[576] Słonawe

Awatar użytkownika
ducze
Ryba
Ryba
Posty: 193
Rejestracja: 15 stycznia 08, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [576] Słonawe

Postautor: ducze » 9 czerwca 09, 06:15

Nad bałtyckimi, to krewetkami myślałem ;) i ciągle myślę, tylko czekam aż ktoś mi znad morza przywiezie :)

Akwarium musi być w miarę puste, bo ryby potrzebują przestrzeni do pływania. I tak jest po mojemu lekko przerybione ze względu na ruchliwość ryb i ich przemianę materii.

Co do jasności to ryby się lepiej w takim czują, w pełnym świetle są żywsze. Zresztą mangrowce wymagają dużo światła, a teraz nimi jestem zafascynowany ;) czekam na moment jak korzeniami sięgną dna i pozbędę się styropianu, w którym pływają.

Ale ogólnie to jest akwarium, w którym wyrazem są ryby a nie wystrój, na fotce ich mało, w rzeczywistości są wszędzie :)

Dzięki za komentarze :)

Obrazek

poton
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 grudnia 08, 16:47
Lokalizacja: Racibórz

Re: [576] Słonawe

Postautor: poton » 9 czerwca 09, 18:06

Co Wy gadacie :mrgreen: .Akwarium ładne,ale każdemu co innego może się podobać.
ducze pisze:Nad bałtyckimi, to krewetkami myślałem

Słyszałem o fokach(dziś wpuścili trzy, wszystkie to samce :roll: ),krabach w naszym morzu, ale krewetki???Czego to człowiek jeszcze nie wie... :roll: .Wiedza uzupełniona :mrgreen: .
W tym roku będę się wczasował w okolicach Władysławowa, więc atrakcje zapewnione:
zobaczyć cierniczki w Pucku i zaobserwować krewetki w Trójmieście. Żona będzie zachwycona :klotnia: :mrgreen: .
ducze pisze:mangrowce

Gdzie nabyłeś to cudo i ile to waży($), jeśli można zapytać.
Mariusz

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [576] Słonawe

Postautor: deXter » 9 czerwca 09, 18:29

Ducz szybko Ci rosną te Mangry xD


Poton krewetki są już od dawna, te egzotyczne przybyły z Morza Północnego, ale mamy też nasze.
Tylko krewetki chyba skończą jako pokarm w tym akwarium :D


O Mangry popytaj się chłopaków z UK to chyba jedno z pewniejszych miejsce.
Ale niestety trochę takie nasionko waży ;D
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
kreciasty
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 29 stycznia 09, 22:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: [576] Słonawe

Postautor: kreciasty » 9 czerwca 09, 21:42

Mimo że jestem zwolennikiem roślinności w akwariach, to jednak to ma w sobie coś pociągającego. Jeszcze zanim nasiona mangrowca zostały włożone, a jak już je zobaczyłem to zdębiałem z podziwu. Coś świetnego i oryginalnego.
Powiedz mi gdzie dostałeś te Mangowce? We Wrocławiu gdzieś??
Co do rybek to mało ich na zdjęciach, ale muszą wyglądać świetnie - w końcu mają mnóstwo miejsca do pływania więc pewnie siedzisz często i podziwiasz akwarium... nie ma to jak żywe rybki które hasają po całym akwa :D
A co do krewetek bałtyckich to mamy jeden endemiczny gatunek ale ostatnimi czasy gdy jest coraz mniej trawy morskiej gdzie żyją populacja krewetek w polskim morzu drastycznie zmalała. Choć widziałem 2 sztuki osobiście we wrześniu zeszłego roku na helu więc na pewno jeszcze są.
Nie bój się wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi.
David Lloyd George

Awatar użytkownika
Wyvern
Ryba
Ryba
Posty: 104
Rejestracja: 17 stycznia 09, 12:25
Lokalizacja: Poznań

10/10

Postautor: Wyvern » 9 czerwca 09, 22:31

...jak z innego świata. Ciśnie mi się na usta określenie "księżycowy krajobraz;)" - zwłaszcza na pierwszym zdjęciu. Chociaż nawet mieszkańcy srebrzyści. Tajemnicze i przyciągające uwagę. Skąd pomysł na takie akwa?

Awatar użytkownika
ducze
Ryba
Ryba
Posty: 193
Rejestracja: 15 stycznia 08, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [576] Słonawe

Postautor: ducze » 10 czerwca 09, 06:56

Namorzyny przyśpieszają, jak w końcu rozwiną się osłonki z pierwszych liści (mają takie ustrojstwo, które chroni pęd). Jak już liście się rozwiną to widać, że przyśpieszają, ale w tym akurat nic dziwnego nie ma, mają wtedy czym pobierać CO2 :)

Cudaki nabyte w UK przez pewien międzynarodowy portal aukcyjny ;) tak wiele znowu nie ważą ale cenę trzeba sobie samemu znaleźć bo rozważam sprowadzanie ich na sprzedaż ;) można też z Hawajów ściągać, jeszcze tańsze, ale przesyłka masakrycznie droga.

Krewetki w Bałtyku mają się jak najlepiej, ludzie je łowią i w rafowych akwariach całkiem dobrze sobie radzą :) a takie słonawe klimaty to raj dla nich. Tyle, że świecę teraz słońcem mangrowcom i w połączeniu z bebechami lamp pod akwarium i samymi lampami, wychodzi mi w dzień nawet ponad 28 stopni. I to już by się krewetom chyba nie podobało.

A inspiracja stąd:
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... l=-1&id=76

:)

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [576] Słonawe

Postautor: Broker » 10 czerwca 09, 12:52

Akwarium świetne, bo oryginalne ;) Bardzo mnie ciekawi (i Ciebie pewnie też) jak to wszystko będzie wyglądać, "zarośnięte" przez mangrowca. Monodaktyle to piękne ryby, zostawiasz taką ich liczbę?
Co do Moringua'y to powiedz jak możesz, skąd ja masz i ile Cię wyniosła ;)

ducze pisze:A inspiracja stąd:
http://showcase.aquatic-g...=1&vol=-1&id=76

Ahh uwielbiam ten zbiornik :D

Awatar użytkownika
ducze
Ryba
Ryba
Posty: 193
Rejestracja: 15 stycznia 08, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [576] Słonawe

Postautor: ducze » 12 czerwca 09, 07:37

Broker pisze:Akwarium świetne, bo oryginalne ;) Bardzo mnie ciekawi (i Ciebie pewnie też) jak to wszystko będzie wyglądać, "zarośnięte" przez mangrowca. Monodaktyle to piękne ryby, zostawiasz taką ich liczbę?
Co do Moringua'y to powiedz jak możesz, skąd ja masz i ile Cię wyniosła ;)


Dzięki :) Skład rybny pozostaje już bez zmian, chyba że za bardzo się będą tłukły, wtedy oddam największego agresora (chociaż z oddaniem byłaby ciężka sprawa, polubiliśmy gadziny ;) strasznie wdzięczne ryby, cieszą się jak dzieci jak ktoś przechodzi koło akwarium (wiem, że tylko o żarcie im chodzi ale i tak są super ;)

Moringua pojawiła się w jednym z Kakadu we Wrocku i się nie mogłem powstrzymać, żeby nie kupić, bo naprawdę ciężko o tą rybkę, nie tylko w Polsce. 20 albo 25 pln. Było ich sporo ale większość padła, ostatnią malutkie argusy srebrne zadziobały. W sumie nie wiem czy żyje u mnie, bo dawno żadnego "krateru" w piachu nie widziałem.


Ahh uwielbiam ten zbiornik :D


Ja też :)

Awatar użytkownika
cybbul92
Ryba
Ryba
Posty: 381
Rejestracja: 22 lutego 08, 19:53
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [576] Słonawe

Postautor: cybbul92 » 12 czerwca 09, 15:15

Akwarium bardzo oryginalne. Dlatego też przyciąga wzrok :D Jak pozostali ja również czekam na dalszy rozwój wypadków.
Gratulacje i pozdrawiam! :D
54l
Aktualnie:
- 1+2 Betta Splendens
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=20032

Awatar użytkownika
ylstrom
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 7 listopada 07, 20:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [576] Słonawe

Postautor: ylstrom » 15 czerwca 09, 19:18

ducze pisze: wychodzi mi w dzień nawet ponad 28 stopni. I to już by się krewetom chyba nie podobało.


o te 28*C bym się nie martwił, Palemon elegans żyją też w Morzu Czarnym, a tam taka temp nie jest aż taka dziwna

Fakt ze trzeba będzie im zrobić delikatne przejście

fanatyk
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 16 czerwca 09, 12:27

Re: [576] Słonawe

Postautor: fanatyk » 20 czerwca 09, 19:24

A czy trąbonos należy do tego biotopu ?

kylonik
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 20 czerwca 09, 18:25

Re: [576] Słonawe

Postautor: kylonik » 20 czerwca 09, 19:44

akwa faktycznie wyjątkowe jest :ok:
Portal akwarystyczny
www.akwarystyczny.frix.pl
Obrazek
KONKURSY FOTO

Awatar użytkownika
Addekk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1074
Rejestracja: 13 stycznia 09, 08:14
Lokalizacja: okolice Krakowa ;)

Re: [576] Słonawe

Postautor: Addekk » 20 czerwca 09, 23:23

Akwa ma swój klimat i podoba mi się, ze względu na praktyczny brak zieleni i dużo wolnej przestrzeni :)
Mieszkańcy tego cuda mają pewnie raj :)
240l. Było Malawi. Były pomarańczowopłetwe.
Czas na zmiany.

Awatar użytkownika
ducze
Ryba
Ryba
Posty: 193
Rejestracja: 15 stycznia 08, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [576] Słonawe

Postautor: ducze » 22 czerwca 09, 11:53

fanatyk pisze:A czy trąbonos należy do tego biotopu ?


Chyba nie, bo znalazłem, że lubi lekko kwaśną wodę.

A co do zieleni, to właśnie zaczynam próby z Vallisnerią gigantea :) zobaczymy czy się przyjmie, wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi (czyli mądrych głów z UK i USA ;) jest najlepszym oprócz mikrozoriów rozwiązaniem do słonawego zbiornika. To tak, żeby się coś działo w zbiorniku :) bo korzenie już wyrzuciłem, wrócą dopiero jak przestaną rosnąć jakieś strasznie twarde zielone glony, które na kamieniach nawet mi się podobają ale na korzeniach już nie :)

Wszystkie mangrowce mają już liście :) urosną jeszcze z 15cm na długość (korzenie+łodyga) i będzie je można osadzić w dnie. Idzie to nawet szybciej niż się spodziewałem :)

Awatar użytkownika
PyreX
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 26 sierpnia 09, 20:47
Lokalizacja: Poznań

Re: [576] Słonawe

Postautor: PyreX » 27 sierpnia 09, 19:59

Bardzo ładny i oryginalny zbiorniczek gratki :mrgreen:
25l :( (to tylko początki)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości