie w porównaniu do T.fluviatilis chociaż przyznaje że jest trochę za gruby. Dziś dałem kalafior i byłem zdziwiony bo duży rzucił się na niego jak na ślimaki. Mam na nie oko także gdyby coś było nie tak na pewno zostaną rozdzielone.

Killifish pisze:Samo karmienie - super, przywołałeś wspomnienia, dziękuję :)


Proszę bardzo polecam się na przyszłość:) ciesze się że jest ktoś kto hodował te ryby i ma doświadczenie, pisałem wcześniej o tym że myślę żeby jak dorosłe pływały w morskim akwarium co o tym sądzisz? czy Ty trzymałeś je w ten sposób, co polecasz. Pozdrawiam

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: Killifish » 5 lipca 12, 03:27

Pamiętaj o jednym. Ryby zjedzą wszystko, mogą jeść i jeść a potem :) i znów jeść. Ja bym podawał ślimaki przy zgaszonym świetle i w mniejszej ilości niż na filmie-o połowę. Miałeś okazję zobaczyć rannego kolcobrzucha na polowaniu? Jak wyciąga ofiarę z piasku?

Do zasolenia morskiego doprowadzałem, jednak z własnych obserwacji wiem, że ryby lepiej wykładały w biotopie wód słonawych (estuarium). Dogrzebie się do dziennika tego zbiornika, to podam cyferki (dane) a teraz idę spać dalej ;)
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

gspufferpl
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 20 kwietnia 12, 05:28
Lokalizacja: Białystok

Re: [200L]Słonawe Kolcobrzuchy Zielone

Postautor: gspufferpl » 5 lipca 12, 07:51

Killifish pisze:Ja bym podawał ślimaki przy zgaszonym świetle i w mniejszej ilości niż na filmie-o połowę


zazwyczaj dostają dużo mniej ale tym razem na potrzeby filmu dałem im więcej:)

Killifish pisze:Miałeś okazję zobaczyć rannego kolcobrzucha na polowaniu? Jak wyciąga ofiarę z piasku?


moje poza otarciami ranne nie były w piasku szukają ale z wierzchu

Killifish pisze:Do zasolenia morskiego doprowadzałem, jednak z własnych obserwacji wiem, że ryby lepiej wykładały w biotopie wód słonawych (estuarium). Dogrzebie się do dziennika tego zbiornika, to podam cyferki (dane) a teraz idę spać dalej ;)


I suggest keeping GSPs at low-end BW when juvenile <2", (in a specific gravity, or SG of 1.005-08), at 2-4", medium BW (SG 1.010-15) and adult >4" SW (SG 1.018-22).

Na stronkach anglojęzycznych zazwyczaj polecają trzymać je w ten sposób, zastanawiam się co na dłuższą metę w przypadku dorosłych będzie lepsze morskie czy mocno słonawe w granicach 1.015 bo jednak nie są to ryby typowo morskie ale sporo ludzi trzyma je w ten sposób i podobno maja się b.dobrze. Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość