Oczko wodne

smoko
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 18 lutego 11, 11:11

Oczko wodne

Postautor: smoko » 18 lutego 11, 11:51

Witam

Moje oczko wodne założone w październiku 2010
Wymiary około 6,5m x 5m
Głębokość maksymalna 1,3m (ogólnie 3 poziomy 0,3m ; 0,6m ; 0,9m i 1,3m dla roślinności)
około 15000-17000 litrów
Filtracja :
Pompa jebao FTP-10000 - niby 10.000l/h :) podłączona do kaskady.
Ogrzewanie - słońce na pełen etat ( z termostatem :P )
Rośliny:
Na pewno lilie - 1 czerwona i 1 biała
Reszty nazw nie znam - tym zajmuje się moja mamuśka na emeryturze:)
Rybki
Karasie kolorowe przeróżne - na dzień dzisiejszy 15 sztuk ( w przyszłym roku pewnie liczba będzie trzycyfrowa)
Karpie Koi - 3 sztuki

Oczko wodne wykonane osobiście przeze mnie z drobna pomocą domowników przy rozciąganiu membrany na dno.

Są to zdjęcia 2 tygodnie po starcie , wiec na razie słaby efekt , ale pokaże Wam fotki na wiosnę-lato jak zakwitną lilie , zarośnie zbiornik oraz woda się wyklaruje :)

Obrazek

Obrazek



Obrazek

A tak wygląda obecnie hehe

Obrazek

PS. rybki zimę przeżyły , tydzień temu jak lód stopniał wszystkie ładnie pływały u góry. Niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia ,a teraz znów jest lód.

Pozdrawiam i czekam na opinie :)

Smoko

Awatar użytkownika
marrkus85
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1991
Rejestracja: 20 lipca 08, 08:23
Lokalizacja: Siedlce

Re: Oczko wodne

Postautor: marrkus85 » 20 lutego 11, 12:11

Całkiem ładne oczko masz. Tylko jak dla mnie trochę zbyt równo i trochę sztucznie to wszystko jest wykonane/ułożone. Tak jakby od linijki.
Żeby woda nie robiła się zielona, powinieneś (albo mamuśka powinna) znacznie zwiększyć ilość roślin w bajorku.

smoko
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 18 lutego 11, 11:11

Re: Oczko wodne

Postautor: smoko » 20 lutego 11, 12:56

Co do roślin to jest ich sporo tylko muszą się rozrosnąć.
Jak chodzi o wykonanie to łatwiej by mi było gdybym robił je z siatkobetonu , bo ogólnie ciężko jest zakamuflować folie samymi okrągłymi polnymi kamieniami :) . To był bardzo tani projekt poza folia , pompka do kaskady i sama kaskada nic więcej nie kupiłem do niego - wszystko zbierałem ręcznie :P .
Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości